Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Hadarovičs; "SEZ valdē nostrādāju gandrīz četrus gadus..."


atlikušas 250 zīmes


Hadarovičs; "SEZ valdē nostrādāju gandrīz četrus gadus..." (14)

Trešdienā, 26. jūlijā, 2017 | BIRKAS: Jurijs Hadarovičs , SEZ
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

SEZ valdē notikušais izmaiņas – ir jauns valdes priekšsēdētājs – Jānis Vilnītis, vietnieks – Uldis Sesks, valdes locekļi. Dodam vārdu bijušajam SEZ valdes loceklim Jurijam Hadarovičam.

"Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē nostrādāju gandrīz četrus gadus. Šie gadi – tas bija liels izaicinājums gan man personīgi, gan arī pilsētai kopumā, jo tas bija laiks, kad nobankrotēja lielākais darba devējs pilsētā Liepājas Metalurgs. Arī LSEZ viens no svarīgākajiem uzdevumiem bija radīt jaunas darba vietas pilsētā.

Pēc oficiāliem statistiskiem datiem SEZ uzņēmumu skaits no 2013. līdz 2017.gadam ir pieaudzis no 35 līdz 41 uzņēmumiem, kravu apgrozījums Liepājas ostā turpina pieaugt un 2016.gadā tieši Liepājas osta bija vienīgā valstī, kura gadu pabeidza ar nelielu, bet pieaugumu, salīdzinājumā ar citām Latvijas ostām, kurām bija ievērojams kritums.

Šo gadu laikā es piedalījos visās valdes sēdēs, kur ar kolēģiem apspriedām un apstiprinājām Speciālās ekonomiskās zonas gan stratēģiskos attīstības virzienus, gan pieņēmām vairākus simtus lēmumu, kas deva atbalstu vairākiem uzņēmumiem.

Bet darbs noritēja ne tikai apspriešanās pie galda, bet bija jāpiedalās arī vairākos forumos, izstādēs, tiešās vizītēs un misijās, kur uzstājos un reklamēju Liepājas pievilcīgo uzņēmējdarbības vidi ar jaunām industriālām teritorijām un mūsu neaizsalstošo ostu. Šāds darbs pastāvīgi notika gan Latvijā, gan arī ārzemēs, kā piemēram: Jekaterinburgā, Pleskavā, Novosibirskā, Parīzē, Astanā.

Ikdienā pieņēmām arī vairākas ienākošās vizītes no Uzbekistānas, Baltkrievijas, Beļģijas, Francijas, Krievijas un daudzām citām valstīm, kur prezentējām Liepāju ar mērķi ieinteresēt potenciālos investorus uzsākt šeit savu darbību. Vienu no vizītēm es gribētu izcelt atsevišķi – tā ir tiešā vizīte uz Baltkrievijas galvas pilsētu Minsku, kur es tikos ar jaunā Baltkrievu-Ķīnas projekta "Lielais akmens" vadību."Lielais akmens" – tas ir ļoti liels industriālais parks, 60 km attālumā no Minskas, kas ir daļa no  lielā Ķīnas projekta "Zīda ceļš". Kāpēc Liepājai tas ir ārkārtīgi svarīgi? Tāpēc, ka Liepājas osta nākotnē varētu būt viens no loģistikas ķēdes posmiem, kā saražotās kravas piegādāt uz Eiropas un Skandināvijas valstīm. Plašas Baltkrievijas uzņēmēji vizītes sagaidījām arī Liepājā, kur man bija iespēja un gods uzņemt oficiālās delegācijas un prezentēt Liepājas priekšrocības. Piemēram, 2015. gada rudenī un atkārtoti 2016. gada vasarā Baltkrievijas uzņēmēju konfederācijas delegācija ar V.Korjaginu priekšgalā, iepazinās gan ar Liepājas SEZ, gan ostas iespējām.

Uzņēmējdarbībā un investoru piesaistē darbs var ilgt vairākus gadus, prezentējot iespējas, piedaloties diskusijās un pārrunās, soli pa solim virzoties uz priekšu, bet kā pozitīvo darba gala rezultātu mēs varam uzskatīt faktu, kad uzņēmējs uzsāk Liepājā savu darbību. Šogad jau ir noslēgti rezervēšanas līgumi ar vairākiem ražojošiem uzņēmējiem, kuri ražošanu Liepājā plāno uzsākt vēl šogad. Arī tuvāko gadu laikā top vēl 14 jaunas ražotnes. Tas ir gan LSEZ, gan Liepājas pašvaldības komandas kopīgs ilggadējais ieguldītais darbs, kuru liepājnieki jau pavisam drīz manīs ar to, ka radīsies jaunas darbavietas pilsētā."

Sludinājums

Brīvais mikrofons?
06:54 | 26/07/17
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

Irliepaja.lv tagad jauna rubrika "Slavini sevi pats?". SEZ laikam ir izplatījies kāds vīruss, ikviena ziņa saistībā ar SEZ ir sevis pašslavināšana. Viss ir tik labi, liels darbs tiek darīts, viss notiek, Liepājā sāksies zelta dzīve, investori gāzīs apkārt. Tik gadiem tā visa ir nepamatota runāšana un lielīšanās. Darba imitēšana, bezjēdzīgi solījumi sabiedrības acu aizmālēšanai un liela cilvēku grupa par šo visu vēl saņem algu. Ļoti lielu algu.

Dagoberts
08:31 | 26/07/17
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

1) Nudien šeit neesmu sacījis, ka Liepāja netiek reklamēta. Teicu: "Ja netiks reklamēta ... ". Nespēja izlasīt teikto tiešām liecina par aprobežotības pazīmi.

2) Man nav nekāda sakara ar Rožu ielas gaiteņiem. Toties ir bijusi saskare ar Hadaru. Un, jāatzīst, biju patīkami pārsteigts. Sākotnējais iespaids bija pilnīgi citādāks.

Galma fotogrāfs to Dagoberts
08:24 | 26/07/17
ZIŅOT
(-6)
(9)
+

Izskatās, ka Dagoberts Rožu ielas namiņa gaiteņos līmējās visiem klāt. Tikai liels d...ā līdējs var Hadaroviču nosaukt par sakarīgu veci.

Dagobertam
08:19 | 26/07/17
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Izrādās tu tomēr esi diezgan aprobežots. Liepāja netiek reklamēta? Ja kāda pilsēta tiek reklamēta, tad tā ir Liepāja. Ne jau ar reklāmu vien var piesaistīt investorus.

Dagoberts
08:10 | 26/07/17
ZIŅOT
(-7)
(3)
+

SEZ ir sakarīga lieta tiem uzņēmumiem, kas strādā caurspīdīgi.
Apkārt neko te negāzīs.
Taču ja darbs Liepājas reklamēšanā netiks veikts, arī tās investīciju naudas mazstraumītes uz šejieni neatnāks. Un tur nav tik daudz Liepājas nevarēšana, cik visas Latvijas nekonkurētspēja.

Hadars, starp citu, ir sakarīgs vecis.

Dagoberts
08:39 | 26/07/17
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Cilvēku noriešana kā simptoms.
Katrs no mums raugās uz pasauli caur savas pieredzes, dzīves uztveres prizmu. Un tad nu, jā, kādā citā saskatītais, visticamāk, pašā vien mīt. Rejot uz citiem, tiek riets uz sevi. Tikai riet uz citiem, protams, ir vieglāk. Vismaz patīkamāk.

Saulainu dienu jums, rējēji un ņaudētāji!

Muhahahaha
08:43 | 26/07/17
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Es gar zemi no smiekliem. Pirms lēmumu pieņemšanas investori noteikti izlasa latviešu valodā irliepaja.lv un uzzina par brīnišķīgo SEZ darbu. Muhahahaha. Sen tik gardi nebiju smējies. Jebkuram, ar kaut cik pelēko vielu galvā, ir skaidrs, ka visa šī darbības imitēšana un "reklamēšanās", kas SEZ izpratne ir 3 vietējo žurnālistu nobombardēšana ar nesvarīgām ziņām, ar solījumiem ir vajadzīga tikai pašiem SEZistiem, lai kaut nedaudz publiski censtos parādīt savas darbības imitēšanu, nepārtraukti tikai solot un solot.

varetu padomāt
09:03 | 26/07/17
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

ka viņš, nabadziņš, par šo smago darbu, nav saņēmis labu algu!

Mja
11:13 | 26/07/17
ZIŅOT
(-6)
(7)
+

Man bija interesanti. Kas slikts no tā, ka Hadars pastastija ko darija savā amatā tos četrus gadus.. Un viņam nav jākaunās, jo strādāja, nevis kritizēja un nīdeja.Arī domāju, ka viņš ir tīri normāls un gudrs vecis. Labrāt redzētu viņu Liepājas Dome, nevis bezjedzīgo "nikno" opoziciju, kuru interesē tikai virsraksti par viņiem, nevis pilsētas labklajiba.

Piekrītu Jums
21:19 | 26/07/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Vienīgais darba imitētājs Liepājas Domē ir "niknais" opozicionārs Agesins, partijas NESASKAŅA pārstāvis. Kas ir patiešām nekonedarītājs, tukšrunātājs un primitīvais populists.

Smieklīgi
12:03 | 26/07/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Runāju, tikos-bet pataustīt nav ko.

Ļoti smieglīgi
16:25 | 26/07/17
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Jūsu viedoklis, ka tādas lietas notiek uzreiz un momentāli? Šaubos, ka lieli kritiki šeit vispār spētu kaut ko panākt, sežot uz dīvanu viegli būt gudriniekiem. Kāpēc visi gudrinieki neiet politikā un necienšas izdarīt labāk. Vai neiet ar priekšlikumem pie esošas valdes?

Jurijam
12:44 | 26/07/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

tagad atliek pievērsties Latverai un savest kārtībā šo jomu, kamēr tekstilrūpniecība tāpat kā savulaik metalurgs nav aizgājusi pa burbuli. Lai veicas!

Par mieru!
18:11 | 26/07/17
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Pozitīvs cilvēks redz to labo, pesimists visu to slikto. Tādi jau mēs esam. Labi ka var noraut tvaiku caur internetu. Tikai citi to izmanto lai kādu nomelnotu, citi lai izteikt viedokli - korekti un cik vien ir iespējams objektīvi. Par Hadaroviču teikšu tikai to pozitīvo, personīgi pazīstu vairākus gadus. Arī Domes gaiteņus pa retam izstaigāju, kas tur slikts. Domājiet pozitīvi un zāles nevajadzēs lietot.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki