Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Īpašumu Liepu ielā 9 mainīs pret sporta zāli un stāvlaukumu


atlikušas 250 zīmes


Īpašumu Liepu ielā 9 mainīs pret sporta zāli un stāvlaukumu (22)

Autors: irliepaja.lv
Piektdienā, 22. martā, 2019 | BIRKAS: Bāriņu 12 , Skolas 7A , nekustamais īpašums , Skolas 9 , Liepu 9 , SIA Bāriņu iela , Skolas 7
Izdrukāt Ziņot
Sporta zāle Skolas ielā.
Sporta zāle Skolas ielā.
FOTO: Publicitātes
Sporta zāle Skolas ielā. Īpašums Liepu ielā 9.

Deputāti domes 21.marta sēdē konceptuāli atbalstīja divu nekustamo īpašumu maiņu, viens no kuriem pieder pašvaldībai, bet otrs – SIA "Bāriņu iela".

SIA "Bāriņu iela" ir gatava mainīt tai piederošo nekustamo īpašumu Skolas ielā 9 pret pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu Liepu ielā 9. Izteikts arī priekšlikums pārkārtot SIA "Bāriņu iela" piederošā zemesgabala Bāriņu ielā 12 robežas un pašvaldībai piederošā zemesgabala Skolas ielā 7A robežas, nemainot zemesgabalu platības, tādējādi pašvaldībai iegūstot iespēju labiekārtot stāvlaukumu Liepājas teātra apmeklētājiem.

SIA "Bāriņu iela" piederošais nekustamais īpašums Skolas ielā 9 sastāv no zemes vienības 2243 m2 platībā un divām būvēm – sporta zāles, kas tādam mērķim arī tiek uzturēta un izmantota, un šķūnīša. Īpašums atrodas sabiedrisko iestāžu apbūves teritorijā.

Savukārt pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums Liepu ielā 9, sastāv no zemes vienības 1626 m2 platībā un divām slimnīcas ēkām. Īpašums atrodas jauktas apbūves teritorijā ar dzīvojamo funkciju.

Nekustamais īpašums Liepu ielā 9 netiek izmantots un to kopš 2007.gada vairākkārtīgi neveiksmīgi mēģināts pārdot izsolē. Savukārt īpašumu Skolas ielā 9 pašvaldība nomā, lai nodrošinātu vispārizglītojošo skolu un Sporta spēļu skolas programmu īstenošanu. Turklāt zemesgabala daļa īpašumā Skolas ielā 9 tiek izmantota arī automašīnu novietošanai Liepājas teātra apmeklētājiem.

Nekustamo īpašumu maiņas gadījumā rodas arī iespēja blakus esošo zemesgabalu robežu pārkārtošanai, rezultātā iegūstot lietderīgu platību, lai vēl vairāk paplašinātu automašīnu stāvlaukumu, kā arī ļautu pašvaldībai laukumu labiekārtot.

Izglītības pārvalde par nekustamā īpašuma Skolas ielā 9 un tajā esošās sporta zāles nepieciešamību sniegusi šādu viedokli: "Liepājas vispārizglītojošām skolām sporta zāle būtu atbalsts mācību procesa nodrošināšanai, jo pilsētas centrā esošās skolu sporta zāles neatbilst Ministru kabineta [..] noteikumiem un nespēj nodrošināt sporta nodarbības lielam skolēnu skaitam. Esošās sporta zāles ir noslogotas, telpu trūkums liek organizēt mācību stundas vienlaicīgi vairākām klasēm, turklāt perspektīvā plānots palielināt sporta stundu skaitu no divām uz trim stundām nedēļā, kas paaugstinās sporta zāļu noslodzi".

Savukārt Attīstības pārvalde norāda, ka arī saskaņā ar pilsētas attīstības programmu 2015. – 2020.gadam nekustamajam īpašumam Skolas ielā 9 ir nozīme pašvaldības funkciju nodrošināšanā, proti, tas atbilst programmā ierakstītajam:

turpināt izstrādāt efektīvos risinājumus transportlīdzekļu novietošanai pilsētas centra daļā un pie nozīmīgākajiem sabiedriskajiem objektiem pilsētā;
ilsētas degradēto teritoriju sakārtošana un atgriešana ekonomiskajā apritē, tai skaitā kultūrvēsturiskais mantojums;
nodrošināt kultūras dzīves izaugsmes tendencēm atbilstošu un pievilcīgu kultūras infrastruktūru;
nodrošināt Liepājas izglītības iestādēm sporta aktivitātēm nepieciešamo infrastruktūru un inventāru (sporta zāles, sporta inventāru, sporta laukumus).

Būvvalde norādījusi, ka, izvērtējot Liepājas pilsētas vēsturiskā centra pilsētbūvniecisko situāciju, tuvumā esošās publiskās ēkas – Liepājas teātris, Svētās Trīsvienības katedrāle, koncertzāle "Lielais dzintars" u.c. – ir redzams, ka šajā pilsētas daļā nepieciešams pilnveidot automašīnu novietošanas iespējas un ka viena no lielākajām satiksmes problēmām pilsētas centra zonā ir tieši organizēto autostāvvietu trūkums. Arī zemesgabali Bāriņu ielā 12 un Skolas ielā 9, kur Liepājas teātra apmeklētāji šobrīd novieto automašīnas, pieder juridiskām personām un ar laiku vairs nebūs publiski pieejami. Turklāt pašvaldībai jau šobrīd pieder blakus esošie zemesgabali Baznīcas ielā 7 un Baznīcas ielā 9, uz kuriem plānots izbūvēt publiski pieejamu stāvlaukumu aptuveni 87 automašīnām, taču ar to nepietiks, lai atrisinātu stāvvietu trūkumu pilsētas centra zonā, tai skaitā arī Liepājas teātra apmeklētājiem. Tādējādi nekustamais īpašums Skolas ielā 9, ir nepieciešams pašvaldības funkciju nodrošināšanai, atzinusi Būvvalde.

Nekustamā īpašuma pārvaldei uzdots veikt nekustamo īpašumu Liepu ielā 9 un Skolas ielā 9 novērtēšanu, lai noteiktu nosacīto cenu, kā arī sagatavot lēmuma projektus par nekustamo īpašumu maiņu un robežu apstiprināšanu.

Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 38.pants noteic, ka publiskas personas nekustamo īpašumu var mainīt pret līdzvērtīgu nekustamo īpašumu, kas nepieciešams publiskas personas funkciju izpildes nodrošināšanai, tos novērtējot un nosakot nosacīto cenu, kuru starpība nedrīkst pārsniegt 20 procentus, starpību sedzot naudā.

SIA "Bāriņu iela", kā raksta "Kurzemes Vārds", patiesā labuma guvējs ir uzņēmējs Aigars Kesenfelds.


Sludinājums

Ymt
17:47 | 22/03/19
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Šis Kesim gards komoss sanācis, samainīja rupjmaizes batoniņu pret torti!
Tagad tik neaizrīties ar kumosu! Būs tai slimnīcā daudz citroniņi jāieliek, bet kas par nākotnes vērtību?!

to zina
19:32 | 24/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

ātrāk vai vēlāk TAS brīdis pienāks.

zina
19:33 | 22/03/19
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Ja līdz bim nav aizrijies, tad arī neaizrīsies.

neesmu kesenfelda fans
18:55 | 22/03/19
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

manprat darijums logisks - ko gan pasvaldiba butu iesakusi bijuso bernu slimnicu....gan jau kesenfelds izdomas - luksus dzivokli...nez vai jaiegulda loti liela nauda, bet maksatspejigu pirceju nav. domes lemums 100 5 logisks un pasvaldibai izdevigs.

esmu kesenfelda fane
19:15 | 22/03/19
ZIŅOT
(-10)
(11)
+

kesenfelds pilsētā liepāja ir atjaunojis daudz vēsturisko māju, uztaisijis pieklaigu kinoteātri,ierīkojis smuku viesnicu promenādi, izveidojis salīdzinoši neatkarīgu portālu,izveidojis liepājnieku mākslas galeriju un to visu paveicis būdams reālā opozīcijā seskam un citiem varenajiem.

ilze
19:29 | 22/03/19
ZIŅOT
(-8)
(7)
+

Vai tad tanī bijušajā slimnīcā nevarēja dome ierīkot, piemēram, pensionāru veselības centru.

Jaunliepāja
22:11 | 22/03/19
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Kāpēc pensionāru veselības centru? Uz kādiem likmdošanas pamatiem? Kas apmaksās to centru un kas tur strādās? Kāpēc ne jauniešu veselības centru ,zīdaiņu un bērnu attīstības centru? Tā var turpināt tālāk. Cik tas maksās un vai tas ir vajadzīgs? No perspektīvā viedokļa maiņas ideja ir apsveicama- ar skatu nākotnē! Ps. lai pensionāri neapvainojās. Vēl jau pastāv daudz citu iespēju!

halipa
03:39 | 23/03/19
ZIŅOT
(-12)
(0)
+

Tur varēja iedot māksliniekam Kleinam mākslas plenēra stacionāru centru. Tas piesaistītu slavenu mākslinieku pulcēšanās vietu un ne tikai Latvijas mākslinieku.

REIZNIECES FANS
06:19 | 23/03/19
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

Šha klubu!

REIZNIECES FANS
06:20 | 23/03/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

sory šaha

oik
08:09 | 23/03/19
ZIŅOT
(-6)
(7)
+

Slava Vilnītim! Palīdzēja nekustāmo īpašumu magnātam Kesim tikt pie dārgākajām un ekārojamākajām savrupmājām Liepājā Jūrmalas parkā.

JV
13:09 | 24/03/19
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Tiešām slava! Palīdzēja pilsētai atgūt sporta zāli un zemi, kur uzbūvēt pieklājīgu stāvlaukumu teātra apmeklētājiem.

Stulbi
09:18 | 23/03/19
ZIŅOT
(-6)
(10)
+

ES VARU PATEIKT, KO VARĒJA DARĪT !!!!
Izveidot beidzot JAUNU bērnu dārzu !!!! Stulbie neaptēstie domnieki !!!
Taisa visādus tenisa kortus, koncertzāles, manēžas, slēgtos futbola lukumus, a kas tur spēlēs ? Cilvēki ar bērniem pārvācos no Liepājās JO VIENKĀRŠI NAV VIETU PAŠVALDĪBAS BĒRNUDĀRZĀ !!!

loksa
11:20 | 23/03/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

idejas ir jebkuram, bet kas atradīs naudu lai to īstenot. Visu ko piedāvāja tiešam būtu vajadzīgs mūsu pilsētai, bet....- nauda? Tādas kā Metalurgs rūpnīcas nav un nebūs.!
Kur to naudu ņems, jo ne pilsētā, ne pašā valstī nav uzņemumu( vai gandrīz nav) ar lielu pievienoto vētību, tamdēl vienīgā valsts politika kā veidot budžetu ir vai nu celt nodokļus, vai nemaksat skolotājiem algas tik, cik bija solīts, vai pensionāriem kaut ko atņemt un t.t.

loksa
11:20 | 23/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

idejas ir jebkuram, bet kas atradīs naudu lai to īstenot. Visu ko piedāvāja tiešam būtu vajadzīgs mūsu pilsētai, bet....- nauda? Tādas kā Metalurgs rūpnīcas nav un nebūs.!
Kur to naudu ņems, jo ne pilsētā, ne pašā valstī nav uzņemumu( vai gandrīz nav) ar lielu pievienoto vētību, tamdēl vienīgā valsts politika kā veidot budžetu ir vai nu celt nodokļus, vai nemaksat skolotājiem algas tik, cik bija solīts, vai pensionāriem kaut ko atņemt un t.t.

Guntis Vēberis
13:56 | 23/03/19
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

Vēl Liepājas domes domājošais mazākums tanī mājā varēja ierīkot iepzīšanās aģentūru, kurā netiktu ielaisti netradicionālās orentācijas pārstāvji,lai veicinātu dzimstību pilsētā. Liepu iela ir lieliska vieta šādām aktivitātēm.

Guntim Vēberim
15:47 | 23/03/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Super ideja!!! zemes vienība 1626 m2 platībā un divas slimnīcas ēkas iuepazīšanās aģentūrai!!!

FIFOCapitals@gmail.com
04:24 | 25/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,

lori
04:25 | 25/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,

Lori
04:28 | 25/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,

sloanslimited@gmail.com
14:22 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

sloanslimited@gmail.com
14:22 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki