SIA "Liepājas enerģija" koksnes šķeldas piegādes nākamajam periodam nodrošinās četri sadarbības partneri. Uzņēmums plāno patērēt līdzīgu šķeldas apjomu kā aizvadītajā sezonā.

Tie būs aptuveni 200 000 beramo kubikmetru atjaunojamā energoresursa. Jaunais iepirkums attiecas uz šķeldas piegādi no 2016. gada jūnija līdz 2017. gada maijam, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Piedāvājumus šķeldas piegādei iesniedza 36 pretendenti, kopējam energoresursa piedāvājuma apjomam sasniedzot aptuveni divus miljonus beramo kubikmetru. Šāds apjoms vairākkārt pārsniedz "Liepājas enerģijas" darbības nodrošināšanai nepieciešamo energoresursa daudzumu, tāpēc uzņēmums, izvērtējot pretendentu piedāvājuma cenu, apjomu, kvalitāti un iepriekšējo sadarbību, izvēlējās četrus vērtēšanas kritērijiem atbilstošākos koksnes šķeldas ražotājus.

"Liepājas enerģijas" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs: "Gandrīz katrs no pretendentiem mums piedāvāja nodrošināt visu nākamajam periodam nepieciešamo šķeldas apjomu, tomēr kā ierasts esam izvēlējušies vairākus sadarbības partnerus, lai nodrošinātu augstvertīgu, nepārtrauktu un drošu šķeldas saņemšanas procesu. Nākamā perioda piegādātāju skaits gan ir trīs reizes mazāks nekā iepriekšējā sezonā, bet arī tam ir savi iemesli – pirmkārt, tā ir labākā cena un kvalitāte un otrkārt, uzticība, par ko esam pārliecinājušies iepriekšejos sadarbības gados."

Šķeldas patēriņa apjoms 2016./2017. gada sezonā plānots līdzīgs kā gadu iepriekš – nedaudz vairāk par 200 000 beramo kubikmetru jeb aptuveni 2 700 automašīnu kravu. Katrs nākamā perioda sadarbības partneris – SIA "Ūsi", SIA "PA Energy", SIA "Bioenergy Holdings" un SIA "AJ Energy" – nodrošinās piegādes 50 000 beramo kubikmetru apjomā.

Ar šķeldu – videi draudzīgu un tepat Latvijā iegūstamu kurināmo – "Liepājas enerģija" gadā aizvieto aptuveni 22 miljonus normālkubikmetru importētās dabas gāzes. Šā gada martā "Liepājas enerģija" izsludināja piekto kurināmās šķeldas iepirkuma procedūru, bet jau 2009. gadā uzņēmums stratēģiski izvēlējās savu attīstību, dodot priekšroku kurināmā dažādošanai. No 2013. līdz 2015. gadam saražotās "zaļās" enerģijas apjoms palielinājies par 66,2% un 2015. gadā jau vairāk nekā 67% siltumenerģijas tika saražots no biomasas.