Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jānis Vilnītis: "Liepājas papīrs" – viens no jomas līderiem Baltijā


atlikušas 250 zīmes


Jānis Vilnītis: "Liepājas papīrs" – viens no jomas līderiem Baltijā (21)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 02. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Liepājas papīrs , Jānis Vilnītis , eksports , jubileja
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Valters Pelns, publicitātes

Septembrī savu 120. gadskārtu atzīmēja akciju sabiedrība "Liepājas papīrs", jubilejas pasākumos pulcējot darbiniekus, klientus un sadarbības partnerus.

Pateicoties sadarbībai ar vienu no Eiropas vadošajiem pašlīmējošo materiālu ražotājiem, Nīderlandes uzņēmumu "Avery Dennison", uzņēmuma klientiem bija iespēja piedalīties izglītojošā seminārā par jaunākajām uzlīmju izgatavošanā izmantojamo materiālu un līmju tendencēm pasaulē. Tāpat jubilejas viesi apskatīja AS "Liepājas papīrs" ražotni, iepazinās ar tās darbību un apmeklēja koncertzāli "Lielais dzintars".

Jubilejas kulminācija bija svinīgais pasākums un apbalvojuma "Zelta rullis" pasniegšana Liepājas Latviešu biedrības namā. To saņēma gan Ruta Marta Pelnēna, kura uzņēmumā nostrādājusi 44 savas dzīves gadus, gan citi darbinieki, kā arī divi no vairāk nekā 500 klientu loka – SIA "Dimdiņi", kas desmit gadu laikā veikusi simts tūkstoš pasūtījumu, un Dānijas uzņēmums "Get Labels", kurš veicis lielāko pasūtījumu uzņēmuma vēsturē.

AS "Liepājas papīrs" viens no īpašniekiem un ilggadējais prezidents Jānis Vilnītis uzsver, ka tieši cilvēki – darbinieki, klienti un partneri – ir uzņēmuma lielākā vērtība un pamatu pamats.

Runājot par uzņēmuma šodienu, Vilnītis uzsvēra, ka "Liepājas papīrs" ir "viena no zinošākajām, viena no profesionālākajām kompānijām savā jomā Baltijas valstīs un mēs varam samērīties ar ļoti daudziem Eiropas uzņēmumiem, mēs neatpaliekam ne kvalitātē, ne zināšanās, mēs esam vieni no labākajiem".

Pēc Vilnīša teiktā, tas tāpēc, ka uzņēmums pa šiem gadiem ir spējis atrast savu nišu, to jomu, kurā tas var būt stiprs. Nav mazsvarīgas arī rūpes par darbiniekiem un vidi, kurā viņi strādā, tāpat rūpējoties par apkārtējo vidi – ekoloģiski apsaimniekojot atkritumus, nepiesārņojot gaisu.

"Esam uzlikuši sev ļoti augstus standartus, jo citādi nevar. Ja apmierinās ar kaut kādu vidējo rādītāju, tu to ļoti ātri sasniedz, un tad ir jārēķinās ar lielu konkurenci, ar zemām cenām, un vairs nav iespējams nodrošināt labas algas, darbinieku labu apmācību, nevar pirkt dārgas un labas iekārtas un pasaulē labākos materiālus, un ražot kvalitatīvu produktu."

"Liepājas papīram" šobrīd visas šīs iespējas ir, saka Vilnītis, un klienti to novērtē. Tāpat kā to, ka uzņēmums nodrošina pilnu pakalpojumu klāstu – no dizaina izstrādes līdz gatavās produkcijas piegādei klientam. Fleksogrāfijas un digitālā druka, pēcapstrādes iespējas produkcijai, izmantojot dažādas lakas un foliju, ļauj piešķirt produktam luksusa izskatu, un tas īpaši patīk kosmētikas un alkohola produkcijas ražotājiem. "Liepājas papīra" kvalitāti novērtējuši ne vien Latvijā zināmi uzņēmumi, kā "Lielbāta"," Spilva", "Pūre", "Dzintars", "Seal", "Valmiermuiža" u.c., bet arī pasaulē pazīstami uzņēmumi kā "Orkla", "Puratos", "Circle K", "Faberlic".

Šobrīd uzņēmums eksportē 42% savas produkcijas, sākot no Skandināvijas, beidzot ar Dienvidameriku. Tiesa, 2014. gadā "Liepājas papīrs" eksportēja 60% produkcijas, taču tad liela daļas produkcijas tika tirgota Austrumeiropā, pamatā Krievijā un Baltkrievijā.

"Šobrīd uzņēmums Baltkrievijā vairs neko nepārdod, iepriekš bija interesants posms, gadi četri, kad "Liepājas papīrs" iegāja Baltkrievijas tirgū, izveidoja tur ražotni, un savlaicīgi aizgāja, pārdodot ražotni un par nopelnīto naudu nopērkot jaunas iekārtas, piemēram, digitālās drukas iekārtu, un kļūstot par vienu no līderiem Baltijā."

Kā uzsvēra Vilnītis, mērķis paliek atgriezties atpakaļ pie 60% eksporta apjoma, taču vairs ne uz Krievijas rēķina.

"Uzņēmumam ir ļoti labas iestrādes Vācijā, Skandināvijā, un esmu pārliecināts, ka tuvākajos gados šo mērķi sasniegsim."

Pērn "Liepājas papīrs" pārdevis 554 miljonus uzlīmju, šogad cipars būšot lielāks. Pamazām aug arī klientu skaits – vidēji par 10% gadā, un tādu rezultātu Vilnītis sagaida arī šogad.

Sludinājums

Bezgaumīgi
07:42 | 02/10/18
ZIŅOT
(-14)
(12)
+

Ak Dievs, vai šim portālam nav apnicis visu laiku reklamēt Vilnīti? Diezgan smieklīgi izskatās. Būtu vismaz objektīvi uzrakstījuši, ka pēdējo gadu laikā visu laiku apgrozījuma kritums. Baigie “veiksminieki”. Vai Jānim nav jau sākušās kaut kādas mentālas problēmas - nepārtraukti vēlamo padara par esošo! Fakts - 2015. gadā kā sākās kritums ar 18 %, tā tagad turpinās - 2017. gadā mīnuss 7 %.

Asd
18:22 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Protams ka nav apnicis. Ja jus nezinajat sis ir Vilnisa portals. :-D

Dagoberts
10:02 | 02/10/18
ZIŅOT
(-6)
(8)
+

Būsim tomēr objektīvi.
"Papīra" saglabāšanā droši vien ir liels Vilnīša & Co nopelns. Taču nez vai var vainot Sesku, ka pazuduši "metalurgi, eļļas, sērkociņi, cukuri, maizes, gaļas, linoleji, piena utt. kombināti".

to 09:41 |
10:01 | 02/10/18
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Pašam nepaliek jau šķērmi visu laiku slavēt savu "vadoni", ar vienīgo mērķi - lai tevi iekārto siltā vietiņa kādā no domes kabinetiem?

:)
09:47 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Gaidi vien, bet nesagaidīsi!

bezgaumim
09:41 | 02/10/18
ZIŅOT
(-6)
(22)
+

Atceries, ka "Liepājas papīrs"ir vienīgais no vecajiem pilsētas uzņēmumiem, kas joprojām saglabāts, darbojas un ražo. Neapšaubāmi, tas ir Vilnīša un viņa komandas nopelns. Kur tad ir pārējie visi metalurgi, eļļas, sērkociņi, cukuri, maizes, gaļas, linoleji, piena utt. kombināti? Ko? Bet ko reālu tavs Sesks ir reāli paveicis, izņemot ka n-tos gadus sēdējis siltā vietā valsts maizē un vēl izkapājis sev miljonus?

nb
08:58 | 02/10/18
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Kriminālprocess ir sākts pēc Latvijā reti izmantotā Krimināllikuma 319. panta "Valsts amatpersonas bezdarbība" un konkrēti tā trešās daļas, kas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, paredz pat brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu.

nemuldi
09:33 | 02/10/18
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

kriminālprocess ir sākts par valsts galvojumu mūsu tulka drauģelim zaharjinam priekš Liepājas metalurga izšeptēšanas...

process
09:17 | 02/10/18
ZIŅOT
(-8)
(2)
+

pret vilnīti sākts kriminālprocess?

Skumji
09:46 | 02/10/18
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Latvietis latvietim labākais draugs

:D
11:24 | 02/10/18
ZIŅOT
(-9)
(6)
+

Vilnītis cenšas spalvas spodrināt! Vēlēšanas taču ir klāt! A tikt mēra krēslā tā gribas, ka siekalas šķīst! Tā vien šķiet, ja šis cilvēciņš ar aptraipīto reputāciju netiks mēra krēslā, viņš taču prātā sajuks!

To Rimsties
15:06 | 02/10/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Vai esi redzējis šīs vienošanās saturu, ka tik pārliecināti spried, ka tur rakstīts, ka krēsls jāatdod Vilnītim? :D

Rimsties
13:23 | 02/10/18
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Kādas vēlēšanas? Galvu esi saspiedis? Vēlēšanas bija pagājušā gadā, tagad vienkārši jāpilda noslēgtais ligums!

Bet...
12:00 | 02/10/18
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Bet man prieks, ka "Liepājas Papīrs" nav nogājis pa burbuli, ka strādā un cilvēkiem ir darbs. Lūk "tulka" balstītie gan ir sēklī un, izņemot pašu mēru, vairs nav pie apvāršņa. Paldies par ziņu!

Dagoberts
13:54 | 02/10/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Vēlreiz būsim objektīvi.
Kas tad tulkam cits atlika? Nebalstīt? Tad gan viņu būtu, par ko lamāt.
A tagad, kad pat ar visu balstīšanu nejēdza strādāt, diez vai tulkam var ko pārmest.
P.S. Lai nav pārpratumu - atbalstu Seska nomaiņu krēslā, jo vienošanās ir jāpilda. Tikai Vilnīti gan tur negribētu redzēt ...

Malacis
13:10 | 02/10/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Vilnītis un Liepājas Papīrs komanda! Tā turpināt!

Varlēns
13:37 | 02/10/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Orkla un Puratos ir tās pašas Spilva un Pūre

zaļais
16:07 | 02/10/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Ko tas ar brillēm pēta -viltotā '' Kurzemes vārda " vasaras metienu?

TĀDS LĪDERIS
14:39 | 04/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

START 3 JOMAS UZŅĒMUMIEM OTRAIS.. :)))

Hai!
08:04 | 17/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Maksātājs strādniekiem Vilnītis diez ko nav...Man nepatīk baznīcu cilvēki ar trafaretajiem smaidiņiem , nav ticamības šādam cilvēkam...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki