Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kavēšanās ar cietumu rada izdevumu palielināšanās risku


atlikušas 250 zīmes


Kavēšanās ar cietumu rada izdevumu palielināšanās risku (4)

Ceturtdienā, 18. maijā, 2017 | BIRKAS: cietums , Valsts kontrole
Izdrukāt Ziņot

Kavēšanās Liepājas cietuma būvniecības projekta plānoto aktivitāšu īstenošanā un to izpildes termiņu pagarināšana rada risku, ka turpinās pieaugt ikgadējie budžeta izdevumi.

Kā norādījusi Valsts kontrole (VK) savā revīzijas atzinumā par pagājušo gadu, izdevumi var palielināties par esošo ieslodzījuma vietu ēku un telpu uzturēšanu un remontiem.

Tāpat pastāv risks, ka tiks kavēta resocializācijas pasākumu īstenošana. Tomēr VK atzīmēja, ka pārskata periodā projektam piešķirtais finansējums ir izlietots atbilstoši mērķim un plānotajām projekta aktivitātēm.

Revīzijā konstatēts, ka projekta īstenošanai 2016.gadā izlietoti 641 838 eiro jeb 89% no 2016.gadam piešķirtā finansējuma apmēra.

Lai nodrošinātu efektīvu tieslietu nozarei nozīmīgu projektu pārvaldību, pēc iepriekšējā gada revīzijas VK ieteica Tieslietu ministrijai (TM) izstrādāt labai praksei atbilstošus, nozares vajadzībām piemērojamus projektu vadības principus, paredzot visu projekta jomu vadību, tajā skaitā projekta mērķa, laika, izmaksu, kvalitātes, cilvēkresursu, komunikācijas, risku, iepirkumu un iesaistīto pušu vadību.

TM ir izstrādājusi iekšējos noteikumus par jaunā cietuma būvniecības projekta īstenošanas kārtību, kas ietver cietuma būvniecības procesa vadību un kontroli, kā arī risku vadību. Lai gan pārskata periodā jauna cietuma būvniecības Liepājā projekta piešķirtais finansējums ir izlietots atbilstoši mērķim un plānotajām aktivitātēm, tomēr revidenti bija konstatējuši trūkumus, kas var nelabvēlīgi ietekmēt minētajam mērķim piešķirtā finansējuma izlietojuma atbilstību un efektivitāti.

Piemēram, revīzijā konstatēti termiņu pagarinājumi projekta aktivitāšu īstenošanā, kas saistīti ar paredzēto darbu izpildes kavējumiem, VK norādot uz to, ka projektētāja piesaistes posmam vajadzēja noslēgties līdz 2015.gada 30.janvārim, bet faktiski līgums ar projektētāju noslēgts 2015.gada 20.martā, paredzot projekta iesniegšanu saskaņošanai līdz 2016.gada 1.aprīlim. Tāpat jaunā cietuma būvprojekts izstrādāts un saskaņots 2016.gada 31.oktobrī, kas ir par septiņiem mēnešiem vēlāk, nekā bija plānots.

Vēl VK norādīja uz to, ka līdz 2016.gada beigām netika izsludināts jaunā cietuma kompleksa būvniecības iepirkums, kā tas bija paredzēts, kā arī projekta aktivitāšu īstenošanai vairākkārt ir pagarināti izpildes termiņi, jo jaunā cietuma būvniecību sākotnēji bija plānots pabeigt 2017.gadā, tad 2018.gadā, bet pārskata gadā būvniecības pabeigšanas termiņu pārcēla vēlreiz.

Projekta īstenošanas aktivitāšu kavējumi un pabeigšanas termiņu pārcelšana, visticamāk, būtiski ietekmēs politikas īstenošanu sodu sistēmas un kriminālsodu izpildes jomā, nesekmējot attiecīgajos attīstības plānošanas dokumentos noteikto politikas mērķu, rezultātu un darbības rādītāju izpildi, tajā skaitā ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcijas mērķa sasniegšanu, kas ir radīt priekšnoteikumus, lai izveidotu nepieciešamo infrastruktūru efektīvai brīvības atņemšanas sodu izpildei, tai skaitā notiesāto resocializācijai, kā arī kopumā palielināt sabiedrības drošību pret apdraudējumiem, ko var radīt nedroša ieslodzījuma vietu sistēma, norādījusi VK.

"Pastāv risks, ka var pieaugt papildu finansiālais slogs valsts budžetam, jo var pieaugt izdevumi esošo veco ieslodzījuma vietu uzturēšanai un tiesu piespriesto kompensāciju izmaksām ieslodzītajiem. Pagarinot jaunā cietuma būvniecības projekta īstenošanas termiņus un laikā neīstenojot pārējo koncepcijā paredzēto jauno cietumu būvniecību, pastāv risks, ka turpinās pieaugt ikgadējā budžeta izdevumi par ieslodzījuma vietu ēku un telpu remontiem, kuri nav uzskatāmi par lietderīgiem ilgtermiņā, jo tie nepalielina minēto nekustamo īpašumu tirgus vērtību un likviditāti," norādīts VK ziņojumā.

Revīzijā konstatēts, ka ik gadu pieaug izdevumi novecojušās un neefektīvās cietumu infrastruktūras uzturēšanai. Ieslodzījuma vietu pārvaldes kopējie izdevumi cietumu kārtējiem un kapitālajiem remontiem un rekonstrukcijai no budžeta apakšprogrammas "Ieslodzījuma vietas" ir pieauguši no 409 875 eiro 2013.gadā līdz 2 166 674 eiro 2016.gadā jeb piecas reizes.

Līdz ar to VK ieteikusi TM izvērtēt projekta par jauna cietuma būvniecību īstenošanas kavējumu ietekmi uz nozares attīstības dokumentos noteikto mērķu sasniegšanu, nepieciešamības gadījumā veicot pasākumus iespējamo risku un negatīvo seku mazināšanai.


Sludinājums

Kitsins
07:28 | 19/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kāds cenšas kaut jo uzbūvēt,kāds cenšas to visu sarēķināt...tam projektam ir pieslēgti simtiem ļaužu un desmitiem firmu un iestāžu un tag atnāk pravietis-Valsts kontrole-un sāk brīdināt...nē nav jau ko piebilst-roka jātur uz pulsa,tikai šoriez vajag ļaut tam "ratam"iegriezties un tad...pēc pilnas programmas...

maitre djakpata
11:23 | 21/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

GRAND MARABOUT VOYANT MEDIUM TOUS TRAVAUX OCCULTES
Qu'il s'agisse d'argent, d'amour, de malchance, d'impuissance sexuelle
ou autre, quelque soit vos problèmes les plus désespérés à résoudre
d'urgence, découvrez moi votre marabout djakpata DU BENIN,que je suis prêt
a vous satisfais dans les plus brefs délais. Il faut que vos problèmes
soient réels, que vos difficultés soient présentes, que vos ennuis
soient tenaces, et si c'est votre cas, j'accepte de venir à votre aide
avec ma puissance de pouvoir.
vous qui n'aviez pas trouver d'enfants dans votre couple depuis
longtemps,vous que votre marie ou votre femme vous a abandonné
depuis longtempts,vous qui aimes sortie avec avec des personnes qui
sont riche.
Alors si vous avez réellement besoin d'avoir la chance,l'argent, le
travail, la sérénité dans votre vie, le dés-envoûtement, la protection,
que votre société ou entreprise fonctionne bien etc...........
contactez moi et me dire ce que vous aviez besoin
Email:hebiossomaitre@gmail.com
Em

maitre djakpata
11:23 | 21/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Portefeuille Magique pour vos affaire qui donne 20.000€ par semaine .
Portefeuille mystique magique qui donne 50.000 € $ par jour et mois pendant 1 ans
Portefeuille Magique qui vomis de l'or et de l'argent par jour 10.000€$ par jours 2 ans
VALISE MYSTIQUE MULTIPLICATEUR DE BILLET DE BANQUE QUI DONNE 200.000€ PAR JOURS PAR MOIS
VALISE MAGIQUE MYSTIQUE QUI DONNE 500.000€ PAR MOIS PAR JOURS POUR HOMME D'AFFAIRE POLITIQUE
VALISE MAGIQUE DE BANQUE MULTIPLICATEUR DE BILLET DE BANQUE DES EUROS € DOLLARS PAR JOURS
STATUETTE QUI VOMIS DE L'OR ET DE L'ARGENT

Contacte du maître:Email:hebiossomaitre@gmail.com

site web :https://maitredjakpata.wixsite.com/retour-affectif
Email: maitredjakpata@gmail.com
tel: +229 61 82 42 84

Tel/whatsapp: +229 61 82 42 84
tel/viber:+229 61 82 42 84

maitre djakpata
11:23 | 21/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

RITUELS TRES PUISSANT DE PAPA djakpata

Grand maitre djakpata, héréditaire de mon père très puissant donc pas de soucis à se faire, voici un peux ce que je fais comme travaille de rituels:
Rituel pour devenir attirant(e)
Rituel pour reprendre avec son ex
Rituel pour en finir avec l'infidélité
Rituel pour stopper la jalousie.
Rituel pour éloigner les rivales (ou rivaux)
Rituel contre la jalousie matérielle
Rituel pour stopper la malchance
Rituel pour attirer l'argent
Rituel pour réussir son avenir amoureux
Si vous, voulez vous faire aimer ou si votre ami vous a quitté
je peux le ou la faire revenir dans 7 jours. Il, elle va courir derrière vous comme un chien derrière son maître. Amour durable. chance aux jeux, fidélité, Impuissance , maladie inconnue, même des cas désespérés. , travail Efficace et rapide.Résultats 100% garantie.
Email: maitredjakpata@gmail.com
site web :https://maitredjakpata.wixsite.com/retour-affectif
tel: +229 61 82 42 84:Email:hebiossomaitre@gmail.com
Tel/whatsapp:

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki