Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kempings: pienesums ekonomikai vai ķeksītis labo darbu sarakstā?


atlikušas 250 zīmes


Kempings: pienesums ekonomikai vai ķeksītis labo darbu sarakstā? (21)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 08. maijā, 2018 | BIRKAS: kempings , Kempings Liepāja , Ventspils , Palanga , tūrisms , Klaipēdas 138
Izdrukāt Ziņot
Viens no Ventspils piejūras kempinga namiņiem.
Viens no Ventspils piejūras kempinga namiņiem.
FOTO: Publicitātes
Viens no Ventspils piejūras kempinga namiņiem. Ventspils kempinga mājiņas iekšskats. Ventspils kempinga mājiņas iekšskats. Ventspils kempinga mājiņas virtuve. Ventspils kempings. Palangas kempinga plāns. Palangas kempings. Vieta, kur varētu atrasties Liepājas kempings.

Šāds, jāatzīst gan retorisks, jautājums rodas, ja salīdzina topošo (cerams) Liepājas kempingu ar jau funkcionējošiem kempingiem kaimiņos – Ventspilī un Palangā.

Starp citu, līdz aprīļa beigām SIA "Kempings Liepāja" solītais būvprojekts joprojām nav iesniegts būvvaldē, (pirmais projekta iesniegšanas termiņš bija 2017.gada 31.oktobris) irliepaja.lv apliecināja pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Ventspilī kempings, ko izveidojusi un apsaimnieko pašvaldība, darbojas kopš 2001.gada. Palangā 2015.gadā pašvaldības uzbūvētais kempings pērnruden nodots ilgtermiņa nomā privātam uzņēmējam. Par Liepājas kempingu pašvaldība līdz šim tikai runājusi, bet Liepājas partija to nenogurstoši rakstījusi savu plānoto labo darbu sarakstā. Tomēr 2016.gada rudenī beidzot tika iznomāts kempinga būvei paredzēts zemesgabals – uz 30 gadiem.

Ventspils piejūras kempings aizņem 10 ha, "Palangos kempingas Compensa" – 6 ha, plānotais Liepājas kempings – 0,5 ha.

Ventspils kempingā vietas ir līdz 100 kemperiem, tur ir 300 telšu vietas un 43 mājiņas. Palangas kempingā šobrīd ir vietas 58 kemperiem, 56 teltīm un ir iespēja apmesties arī 14 namiņos (šogad plānots iekārtot arī 24 viesnīcas numurus administratīvajā ēkā).

Liepājas kempingā, ja var ticēt būvvaldē iesniegtajam būvprojektam minimālā sastāvā, paredzētas... 8 kemperu vietas un 8 mājiņas!

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) vadītāja Inta Šoriņa, vaicāta, kā vērtē Liepājas "mikrokempinga" ieceri, norādīja: "Uzņēmēji rēķina līdz, domāju, ka arī šai iecerei ir aprēķini apakšā. Un sākums jau ir viena lieta, jāņem vērā, ka te ir iespēja paplašināties. Es uzņēmējam tikai vēlu veiksmi!"

Atgādināsim, ka aprīlī deputāti akceptēja aizdevuma ņemšanu 192 000 eiro apmērā, lai izbūvētu ar iecerēto kempingu saistīto Vētru ielu, kā arī pievilktu komunikācijas kempinga vietai. Savukārt ar Apstādījumu uzraudzības komisijas akceptu kempinga vietā izcirta vairāk nekā 60 koku.

Ventspils piejūras kempings – iecienīts un labi apmeklēts
Ventspils piejūras kempingu apsaimnieko pašvaldības SIA "Labiekārtošanas kombināts", irliepaja.lv pastāstīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Dace Kalsere. Pēc viņas sacītā, Ventspils pašvaldība savulaik kempinga izveidē ieguldījusi "milzīgu naudu", taču nu, teju pēc divdesmit gadus ilgās ekspluatācijas, tas no viena gala esot jāsāk atjaunot.

Lai arī Ventspils kempings ir ārkārtīgi pieprasīts (īpaši to iecienījuši kaimiņvalsts Lietuvas viesi), tas sevi nevarot atpelnīt. "Uzņēmējs to nevar pavilkt," spriež Kalsere. Tam savukārt nepiekrīt Palangas kempinga apsaimniekotāju pārstāvis Nerijs Pivors (Nerijos Pivaras), kurš, atšķirībā no Ventspils kolēģiem, ir pārliecināts, ka ne tikai "pavilks" kempingu, bet arī gūs peļņu no tā.

Lai arī Ventspils pašvaldības kempings peļņu nenes, tas tomēr pilsētai ir ieguvums, uzskata Kalsere, jo kalpo kā magnēts tūristu pievilkšanai. Ar kempingu saistīti arī daži privātie uzņēmēji, kas, piemēram, piedāvā velosipēdu nomu vai arī saimnieko kafejnīcā. Turklāt kempingu iecienījuši arī vietējie – pilsētā būtu grūti atrast vietu, kur sarīkot pikniku ar grilēšanu, bet kempingā to darīt var. Tāpat ventspilnieki savām privātajām ballītēm labprāt izmanto kempingā uzbūvētās nojumes (tādu ir trīs, katrā vietas pietiek 15 personām), pirtis.

Kempings ir atvērts viesiem arī ziemā.

Ventspils piejūras kempings darbojas Latvijas kempingu asociācijā, sadarbojas ar "ADAC" (Vācijas automobiļu klubs) un veido sadarbību arī ar Holandes kempingu organizāciju.

Piejūras kempings Ventspilī nav vienīgais, pilsētā tādu ir vēl trīs, taču, kā sacīja Kalsere, tajos tūristiem piedāvā vienīgi telšu vietas.

Palangas kempings – lielākais Lietuvā
Kā vēsta laikrakats "Vakarinė Palanga", kempinga projektu pašvaldība īstenojusi 2015.gadā, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Lietuvas Republikas budžeta un pašvaldības līdzekļus. ES projektam piešķirtā summa bija 1 856 131 eiro. Pērnā gada nogalē pašvaldība konkursā atrada kempingam jaunu apsaimniekotāju – SIA "NRT LT", kuram kempings, nu jau ar nosaukumu "Palangos kempingas Compensa", noslēdzot koncesijas līgumu, nodots ilgtermiņa (25 gadi) apsaimniekošanā ar nosacījumu, ka tas, trīs gadu laikā ieguldot vēl 800 000 eiro, īstenos kempinga trešo kārtu. 2018.gada laikā kempingam jāpiesaista 8000 apmeklētāju.

irliepaja.lv pastāstīja "NRT LT" pārstāvis Nerijs Pivors, uzņēmums savas saistības pilda, un jau šajā tūrisma sezonā paplašinātajā kempingā varēs uzņemt vienlaikus 528 apmeklētājus. Līdz ar to "Palangos kempingas Compensa" būs lielākais Lietuvā, apsteidzot arī līdzšinējo līderi, kas atrodas Kuršu kāpā. Turklāt, ja līdz šim Palangas kempings bija atvērts tikai vasarā, tad turpmāk darbosies visu gadu.

Tajā ir vietas 58 kemperiem, 56 teltīm un ir iespēja apmesties arī 14 namiņos – 12 no tiem ir ar diviem viesu numuriem, bet divi – luksa vai VIP, kuros ir arī virtuve. Plānots iekārtot 24 viesnīcas tipa numurus arī līdzšinējā administrācijas ēkā, jo, pēc Pivora sacītā, kempinga administrācijas vajadzībām nav nepieciešama tik liela māja. Kempingā ir divi basketbola laukumi, tenisa korti, ir rotaļu laukums bērniem, piknika vietas, virtuve u.c. Kempings atbilst visiem ES normatīviem.

Lieki piebilst, ka veloceliņš kempingu savieno ar Palangas centru, Sventāju, Kārkli un Klaipēdu, no kuras savukārt var viegli aizmīties līdz Kuršu kāpai.


Sludinājums

Anda
06:57 | 08/05/18
ZIŅOT
(-2)
(22)
+

Ir skaudri, to lasīt. Sajūta kā “sūnu ciemā”, kur dzīvo neprašas un pie varas idioti. Visi vari, tikai ne mēs. Vairs jau pat neceru, ka kaut kas mainīsies, uzlabosies, jo arī balsot reizi 4 gados (!!!) neprotam.

To Prātiņ nāc mājās 08:28
10:16 | 08/05/18
ZIŅOT
(-10)
(5)
+

Pirms bezjēdzīgi vāvuļo, papēti statistiku un aprunājies ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem. Tev laikam šķiet, ka vienīgais atbalsts tūrisma uzņēmējiem ir pa tiešo kontā katru mēnesi ieskaitīt pāris tūkstošus. Salīdzinot ar citām Latvijas pilsētām, Liepāja ir pamanāma un te ir ko piedāvāt. Paskaties kaut vai uz blakus esošajiem nīkuļojošajiem pagastiem un citām Latvijas pilsētām. Ar savu aklo vēlmi redzēt Liepāju tikai melnās krāsas, izskaties diezgan nožēlojami. Un muļķīgi,

Prātiņ nāc mājās
08:28 | 08/05/18
ZIŅOT
(-5)
(10)
+

Vai tu par Ulda otkata projektiem līksmo? Cik izmaksā šīs dzīres mēra laikā liepājniekiem? Cik izmaksā šo nerentablo būvju uzturēšana? Kāda kvalitāte un atdeve ir no pilsētas reklāmas kampaņām? Atver acis, mēs redzam, ka karalis ir kails.

To 7:52
08:13 | 08/05/18
ZIŅOT
(-8)
(7)
+

Nu beidz izrādīt savu stulbumu. Tikai daži piemēri- koncertzāles uzcelšana, kas ievērojami piesaistījusi tūkstošiem apmeklētāju, lidostas atklāšana un reisi, pilsētas reklāmas kampaņas, tūristu grupu vešana, vieglatlētikas manēžas būvniecība, loc sporta infrastruktūra sporta sacensībām no visas pasaules, kas piepilda viesnīcas un ienes naudu ēdinātājiem.c. Kādā purvā tu dzīvo, ka neko no šī neredzi?

Tukšpaurim muļķim
07:52 | 08/05/18
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Kāds sakars tam ko Anda uzrakstija ar tevis pieminēto dzīvi Ventspilī un daudzajām Liepājas viesnīcām? Vai Liepājas tūrisma speciālisti ir ietekmējuši šo viesnīcu tapšanu? Vai Liepājas dome palīdz viesnīcu biznesa īpašniekiem Liepājā? Tā mēs te varam ar akmeņiem viens otru nomētāt, bet no tā Liepājā kempings neradīsies.

Muļķi vien apkārt
07:10 | 08/05/18
ZIŅOT
(-15)
(8)
+

Oo, kārtējā tukšpaure pamodusies, kura uzskata, ka dzīve Ventspilī labāka nekā Liepājā. Ventspils lai arī iztur nerentablu kempingu, ja patīk izšķērdēt nodokļu naudu. Lai irliepaja labāk uzraksta, cik viesnīcas ir Liepājā un cik Ventspilī. Kā vispār var iedomāties salīdzināt Ventspili, kurā ir tikai 2 viesnīcas, 4 kafejnīcas, 6 govis un viens bērnu laukums ar visām plašajām Liepājas viesnīcām. Ir jābūt tiešām muļķim, lai uzskatītu, ka Ventspils piesaista vairāk tūristus.

gddg
07:03 | 08/05/18
ZIŅOT
(-2)
(17)
+

Nav ko salīdzināt ar Palangu . Tur ir kurorta pilsēta .Vis attīstīts .Bijām sestdien Palangā Vis notiek jau . Pat jau dzīvā mūzika bija vienā kafe un pilns un jau dejoja 18.00. Mums tik pilsēta pie jūras . Kur nav īsti ne ko redzēt ne ko darīt . Tādēl mums ar 0.5 ha un 8 mājiņas būs labi

Elfs
08:11 | 08/05/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Kamēr domnieki kasa olas, kempings attīstās Beberliņos. Ir foršas kempinga mājiņas, ar katru gadu to skaits pieaug, ir teritorija, kur novietot kemperus, ir kafejnīca, pirts, baļļa, piknika vietas, lieliskas laika pavadīšanas iespējas, izmēģinot veikošanu, kāpelējot pa Tarzānu trasēm un peldot pa BB lieldīķi ar supiem.

To 08:13
08:25 | 08/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Dzintar, dēliņ, tas tu???

Vasarnieks
08:59 | 08/05/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Aizmirsāt par Šventoju pieminēt :) Tikai tūrismam...

To Prātiņ nāc mājās 08:28
09:27 | 08/05/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ieteiktu mazliet paaugstināt savu IQ un tad uzrakstīt vēlreiz.

daira
09:41 | 08/05/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

te arī atbilde Liepājas kempingam : "Lai arī Ventspils kempings ir ārkārtīgi pieprasīts (īpaši to iecienījuši kaimiņvalsts Lietuvas viesi), tas sevi nevarot atpelnīt. "Uzņēmējs to nevar pavilkt," spriež Kalsere."

atbilde vienkārša
12:19 | 08/05/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

pašvaldība nekad nav pratusi taisīt biznesu, tikai pīāru

Lasa
09:50 | 08/05/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Izlasiet vēlreiz rakstu: peļņu nenes. Kas dzīvo tādos kempingos?!? Atbrauc, ēd Rortonus, izmanto kanalizāciju un atkritumu konteinerus.

Ola Liepājiņai
10:13 | 08/05/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Iedod kādu pētījumu vai statistiku, kur tas ir pierādīts. :D

Liepājiņa
10:00 | 08/05/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Neesi tups, papēti statistiku - kempingu turisms attīstās ar katru gadu ar vien vairāk.

Pēda
10:15 | 08/05/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Vai pašvaldība vispār tādu biznesu var bīdīt? Vai nekropļo tirgu, grūžot tur iedzīvotāju naudu? Ka nesanāk kā ar kapiem.

Juris
20:30 | 08/05/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Diemžēl aktīvs tūrisms Liepājā ir tikai jūlijā un augustā. Ja pašvaldība patiešām vēlētos uzńēmējus atbalstīt, vińi varētu īpašuma nodokli iekasēt tikai par 3 mēnešiem gadā, kad ir reāli ienākumi.

sd
20:57 | 08/05/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Liepājas tukšie dzīvokļi ir neizmantots potenciāls tūristu izmitināšanai.

Justin Williams
17:19 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com

Email : unique2aal@gmail.com
Tālr. #: +12542420879

Justin Williams
17:19 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com

Email : unique2aal@gmail.com
Tālr. #: +12542420879

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki