Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kosaka: Nelikumības joprojām notiek, tagad – kopā ar SC!


atlikušas 250 zīmes


Kosaka: Nelikumības joprojām notiek, tagad – kopā ar SC! (13)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 07. augustā, 2014 | BIRKAS: tiesa , Aleksejs Gundarins , Liedaga 8/14 , Aloizs Norkus , Liedaga 2 , LPB , Elita Kosaka
Izdrukāt Ziņot
Ar Būvvaldes lēmumu būvei Liedaga ielā 8/14 noteikts degradējošas būves statuss.
Ar Būvvaldes lēmumu būvei Liedaga ielā 8/14 noteikts degradējošas būves statuss.
FOTO: irliepaja.lv

Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams pieņēmis uzņēmējam Aleksejam Gundarinam labvēlīgu spriedumu, atceļot Liepājas domes 2013.gada 17.oktobra lēmumu.

Bijusī deputāte un juriste Elita Kosaka apsūdz Liepājas domes valdošo koalīciju konsekventā nelikumību piekopšanā daudzu gadu garumā. Vismaz vienā gadījumā viņas viedoklim piekritusi arī Administratīvā tiesa.

Runa ir par nekustamo īpašumu Liedaga ielā 8/14. Šajā adresē atrodas nepabeigta jaunbūve, kuras īpašnieks ir Aleksejs Gundarins.

„Šis cilvēks jau 14 gadus nesekmīgi cenšas panākt, lai dome viņam ļauj privatizēt arī zemi zem būves,” pastāstīja Kosaka.

Pirmoreiz Gundarins lūdzis atļauju privatizēt zemi 2000.gada oktobrī, un saņēmis domes atbildi, ka īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā uz Liepājas domes vārda, tāpēc pašvaldība nevar par to lemt.

„Melošana tīrā veidā! Noskaidroju, ka nekustamais īpašums Liedaga ielā 8/14 jau 1995.gada 4.maijā reģistrēts zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda,” saka juriste.

Pēc četriem gadiem – 2004.gadā – Gundarins atkal saņēmies rakstīt iesniegumu domei, taču šoreiz nav uzdrošinājies lūgt nodot zemesgabalu privatizācijai, bet izteicis vēlmi to nomāt.

Toreizējais izpilddirektors Normunds Niedols ieteicis būvju īpašniekam uz sava rēķina izstrādāt esošā detālplānojuma korekcijas, ko viņš arī izdarījis.

2010.gadā uzzinājis, ka savulaik ticis maldināts, Gundarins vēlreiz lūdzis ļaut privatizēt zemi.

„Pašvaldībai bija jāsagatavo privatizācijas paziņojums, nosaucot cenu un nosacījumus, un tas jāpaziņo Gundarinam, taču tas nenotika. Tikai 2013.gada 17.oktobrī domes sēdē, bet pirms tam Pilsētas attīstības komitejā un Finanšu komitejā, bet ne Privatizācijas komisijā, tika pieņemts lēmums Nr.356 „Izbeigt privatizāciju”, un Gundarins saņem zemes nomas līguma projektu,” stāsta Kosaka.

Līguma nosacījumi, pēc Kosakas teiktā, praktiski nozīmē īpašuma atsavināšanu:

„Gundarinam tika piedāvāts līgums uz desmit gadiem ar nosacījumu, ka šajā laikā viņam jāuzceļ nepabeigtā māja, un, ja pēc līguma termiņa beigām tas netiek pagarināts, viss objekts un ar to saistītā dokumentācija jānodod iznomātājam!

Par šo lēmumprojektu referēja Jurijs Hadarovičs, kā redzams, nelikumības Liepājas domē turpinās, bet nu jau kopā ar Saskaņas centru!”

Domes lēmumu Gundarins ar Kosakas palīdzību pārsūdzēja Administratīvajā tiesā, kas 26.jūlijā pieņēmusi lēmumu atcelt Liepājas domes 2013.gada 17.oktobra lēmumu.

Nākamais solis būšot prasība kompensēt mantiskos zaudējumus Gundarinam, jo pašvaldības vainas dēļ uzņēmējam Liedaga ielā 8/14 nav izdevies realizēt izstrādāto SPA kompleksa projektu.

„Paši tur neko nedara – nav izbūvēta ne solītā iela, ne bērnudārzs, un arī citam neļauj darīt!” – sašutusi Kosaka.

Juriste norāda vēl uz kādu Liepājas domei raksturīgu tendenci, proti, ja cilvēks ir pietuvināts valdošajai koalīcijai, pašvaldība reaģē un strādā pavisam citādi.

„Blakus Liedaga 8/14 atrodas Aloiza Norkus uzņēmumam „LPB” piederošais īpašums (Liedaga 2 un Liedaga 6, vēlāk apvienots ar vienu adresi – Liedaga 2), kurā atrodas lielveikals „XL Sala”.

Neskatoties uz to, ka pastāvēja interešu konflikts, jo Norkus bija Liepājas domes deputāts, pašvaldība 2004.gada novembrī pieņēma „LPB” labvēlīgu lēmumu par pašvaldības īpašuma objekta – apbūvēta zemesgabala Liedaga ielā 2 nodošanu privatizācijai,” skaidro Kosaka.

Vēlāk KNAB Norku sodījis, bet, kā norāda Kosaka, „par miljonu vērtu zemesgabalu viņš samaksāja kādus simts latus, jo tajā laikā par šādu pārkāpumu sods bija noteikts 50 līdz 250 latu apmērā!”


Sludinājums

Kosakai
06:56 | 07/08/14
ZIŅOT
(-23)
(15)
+

Kārtējie murgi no Kosakas.Par kādu SPA kompleksu Jūs runājat.Ja Gundarins būtu gribējis sakārtot īpašumā esošās nepabeigtās būvēs -graustus tad sen jau to būtu darījis.Taču spekulēt ar zemi?to jau Domei nav jābalsta

Nu moins
15:53 | 07/08/14
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Kāpēc lai viņš kaut ko sakārtotu, ja pēc desmit gadiem dome to savāks?!

Einars
08:24 | 07/08/14
ZIŅOT
(-2)
(16)
+

Domē jau tik agri sāk darbu?

Es
08:26 | 07/08/14
ZIŅOT
(-4)
(31)
+

Ja skatās visu rakstu kopumā pēc būtības, tad lai arī kā man pašam nepatīk šī no partijas uz partiju migrējošā kontrrevolūcija, jāsaka, ka šoreiz raksts ir objektīvs un Kosakai ir taisnība, diemžēl.

£
09:07 | 07/08/14
ZIŅOT
(-1)
(22)
+

Taads gudrs cilveeks,bet nesaprot elementaaras lietas,ja buutu iedevis uz kepas,viss jau buutu atrisinaajies 2000 gada Oktobrii !

Hm
09:09 | 07/08/14
ZIŅOT
(-1)
(27)
+

Principiāls varbūt - seskiem nedod, un viss

:D
10:23 | 07/08/14
ZIŅOT
(-15)
(8)
+

Pujēna+Kosaka=dva sapoga-para.:)

:D
10:38 | 07/08/14
ZIŅOT
(-8)
(13)
+

Rakstu nav vērts komentēt, jo tā ir lēta atruna,ka cilvēks savu īpašumu nesakārto tikai tāpēc,ka viņam nedod iespēju privatizēt zemi zem šī īpašuma.
Vienīgais ko pašvaldībai var pārmest, ka tā nav patiešām aktīvi strādājusi,lai piespiestu objekta īpašnieku sakārtot savu īpašumu. Piemēram, Dānijā šāds īpašnieks sen jau savu īpašumu būtu zaudējis pat neskatoties uz dažādām lētām atrunām.

Galvenais
10:28 | 07/08/14
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

neaizmirst pieminēt, ka SC arī ņem dalību visā tajā. Kosakas Krievu partijai Saeimas velēšanu kampaņa ir sākusies.
Un pie tam ar VL-TB/LNNK pārstāves aktīvu līdzdalību.
Kesi, Tev par to nekas nav sakāms jeb tas vienkārši ir-tikai bizness?

Labrīt
10:27 | 07/08/14
ZIŅOT
(-7)
(9)
+

Provinciāļi pamodušies - nekomentē rakstu, bet komentē autoru.

Juris Baismīgais
10:27 | 07/08/14
ZIŅOT
(-3)
(11)
+

Vot haļavščiks tas Gundarins! Nožmiedzis varasvīriem likumīgi pienākošos doļu! Nu, TĀDI uzņēmēji mums Liepājā nav vajadzīgi, atraduši te paradīzi. P.S. Nāksies vien atzīt - bez škandālistes Kosačkas klātbūtnes Dome, liekas, ieslīgusi pašapmierinātā snaudā

Bīstami
11:25 | 07/08/14
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Protams, kas ir Gundarins un kas ir Norkus. Vienāda attieksme:(((((((((

Latgolas šakālis
12:51 | 09/08/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Pujēna rakstā tikai min faktus, nevis savu viedkli, tādēļ nav kritizējama.
Gundarins vēlējās sakārtot likumos noteiktā kārtībā savu īpašumu. Pašvaldība izrādīja viņam izcilu nelabvēlību. Administratīvā tiesa noskaidroja attiecības starp pašvaldības un Gundarina tiesībām. Administratīvās tiesas spriedumu ceļā Latvijā nekas nav sakārtojams, jo Administratīvā tiesa lietas izskata ar novēlošanos, kad konkrētais tiesību jautājums nav vairs aktuāls vispārējās ekonomiskās situācijas dēļ. Kosaka panāca labvēlīgu Administratīvās tiesas spriedumu, bet tas ir pārsūdzams.. un galarezultāts bezperspektīvs.. kā visa LV ekonomikas politiskā situācija. Vienīgai ieguvums – žurnālistam ir par ko rakstīt..

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki