Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kučinskis: Valsts no "Metalurgā" ieguldītā varētu atgūt 20 miljonus


atlikušas 250 zīmes


Kučinskis: Valsts no "Metalurgā" ieguldītā varētu atgūt 20 miljonus (3)

Ceturtdienā, 01. februārī, 2018 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , izsole , Māris Kučinskis
Izdrukāt Ziņot

Valsts varētu atgūt 20 miljonus eiro no ieguldītās summas uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs", kas ir aptuveni trešā daļa no valsts ieguldītās un vēl neatgūtās summas.

To šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Viņš atzina, ka šo summu plānots atgūt no gaidāmās "KVV Liepājas metalurga" mantas izsoles.

Kučinskis pieļāva, ka izsolē piedalīsies tie pretendenti, kuri ir ieinteresēti "kaut ko darīt", nevis sagriezt iekārtas metāllūžņos. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka nevar sagaidīt Liepājā atdzimstam metalurģijas nozari tādā līmenī, kādā tā bijusi.

Ministru prezidents pauda cerību, ka pēc izsoles "KVV Liepājas metalurga" teritorija nepārvērtīsies par otru Kara ostu Liepājā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Guntars Koris nolēmis uzņēmumam piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām. Šāds lēmums pieņemts, jo neviens no "KVV Liepājas metalurga" iegādes pretendentiem nebija izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.


Sludinājums

Smalki
14:01 | 01/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

20 no vairāk nekā 60?

Analītiķis
14:33 | 01/02/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Kā ar naudas piedzīšanu no tā, kurš apliecināja, ka 60 mlj. aizdot ir droši? Bija, taču, kādi, kas to aprēķināja un par to arī parakstījās. Uzvārdus studijā!

waster
21:40 | 01/02/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Ar šo mahināciju valsts deva iespēju nopelnīt Prudencijai, administrātoriem- tas ir pirmkārt.
Otrkārt - aizdotā nauda, ko ir devusi Itālijas banka, uzreiz tika pārskaitīta elektroloka kausa ražotājiem. Līdz rūpnīcas tā nav nākusi.
Treškārt- par galvojuma saņemšanu Metalurg samaksāja 1000 000 eiro. tas būtu jādara katru gadu, ja Prudencija, kā konsultants bu'tu tiešam ieinteresēts glābt rūpnīcum bet maz ko nopelnīt.
Ceturtais - neviens netika lūgts paskaidrot kāpēc metalurgu nepārdeva Šamisam, kad viņš piedāvāja par to 120 mln, bet atdeva Ukraiņiem par 107 mln.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki