Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"KVV Liepājas metalurgs" zaudē arī Augstākajā tiesā


atlikušas 250 zīmes


"KVV Liepājas metalurgs" zaudē arī Augstākajā tiesā (2)

Otrdienā, 10. jūlijā, 2018 | BIRKAS: tiesa , Liepājas metalurgs , Haralds Velmers
Izdrukāt Ziņot
Bijušais "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers.
Bijušais "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers.
FOTO: Modris Helds

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments ir izbeidzis tiesvedību AS "KVV Liepājas metalurgs" prasībā pret AS "Liepājas metalurgs" un tās bijušo administratoru Haraldu Velmeru.

Par to liecina publiski pieejamais tiesas spriedums, ziņo LETA.

Spriedumā AT norādījusi, ka apgabaltiesai nevajadzēja vērtēt sākotnējo "KVV Liepājas metalurgs" prasību, jo uzņēmuma prasītais nav bijis atbilstošs spēkā esošajam civilprocesuālajam regulējumam. Šī iemesla dēļ AT atcēlusi apgabaltiesas spriedumu daļā, kurā noraidīta "KVV Liepājas metalurgs" prasība pret "Liepājas metalurgs" un maksātnespējas administratoru Velmeru, kā arī izbeigusi tiesvedību šajā daļā. AT arī lēma, ka šajā daļā lieta netiks nodota atkārtotai skatīšanai.

AT spriedumā norāda, ka tai nav pamata atcelt apelācijas instances spriedumu daļā par Velmera pretprasības apmierināšanu un šajā daļā spriedumu atstāja negrozītu.

Augstākā tiesa atcēla apgabaltiesas spriedumu daļā, ar kuru "Liepājas metalurgam" noteiktas tiesības par laiku līdz sprieduma izpildei saņemt likumiskos 6% gadā, norādot, ka šādas tiesības ir pretrunā ar Maksātnespējas likuma normām.

AT spriedums nav pārsūdzams.

Jau vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa 2016.gada novembrī noraidīja AS "KVV Liepājas metalurgs" prasību pret maksātnespējīgo AS "Liepājas metalurgs" un tās administratoru Haraldu Velmeru, bet apmierināja administratora pretprasību un piedzina 555 984 eiro.

Kā aģentūru LETA toreiz informēja apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, tiesas spriedums bija analogs Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumam - maksātnespējīgā uzņēmuma prasība tika noraidīta, bet pretprasība - apmierināta.

Kopējā pretprasībā piedzītā summa ir 555 984 eiro. Tiesas izdevumus par labu valstij tiesa nolēma nepiedzīt, ņemot vērā to, ka "KVV Liepājas metalurgs" ir maksātnespējīgs.

Jau ziņots, ka 2016.gada maijā Vidzemes priekšpilsētas tiesa noraidīja "KVV Liepājas metalurga" prasību, bet apmierināja Velmera pretprasību. Velmers aģentūrai LETA toreiz norādīja, ka tiesa no prasītāja piedzina aptuveni 550 000 eiro.

Prasība bija iesniegta par administratora kompensācijas rēķinu atzīšanu par nepamatotiem un neatbilstošiem pirkuma līguma nosacījumiem. Savukārt ar pretprasību pret "KVV Liepājas metalurgu" tiesā vērsās arī Velmers. Administrators iepriekš norādīja, ka, pēc viņa domām, domstarpībām nevajadzētu būt, jo runa ir par tām saistībām, kuras uzņēmās "KVV Liepājas metalurgs". Administrators atgādina, ka "KVV Liepājas metalurgs" bija apņēmies segt "Liepājas metalurga" izdevumus no 2014.gada decembra līdz aktīvu nodošanai "KVV Liepājas metalurgam", norādot, ka tādējādi uzņēmums patlaban tiesā apstrīd paša parakstīto vienošanos.

Nesamaksātā summa esot 550 000 eiro, kas iekļauj darbiniekiem izmaksātās algas, kā arī maksājumus piegādātājiem pamatražotnes uzturēšanai.


Sludinājums

metelurgs
09:11 | 11/07/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nākošais Aizsaules ielas kandidāts?

bertina
14:36 | 20/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jums nepieciešams finansejums, lai jusu majas, jusu bizness, auto iegadi, lai iegadatos motociklu, lai izveidotu savu biznesu, lai jusu personigas vajadzibas vairs šaubas. Mes sniedzam personas kreditu ar procentu likmi 3% neatkarigi no summas. Jus velaties rakstit, lai jusu personas aizdevumiem, ka es esmu jusu riciba 24h / 24. Vairak informacijas: servicepeakgroup@hotmail.com
whatsapp numurs: 22997311746
Paldies

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki