Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Latvenergo" un "Latvijas Gāze" draud Metalurgam ar atslēgšanu


atlikušas 250 zīmes


"Latvenergo" un "Latvijas Gāze" draud Metalurgam ar atslēgšanu

Ceturtdienā, 11. jūnijā, 2015 | BIRKAS: Latvenergo , Latvijas gāze , Liepājas metalurgs
Izdrukāt Ziņot

Gan "Latvijas Gāze", gan "Latvenergo" ceturtdien paziņoja, ka "KVV Liepājas metalurgs" nav veicis tiem maksājumus un abi uzņēmumi draud drīzumā pātraukt enerģijas piegādi.

"Latvijas Gāze" ceturtdien nosūtīs brīdinājumu Liepājas metālapstrādes uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" (KVV) par piegādes pārtraukšanu, aģentūrai BNS pastāstīja "Latvijas Gāzes" preses sekretārs Vinsents Makaris.

Viņš apliecināja, ka KVV ir veicis maksājumu "Latvijas Gāzei" otrdien, 9.jūnijā, taču tas esot bijis parāds 234 tūkstošu eiro apmērā – attiecīgais maksājums bija jāveic jau maija beigās. Savukārt kārtējo maksājumu, kam termiņš bija trešdiena, 10,jūnijs, "Latvijas Gāze" nav saņēmusi, tādējādi KVV izveidojies parāds 224 tūkstošu eiro apmērā.

"Latvijas Gāze" ceturtdien nosūtīs oficiālu brīdinājumu KVV par gāzes pārtraukšanu. Atbilstoši normatīvajiem aktiem pašreizējā situācijā "Latvijas Gāze" piegādi KVV var atslēgt tikai no 19.jūnija, un tas arī būs datums, kad tas tiks izdarīts, ja situācija nemainīsies.

Arī Latvijas energoapgādes kompānijas "Latvenergo" preses sekretāre Ivita Bidere aģentūrai BNS norādīja, ka KVV joprojām uzņēmumam ir parādā. Atbilstoši līgumam norēķins par patērēto elektroenerģiju notiek pa mēneša dekādēm. Kopš 27.maija uzņēmums ir pārtraucis rēķinu apmaksu par piegādāto elektroenerģiju maija pirmajā un otrajā dekādē par kopējo summu 326,5 tūkstoši eiro. Savukārt 5.jūnijā "Latvenergo" izrakstīja rēķinu par galīgo elektroenerģijas patēriņu maijā – 598,4 tūkstoši eiro (apmaksas termiņš 15.jūnijs), bet ceturtdien izveidots rēķins par jūnija pirmajā dekādē patērēto elektroenerģiju 130,9 tūkstošu eiro apmērā.

"KVV vadības publiskie paziņojumi par finansiālu problēmu neesamību ir pretrunā ar faktisko rīcību. Tiek prasīts pārcelt līgumā paredzētos rēķinu apmaksas termiņus, kā arī metālapstrādes uzņēmuma vadība izsakās par ražošanas neizdevīgumu sakarā ar nestabilo situāciju metāllūžņu tirgū, kā arī izvirza prasību par vietējā metāllūžņu un armatūras tirgus aizsardzību. Izvērtējot situāciju, enerģijas piegādātāji ir spiesti atzīt, ka pastāv augsts risks nesaņemt atlīdzību no KVV par piegādāto elektroenerģiju aptuveni 700 tūkstošu eiro apmērā," sacīja Bidere.

"Latvenergo" ir brīdinājis KVV par elektroenerģijas piegāžu pārtraukšanu, ja līdz 15.jūnijam netiks samaksāts par kompānijai nosūtītājiem rēķiniem.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka KVV kavē maksājumus arī Latvijas energokompānijai "Latvenergo" un arī šīs uzņēmums brīdinājis KVV par energoapgādes atslēgšanu.

Tāpat vēstīts, ka šogad 6.martā notika svinīgais KVV darbības atklāšanas pasākums un līdz maija vidum KVV bija saražojis 90 tūkstošus tonnu tērauda armatūras velmētavā. Līdz ar ražošanas atsākšanu tēraudkausēšanas cehā maija pirmajā pusē kopējais darbinieku skaits uzņēmumā sasniedza 960 cilvēku, taču, samazinot ražošanas jaudas, uzņēmuma vadība paziņoja, ka darbu turpinās aptuveni 300 strādnieku.

Līgums par maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai KVV tika parakstīts pērn 2.oktobrī. Ukrainas uzņēmums par "Liepājas metalurga" pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki