Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lētākais piedāvājums cietuma būvei "UPB": 114 miljoni bez PVN


atlikušas 250 zīmes


Lētākais piedāvājums cietuma būvei "UPB": 114 miljoni bez PVN (9)

Trešdienā, 31. maijā, 2017 | BIRKAS: cietums , UPB , Tiesu namu aģentūra
Izdrukāt Ziņot
Cietuma projekta vizualizācija.
Cietuma projekta vizualizācija.
FOTO: Publicitātes

Jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniegušas divas Latvijas kompānijas – "Re&Re" un "UPB", informē aģentūra LETA.

Kopumā konkursa dokumentāciju izņēma astoņas kompānijas. Kā atgādināja ministrijā, Liepājas cietums saskaņā ar likumu ir klasificēts kā valsts noslēpumu saturošs būvprojekts, tādēļ papildus pieredzei un finanšu rādītājiem kā viena no prasībām pretendentiem tika piemērots industriālās drošības sertifikāts, kas apliecina kompānijas uzņēmējdarbības prakses caurspīdīgumu un konfidenciālas informācijas glabāšanas drošumu.

"Interese par Liepājas ieslodzījuma vietas iepirkumu bija ļoti liela. Bija interese arī no ārvalstīm, piemēram, no Īrijas un Lietuvas. Zinām, ka par konkursu interesējās arī starptautisku kompāniju meitas uzņēmumi Latvijā. Pretendentiem, ņemot vērā projekta sarežģītības pakāpi, bija vairāki precizējoši jautājumi, lai varētu sagatavot iespējami kvalitatīvāku piedāvājumu. Esam gandarīti, ka iepirkuma pirmā daļa ir sekmīgi noslēgusies un esam saņēmuši divus nopietnus piedāvājumus. Tas norāda, ka iepirkuma konkursa nolikuma sagatavošana bijusi atbilstošā profesionālā līmenī," informēja iepirkuma komisijas priekšsēdētājs Agris Balodis.

Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka "UPB" darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt "Re&Re " – par 123 416 618 eiro. Būvniecības projekta cena ir tikai viens no rādītājiem, kas izšķirs gala pretendenta izvēli – tiks ņemti vērā arī citi faktori, kas ir būtiski projekta sekmīgai īstenošanai, proti, piedāvājuma saimnieciskais izdevīgums, projekta īstenošanas termiņš, papildināja Tieslietu ministrijā (TM).

Tāpat paredzēts, ka konkursa uzvarētājs tiks paziņots šīs vasaras beigās. Līdz tam tiks izvērtēta abu pretendentu atbilstība nolikuma prasībām un iesniegto risinājumu un izmaksu pamatojums.

TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs aģentūrai LETA uzsvēra, ka Liepājas cietums ir ilgtermiņa projekts, jo būvniecība vien aizņems trīs gadus, pēc kuras vēl sekos cietuma nodrošināšana ar nepieciešamo aprīkojumu darbiniekiem un ieslodzīto pārvešana. "Tātad vēl aptuveni četrus gadus ministrijai būs jāinvestē četru nolietotu, mūsdienu prasībām neatbilstošu cietumu drošībā un uzturēšanā, tāpēc šī projekta īstenošana ir aktīvi jāvirza uz priekšu. Tā būs ilgtermiņa investīcija cietuma infrastruktūrā turpmākajiem 50 gadiem," norādīja TM valsts sekretārs.

Kronbergs piebilda, ka apsvērums, ka iepirkuma cena būs augstāka nekā līdz šim valdības piešķirtais finansējums, bija jau iepriekš prognozēts – izmaksas tika balstītas uz Igaunijas konsultantu noteikto orientējošo aprēķinu vēl pirms projektēšanas darbu uzsākšanas pirms pieciem gadiem.

Cietuma būvniecībai paredzētās izmaksas ir vairāk nekā 74 miljoni eiro, iepriekš pavēstīja Kronbergs.

"Desmit gados, kamēr dažādu iemeslu dēļ Latvijā tika atlikta jaunu cietumu būvniecība, Igaunija jau būs paspējusi uzbūvēt pat trīs cietumus, jo ir pārliecinājusies par ieguvumiem gan lielākai sabiedrības drošībai no jaunu cietumu būvēšanas, gan ieguvusi uzturēšanas izmaksu ekonomiju. Arī Valsts kontrole mums ir norādījusi, ka veco cietumu uzturēšanas izmaksām ir jāatrod efektīvāki risinājumi. Tāpēc patlaban paralēli strādāsim pie divām lietām – Iepirkuma komisija izvērtēs iesniegtos būvniecības piedāvājumus, bet kopā ar Tiesu namu aģentūru (TNA) meklēsim efektīvākos nepieciešamā papildu finansējuma piesaistes risinājumus," rezumēja Kronbergs.

Kā ziņots, Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma nolikumu izstrādājusi TNA sadarbībā ar TM, Ieslodzījuma vietu pārvaldi, Latvijas Būvinženieru savienību un zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" Latvijas biroju. Liepājas cietuma būvprojekta izstrādi uzraudzīja Igaunijas Valsts nekustamo īpašumu aģentūra, kas īstenojusi jau vairāku cietumu projektus Igaunijā pēc valsts neatkarības atgūšanas. Savukārt būvprojektu izstrādāja SIA "Rem Pro".

Cietuma projekts paredz vairākas inovācijas, kas līdz šim nav bijušas ne Latvijas, ne Igaunijas cietumu sistēmā. Piemēram, Liepājas cietumā, izplānojot telpu izvietojumu, tiks maksimāli izslēgti kontakti ieslodzīto starpā viņu pārvietošanas laikā. Pārdomāti izveidojot sargposteņu izvietojumu, tiks samazināts apsardzes darbinieku skaits, visas dzīvojamo korpusu dzelzsbetona sienas tiks būvētas ar papildu anti radioviļņu metāla sietu, kas bloķē mobilos sakarus līdz 95% un nodrošina ieslodzīto izolāciju, tiks izvietotas infrasarkanās videokameras, tiks ieviesta kameru durvju slēdzeņu tālvadība, kas dod iespēju samazināt apsardzes darbinieku skaitu.

Liepājas cietumā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Visā kompleksā ietilpst astoņas dažādas ēkas, un kopējā teritorijas platība ir 305 116 kvadrātmetri, bet kopējais apbūves laukums – 64 053 kvadrātmetri, savukārt kopējā telpu platība ir 51 407 kvadrātmetri. Komplekss atradīsies 5,6 kilometru attālumā no Liepājas centra. Cietuma kompleksā ietilps ieslodzīto dzīvojamie korpusi, plašs nodarbinātības centrs ar darba iespējām ieslodzītajiem, izglītības centrs ar telpām garīgām un sporta nodarbībām, daudzfunkcionāla ēka ieslodzīto pieņemšanai, medicīnas daļa, pastiprināta režīma aizturēšanas telpas, sanāksmju un personāla ēdnīca un citas palīgtelpas.

Līdz ar Liepājas cietuma darbības uzsākšanu tiks slēgtas trīs esošās ieslodzījuma vietas, kur ir mūsdienu prasībām neatbilstoši darba un uzturēšanās apstākļi un kuru uzturēšanai un drošības nodrošināšanai ik gadu tiek tērēti milzīgi līdzekļi.

Liepājas cietums būs pirmā ieslodzījuma vieta, kuru Latvija būvēs pēc valsts neatkarības atgūšanas. Cietuma komplekss atradīsies Liepājā, Alsungas ielā 29. Projekts paredz 1200 ieslodzīto izvietošanu, īstenojot jauna līmeņa resocializācijas programmu ieslodzīto izglītošanai un integrēšanai sabiedrībā. Paredzēts, ka jaunā cietuma kompleksā strādās vairāk nekā 400 darbinieku.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka vienīgās Latvijas būvfirmas, kas atbilst jaunā Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma nolikumā iekļautajām prasībām, ir AS "UPB" un SIA "Re&Re", jo šiem uzņēmumiem ir gan prasībām atbilstošs apgrozījums, gan spēkā esošs industriālās drošības sertifikāts.

Tiesu namu aģentūras (TNA) izsludinātā iepirkuma nolikumā viena no prasībām bija, lai pretendenta vidējais gada (neto) finanšu apgrozījums būvniecībā iepriekšējos trīs finanšu gados (tas ir, 2013., 2014. un 2015. vai 2014., 2015. un 2016.gadā), ir ne mazāks kā 40 miljoni eiro.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju, šāds vidējais gada apgrozījums 2013., 2014. un 2015.gadā ir vismaz astoņām Latvijas būvfirmām. Lielākā daļa šo uzņēmumu 2016.gada pārskatus vēl nav iesnieguši.

"UPB" apgrozījums 2015., 2014. un 2013.gadā bija attiecīgi 84,3 miljoni, 89,96 miljoni un 81 miljons eiro. SIA "Skonto būve" apgrozīja attiecīgi 122,5 miljonus, 91,3 miljonus un 85,2 miljonus eiro. SIA "Merks" apgrozījums pēdējos trīs gados bija attiecīgi 65,4 miljoni, 68 miljoni un 44,2 miljoni eiro.

Arī AS "BMGS" apgrozījums pēdējos trīs gados atbilst nolikuma prasībām – 56,7 miljoni, 100,6 miljoni un 87 miljoni eiro. Tāpat nolikuma prasībām atbilst SIA "Ostas celtnieks" (46,5 miljoni, 41,6 miljoni un 37,1 miljons eiro), AS "LNK Industries" (45,4 miljoni, 37,8 miljoni un 51,3 miljoni eiro), SIA "Re&Re" (37,2 miljoni eiro, 58,1 miljons eiro un 97,7 miljoni eiro) un SIA "Arčers" (33,4 miljoni, 44 miljoni un 50,5 miljoni eiro).

Tomēr iepirkuma nolikumā bija iekļauta arī prasība, ka "pretendentam ir spēkā esošs 3. (konfidenciāli) vai augstākas kategorijas atbilstošās nacionālās drošības iestādes izsniegts industriālās drošības sertifikāts, kas piešķir konkrētajam komersantam tiesības apstrādāt valsts noslēpuma objektu pasūtītāja un komersanta telpās, vai nu neizmantojot, vai izmantojot akreditētas informācijas sistēmas".

Kā aģentūra LETA pārliecinājās Satversmes aizsardzības biroja (SAB) mājaslapā publicētajā industriālās drošības sertifikātu sarakstā, vienīgās no lielajām būvfirmām ar spēkā esošu sertifikātu ir "UPB" un "Re&Re".


Sludinājums

Nu
17:51 | 31/05/17
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Un ko tas dos Liepājai?

AI AI
18:04 | 31/05/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

un gala rezultāts, pluss 100 miljoni, kā vienmēr, guberņa ibio.....

Sanāks
18:20 | 31/05/17
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

95 000 euro uz 1 ieslodzīto...ieguldījums vidēji o ho ho + uzturēšana, ēdināšana un t.l.

Pie mums viss kā parasti
19:25 | 31/05/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Ak, cik tas bija paredzami :)

Normāli
20:23 | 31/05/17
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Tur ta būs VIP numuriņi ar džakuzi. Ko tad jūs gribat lai Uldis pie zekiem sēž?

Jeblāns Tarāns
22:39 | 31/05/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Pa to naudu varēja Metalurgu nacionalizēt un nevienam nebūtu jāzog, visiem būtu darbs.
Un tos kas turpina zagt - piespiedu darbs Metalurgā! Nevis uzturēt cietumu!
Pa to naudu varēja uztaisīt 2 mazus kolhozus, lai trūcīgie vasarā var paši izaudzēt sev pārtiku.

iepirkums
13:26 | 02/06/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

cits rezultātsiepirkuma procedūrā Liepājā nemaz nebija iespējams....

DOSSOU
03:10 | 06/06/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis celui dont ton parle le sorcier hounon amangnon DOSSOU je peut intervenir dans les domaines suivants :
- amour :
retour de l’être aimé, maraboutage d’une femme ou d’un homme, mettre fin à un divorce, attirer quelqu’un…
- chance :
grigri pour avoir plus de chance aux jeux, pour être un peu moins poissard dans la vie…
- travail :
incantations magiques pour trouver un travail, ne pas se faire virer, rituels pour être augmenté, rituels pour réussir les

entretiens d’embauche
- business et affaires:
grigri à utiliser quand on monte une entreprise, talisman pour mieux négocier les contrats, prières pour faire venir les

clients et attirer des partenaires..
n’hésitez pas à me contacté par mail:

CONTACT MAITRE DOSSOU
E-mail personnel : dahvaudounon@live.fr
Tel personnel : +229 68 60 11 72
Site web: www.medium-voyant-retour-affectif.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki