Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā ierodas kruīza kuģis ar 600 pasažieriem


atlikušas 250 zīmes


Liepājā ierodas kruīza kuģis ar 600 pasažieriem (6) Liepājā ierodas kruīza kuģis

Piektdienā, 17. augustā, 2018 | BIRKAS: osta , tūrisms , SEZ , LRTIB , kruīza kuģis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Pēc vairāku gadu pārtraukuma 17. augustā Liepājas ostā piestāja kruīza kuģis "Saga Sapphira" ar 600 pasažieriem, kuri kā viesi izmantoja iespēju doties Liepājas un tuvējās apkārtnes apskatē.

200 metrus garo un 29 metrus plato kruīza kuģi uzņēma Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, savukārt Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs nodrošināja kruīza kuģa pasažieru atpūtas un izklaides programmu, iepazīstinot ar pilsētu, pludmali, kultūrvēsturisko mantojumu un izvedot ekskursijā pa dažādiem apskates objektiem, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pasažieri, nokāpjot no kuģa, devās ekskursijā četros dažādos maršrutos Liepājā un Grobiņā. Divi ekskursiju maršruti veda uz pilsētas centru, kur viesi varēja apskatīt Vecliepājas arhitektūru, viesoties koncertzālē "Lielais dzintars", apskatīt Jūrmalas parka apbūvi, kā arī noklausīties ērģeļu skanējumu Liepājas Lutera baznīcā. Pilsētas viesi varēja doties arī Karostas virzienā, kur tika iepazīstināti ar tās vēsturi un apskatīt pazīstamākos objektus, tajā skaitā Karostas cietumu un Liepājas Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāli. Savukārt viena grupa apskatīja UNESO mantojumu un vikingu apmetni Grobiņā.

Liepājas pilsēta ir mērķtiecīgi strādājusi pie Liepājas ostas, tostarp Jahtu ostas, attīstības, prāmju un jahtu satiksmes paplašināšanas. Līdz šim brīdim Liepājas ostu šogad apmeklējušas vairāk nekā 300 jahtas.

Viens no nākotnes mērķiem ir veicināt Liepājas kā kruīzu kuģu pieturas punkta attīstību. Tāpēc Liepājas SEZ pārvalde šā gada augustā iestājās Starptautiskajā Kruīza līniju asociācijā (Cruise Lines International Association) ar mērķi nākotnē piesaistīt Liepājai arī citus kruīza kuģus.   

Daudz tiek strādāts arī pie tūrisma piedāvājuma paplašināšanas un augsta servisa nodrošināšanas. Kā vēsta Centrālās statistikas pārvaldes dati, Liepāja joprojām ir trešā populārākā pilsēta, ko izvēlas apmeklēt tūristi, uzreiz aiz Rīgas un Jūrmalas, un pēdējo divu gadu laikā Liepājas pilsētā vērojams viesu pieaugums.

Jau ziņots, ka  pēc vairāku gadu pārtraukuma Liepājas ostā ienāca kruīza kuģis. Kruīza kuģis "Saga Sapphire" savu ceļojumu "Baltijas piedzīvojums" pa Baltijas jūru uzsāka Duvrā (Dover) Lielbritānijā šā gada 7. augustā. Liepāja ir viena no sešām Baltijas jūras ostām, kurā ceļojuma laikā tika piestāts.Attēli:

Sludinājums

xt
12:05 | 17/08/18
ZIŅOT
(-10)
(4)
+

Interesanti un kāds priekšstats šiem tūristiem paliks pēc Liepājas apmeklējuma. Vai patika? Varbūt vēl uz Zirga salu varēja šos aizvest, lai pamežģa kājas pa to granti staigājot un paelpo putekļus, kas nāk no auto rallistiem, kas pa to ceļu braukā......

Pāvels
08:47 | 18/08/18
ZIŅOT
(-6)
(1)
+

Tā jau ir, Rīgas, Duvras un citād ostās gan tikai palmas, viss granītā un hromā. Ko mēs, Liepājas pāķi varam?

tu saki?
19:49 | 19/08/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Ja nav hroma un granīta - uzreiz pāķi? Ta rietumniekiem tieši tie hromi un granīti ir piegriezušies. Cilvēki priecājas par katru pēdu, kur vēl kas pirmatnējs. Galvenais - lai elementāras kārtības netrūkst.

tas
12:21 | 18/08/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Liepaja ar steigu vajag ierikot piestatni kur sadus kugus pienemt,lai nau japiestaj kravas laukumos....

heh
10:19 | 19/08/18
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

to tas. khmm, kravas laukumos darbíba notiek nepártraukti, a 'sit';ads zvérs 'seit ienák reizi 12 gados.!

Hai!
09:18 | 06/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nesaprotu ,kāpēc jāved cilvēki uz to Karostas cietumu?! Kas tur ir skaists?! Kāpēc nevar parādīt Liepāju, vecliepāju, Ezerkrastu...?'Ir cilvēki ,kuriem pēc Karostas cietuma vairs neko negribas skatīties , viņiem rodas slikts priekšstats par šo pilsētu...Esmu liepājniece ,nekad nebraukšu skatīties Karostas cietumu, pilnīgi neinteresē tā drūmā celtne ,kas izraisa negatīvas emocijas...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki