Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā turpina pieaugt rūpniecības produkcijas apjomi


atlikušas 250 zīmes


Liepājā turpina pieaugt rūpniecības produkcijas apjomi (2)

Piektdienā, 23. novembrī, 2018 | BIRKAS: ražošana , eksports
Izdrukāt Ziņot

2018.gada pirmajos deviņos mēnešos Liepājā apstrādes rūpniecības produkcija saražota 206,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 3,2% jeb 6,3 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

Kopējā Liepājā saražotā un realizētā produkcija gada pirmajos deviņos mēnešos veido 3,8% no Latvijas kopapjoma, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Salīdzinot ar 2017. gada deviņu mēnešu periodu, par 5,2 milj. eiro jeb par 2,5% palielinājies arī realizētās rūpniecības produkcijas apjoms. 2018. gada pirmajos deviņos mēnešos realizētās produkcijas apjoms bija 212 milj. eiro.

Saražotā produkcija gan eksportēta, gan realizēta vietējā tirgū. Eksportam realizētas preces par 161,7 milj. eiro, kas ir par 3,6 milj. eiro jeb par 2,3% vairāk nekā pērn. Savukārt vietējā tirgū realizētas preces par 50,3 milj. eiro, kas ir par 1,6 milj. eiro jeb par 3,2% vairāk nekā 2017. gadā.

Rūpniecības produkcijas apjoma tendence šā gada deviņos mēnešos Liepājā ir augoša, bet lēnāka nekā pirms gada. Tomēr gada griezumā pilsētas rūpniecība ir stabila, ko sekmē vairāki stabili eksportspējīgi mašīnbūves uzņēmumi Liepājā, radot labvēlīgus priekšnoteikumus tālākai mašīnbūves nozares attīstībai pilsētā.

Kopējo rūpniecības nozari Liepājā ir ietekmējis eksports un situācija pasaules ekonomikā. Novērots, ka pēdējos mēnešos rūpniecības pieauguma tempi piebremzējas arī Lietuvā un Igaunijā, kā arī citviet Eiropā.


Sludinājums

Jeblonskis
19:38 | 23/11/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Un Liepājas Kosmodroms šogad palaidis orbītā 17 jaunus satelītus, kā arī kravu ar šprotēm priekš ISS, tādējādi iegūstot pietiekoši līdzekļus Baikonūras Kosmodroma pārpirkšanai. Plānots Baikonūras kosmodromu atjaunot pavasarī. Būvdarbus veiks Komunālā pārvalde sadarbībā ar UPB.
Arī Liepājas kosmodromu ir būvējis UPB, un to apsaimnieko LNA - vienīgie kvalificētie tik sarežģītu darbu izpildei.
Palicis vienīgais neatrisinātais jautājums - kā iekļaut Baikonūras Kosmodromu LSEZ sastāvā. Taču pie tā jau strādā jaunā ZZS partija un Konservējošā Apvienība.
Plānots arī pasažieru un kravas katapults no Liepājas uz Baikonūru, kuru būvēs uzņēmums BlueShockTilt (Saīsināti - Blsht). Katapultēta uz Baikonūru tiks Liepajā saražotā produkcija - konservētas presesētas rokz un migla, kā arī nākotnē Vilnītis plāno piegādāt kazakiem Liepājas ražoto papīru, ja tiks piesaistīti jebkādas savienības līdzekļi.

:D
13:00 | 26/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Atkal dzer?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki