Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas cietuma projektu var iesaldēt par labu demogrāfijai


atlikušas 250 zīmes


Liepājas cietuma projektu var iesaldēt par labu demogrāfijai (16)

Trešdienā, 06. septembrī, 2017 | BIRKAS: cietums , Ministru kabinets , demogrāfija , Māris Kučinskis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: vizualizācija

Demogrāfijas problēmu finansēšanai varētu atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu, atzīst premjers Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Šodien pēc tikšanās ar sociālajiem partneriem žurnālisti Ministru prezidentam vaicāja, vai demogrāfijas problēmu risināšanai nepieciešamo finansējumu varētu rast, piemēram, atliekot Liepājas cietuma būvniecības projektu. Kučinskis atzina, ka tiek pārrunāti dažādi varianti, bet viens no risinājumiem ir kāda investīciju projekta atlikšana. "Esmu tādām sarunām atvērts, neesmu noliedzošs," teica premjers.

Savukārt finanšu ministre aģentūrai LETA norādīja, ka viņa atbalstītu ideju par Liepājas cietuma būvniecības projekta apturēšanu. "Ja jāizvēlas starp atbalstu ģimenēm ar bērniem vai dubultu izmaksu cietuma celtniecībai, tad šādu ideju atbalstu," pauda Reizniece-Ozola.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents pēc tikšanās ar premjeru žurnālistiem uzsvēra, ka valdībai ir jāturas pie Ministru kabineta rīcības plāna, kurā ir minēti demogrāfijas veicināšanas pasākumi, tomēr vēl nepieciešams izstrādāt detalizētu šo pasākumu finansēšanas plānu.

"Valdības rīcības plāns paredz, ka Ministru kabinetam ar sociālajiem partneriem un citiem ekspertiem ir jāizstrādā īpaša programma ģimeņu atbalstam. Programma ir izstrādāta, kas drīzumā tiks skatīta valdībā. Tomēr nākamajam solim vajadzētu būt – finansēšanas modeļa izstrāde. Jābūt skaidrībai, kā nodrošinās finansējumu programmas īstenošanai, gluži kā tas bija ar veselības nozares finansēšanu," sacīja LDDK prezidents.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri vēl nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība "Visu Latvijai"–"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL–TB/LNNK) demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola iepriekš atzina, ka nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas – "Re&Re" un "UPB". Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka "UPB" darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt "Re&Re "– par 123 416 618 eiro.

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.


Sludinājums

!
13:13 | 06/09/17
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Kučinski no Liepājas partijas jāizslēdz!

super!!!
13:25 | 06/09/17
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

labāk lai tiek bērniem nākamajām paaudzēm, nekā cietumniekiem! Cietums nav vajadzīgs!!!

valstsekonomika
17:01 | 06/09/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

neesmu par cietuma būvniecību......taču skatoties ar kritisku aci uz valdības populiskjiem solījumiem ir skaidrs ka nauda šoreiz demogrāfijas veicināšanai dabūs no cietuma būvniecības izmaksām...kur naudu dabūs visus nākamos gadus????

prognoze
13:54 | 06/09/17
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Labāk jau - nosaldēt! Nevis iesaldēt. Kam mums to kriminālo reģionu? Lai visa pilsēta pamazām pārtop par pilsētu ar kriminālu saturu? 200 punkti!, ka tepat riņķī un apkārt izlaistie ganīsies. Turklāt ar pilsētas galvgala vēlību. Būs taču paragrāfi, kas liks viņus integrēt. Un še tev, Liepājiņa - dabūsi ``zīmolu`` uz mūžu mūžiem - krimiķu galvaspilsēta! Saldējiet droši! Un vispār nav jābūvē cietumnieku pilis. Paplašiniet, modernizējiet to pašu Daugavpils iestādi - būs vismaz integrēšanās iespējas ar brālīgajām kaimiņu republikām.

Urka
15:05 | 06/09/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Liepaja jau ir zināmā mērā kriminālā zona -paskaties uz domes sastāvu!

ddd
14:16 | 06/09/17
ZIŅOT
(-12)
(4)
+

1. Liepaja zaude ap 100 mlj. investicijas ,kas ieplustu pilseta
2.kad uzbuvetu,vel 400 darbavietu
3.nevajag neko,dodiet pabalstus......tipiski liepajnieki...tiesi investicijas ar dod darbavietas un pilseta nauda apgrozaas...

to to ddd
15:58 | 06/09/17
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Varētu padomāt,ka šobrīd pilsētā nav cietums un vēl pilsētas centrā ...

to ddd
14:50 | 06/09/17
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

nevajag investīcijas par katru cenu. Ne jau nu cietumam. Tas neko labu pilsētai nedos, vien kriminālu noskaņu. Var gluži labi iztikt bez cietuma.

xt
14:30 | 06/09/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

izskatās, ka Liepājā tikai vieni vienīgi projekti vien būs.... un tas tad arī viss.....

bm4
16:00 | 06/09/17
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

Pareizi vien ir ... labak iebombīs Metalurgā kādu simtnieku ... nav ko sildīt vietējos būvniekus ...

p.s.
atsieniet rokas Upb,ļaujat pārprojektēt nedaudz,lai var pamainīt materiālus un būs pacmit jāpiemet,nevis piecdesmit ...

Jahnis
16:37 | 06/09/17
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

nu tādi esam.Par cietumniekiem cītīgi domajam, par bērniem - ne. Pie tam taču strauji izmirstam! No kuriens mes tik aprobezoti, tuvredzīgi ?

turma
16:41 | 06/09/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

lai viņi sapūst vecā cietumā. liepājā tāpat pietiek atsaldēto.

domāsim
19:14 | 06/09/17
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Tas ir aicināums pāroties kā trušiem? Tas nekas, ka vecākiem nav ne graša pie dvēseles. Augs neskoloti bērni, zags, slepkavos.
Katram pašam ir jāuztur savas atvases, nevis jādiedelē pabalsti. Sievietes daudzos bērnus sadzemdinājušas kā fabrikas, pašām nav ko ēst! Un, kas mužiks aizskrien pie pupainākas zaķenes, tad vispār ir vāks un pamats pavisam pazūd zem kājām. Bērni forši un nepieciešami, ja tie dzimst vecākiem ar prātu un pietiekošiem naudas līdzekļiem. Nevajag atbalstīt cilvēkus, kuri domā ar kājstarpi , nevis prātu.

Pareizi ! ! !
19:20 | 06/09/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

100 proc. piekrītu katram " domāsim " vārdam ! Bērniem jādzimst ne pabalstu mudinātiem , bet skolās ir 7-8 bērni mātēm, lai saņemtu naudu !

......
21:35 | 06/09/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Kāpēc nepainterēsējas citu valstu pieredzi? Holandē arī bijušas problēmas ar demogrāfiju. Valsts mazāka kā Latvija, tagad tur ir ap 16 mlj. iedzīvotāju. Tas, protams, nav pāris gadu jautājums, bet tomēr. Lai būtu efekts no lēmumiem, nevis kaut kas sagrābstīts.

Ieva
08:45 | 07/09/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Āfrikā gan ar demogrāfiju nav problēmas. Laikam drīz mums būs tāpat.:D Labāk izaudzināt, un izskolot 1 kvalitatību nākotnes pilsoni, nevis audzināt nepaēdušu, neskolotu bērnu baru, kas tāpat aizbtauks uz Angliju sēnes lasīt, jo neko citu neprot!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki