Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas enerģija": Problēmas ar šķeldas piegādi netraucē


atlikušas 250 zīmes


"Liepājas enerģija": Problēmas ar šķeldas piegādi netraucē

Ceturtdienā, 11. janvārī, 2018 | BIRKAS: šķelda , apkure , Liepājas enerģija
Izdrukāt Ziņot

"Liepājas enerģija", līdzīgi kā citi siltumapgādes uzņēmumi, saskaras ar šķeldas piegādes problēmām augstā nokrišņu daudzuma dēļ, ziņo aģentūra LETA.

Taču siltumapgādes ražošanas process uzņēmumā nav traucēts, aģentūru LETA informēja SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

"Arī "Liepājas enerģija" pašlaik saskaras ar sekām, ko radījis ārkārtīgi augstais nokrišņu daudzums – daļai mūsu šķeldas piegādātāju ir grūtības vai pat neiespējami nodrošināt tehnikas piekļuvi koksnes šķeldai, kas atrodas mežistrādes laukumos, un līdz ar to traucēta ir arī šķeldas piegāde uzņēmumam," skaidroja Jansons.

"Liepājas enerģijai" šķeldu piegādā astoņi uzņēmumi, un tas ir viens no uzņēmuma drošības garantiem šajā situācijā, jo ir iespējas variēt, uzsvēra Jansons. Arī piegādes apjomi noteikti tā, lai varētu veidot nelielus šķeldas uzkrājumus.

"Jebkurā gadījumā mēs situāciju saprotam, pieņemam un kopīgi ar piegādātājiem to risinām. Vērtējam, kā mainīt piegādes grafikus, lai būtiskus zaudējumus neizjustu neviena no pusēm," akcentēja uzņēmuma vadītājs. Šķeldas cena, neskatoties uz problēmām, nemainās un visam piegādas periodam ir noteikta atbilstoši noslēgtajiem līgumiem.

Siltumenerģijas ražošanas process nav traucēts, jo gaisa temperatūra nav ļoti zema, līdz ar to pašlaik šķeldas ir pietiekami, lai nodrošinātu pilsētniekiem nepieciešamās siltumenerģijas apjomu, skaidroja "Liepājas enerģija". Tāpat uzņēmums nepieciešamības gadījumā var izmantot alternatīvu energoresursu – dabas gāzi. Visu minēto priekšnosacījumu dēļ siltumenerģijas ražošanas procesā nekādu izmaiņu nav, akcentēja Jansons.

Laika prognoze turpmākajā nedēļā solās būt šķeldas piegāžu nodrošināšanai labvēlīgāka – ar zemākām gaisa temperatūrām, un tas ļauj cerēt, ka mežizstrādes uzņēmumiem būs iespēja piekļūt šķeldai un pakāpeniski atjaunot vienmērīgu šķeldas piegādes procesu, skaidroja uzņēmumā.

Laikraksts "Latvijas Avīze" vēstīja, ka mitrā laika dēļ šķeldas katlumājām Latvijā sāk trūkt kurināmā.

Sēmes un Zentenes pagasta pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča laikrakstu informēja, ka ne tikai viņas pārvaldītajos pagastos, bet daudzviet Latvijā ir liela problēma ar koksnes izvešanu no mežiem. Trūkst ne tikai šķeldas, bet arī malkas, ar kuru kurināt krāsnis. Tāpēc nākoties kurināt arī ar mitru šķeldu, kam ir zema siltumatdeve. Turklāt pēc kurināmā ir liels pieprasījums, tādēļ cenas ir augušas.

Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas valdes loceklis Valdis Vītoliņš norādīja, ka uzņēmumi kurināmā rezerves neveido un šķeldu neuzkrāj. Tam nepieciešama teritorija, kā arī tas ir bīstami, jo šķeldai stāvot lielos daudzumos, tā var aizdegties. Vienīgi Liepājā esot uzkrāšanas laukums.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki