Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas metalurga" slēgšanas sekas parādīs nākamā ziema


atlikušas 250 zīmes


"Liepājas metalurga" slēgšanas sekas parādīs nākamā ziema (6)

Pirmdienā, 21. jūlijā, 2014 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , Ulrika Gēce , ražošana , SEB banka
Izdrukāt Ziņot
"SEB bankas" Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce.
"SEB bankas" Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce.

Liepājas lielākā ražošanas uzņēmuma "Liepājas metalurga" slēgšanas īstās sekas būs jūtamas vien nākamajā ziemā, uzskata "SEB bankas" Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce.

"Pagaidām ļoti liels kritums uzņēmējdarbības aktivitātē nav jūtams, taču "Liepājas metalurga" slēgšanas īstās sekas parādīsies vien nākamajā ziemā, kad cilvēkiem atkal būs jāmaksā par siltumu, taču bezdarbnieku pabalsti no rūpnīcas atlaistajiem darbiniekiem būs beigušies," sacīja Gēce.

Viņa norāda, ka pagaidām rūpnīcas slēgšana uzņēmējiem nav bijis liels trieciens, jo pazīmes, ka "Liepājas metalurgam" ir nopietnas problēmas, bija redzamas jau pavasarī, līdz ar to daudziem bija pietiekami daudz laika pārorientēt savu darbību.

"Sabiedriskajā ēdināšanā un pakalpojumu nozarē ietekme jūtama vairāk, taču tā nav kritiska," sacīja Gēce. "Protams, katrs ir spiests pielāgoties un domāt par savām izmaksām, taču mums ir laba pieredze no krīzes gadiem, līdz ar to protam ātrāk reaģēt uz šādām situācijām."

Bankas pārstāve norāda, ka privātpersonu kreditēšana Liepājā norit pietiekami aktīvi un tendence ir pieaugoša, kas liecina par pozitīvu skatījumu uz ekonomikas nākotni. "Lai privātpersona aizņemtos, viņai jābūt pietiekami drošai par savu nākotni tuvākajos 10 līdz 15 gados, sevišķi, ja runājam par hipotekāro kredītu."

Uzņēmēji savukārt patlaban ir nedaudz piesardzīgi, taču šī nogaidošā pozīcija vairāk saistīta ar neskaidrībām Eiropas Savienības fondu līdzekļu sadalījumā, nevis "Liepājas metalurga" problēmām, sacīja Gēce.

Kā ziņots, lielākā daļa bijušo "Liepājas metalurga" darbinieku joprojām ir bez darba. Pēc uzņēmuma darbības apturēšanas pagājušā gada novembrī Nodarbinātības valsts aģentūrā bezdarbnieku rindās reģistrējās 1300 šī uzņēmuma darbinieki. Šie cilvēki aktīvi piedalījušies dažādās aģentūras programmās, pārsvarā apmācībās, 250 no viņiem atraduši darbu, 50 izslēgti no bezdarbnieku rindām par pienākumu nepildīšanu, tomēr lielākā daļa joprojām gaida iespējas strādāt nozarē tuvu dzīvesvietai.

2013.gada novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.


Sludinājums

sarkanais metalurgs
15:14 | 21/07/14
ZIŅOT
(-4)
(10)
+

kapec ulrikei gecei nenopirkt liepajas metalurgu un klut par liepajas galvu seska vieta..

xxx
17:07 | 21/07/14
ZIŅOT
(-9)
(11)
+

Cik laimē starojoša seja! Pāēdušais neēdušo nesapratīs!!!

Glūņa
18:03 | 21/07/14
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Jauka meitene, ko tad tris krustini iesaka izvārtīt šo pelnos?

olmars
09:17 | 23/07/14
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Ļoti labi izstrādāta, patīkama bankas darbinieka seja. Mācieties, centieties, strādājiet, plānojiet dzīvē kaut ko sasniegt un arī būsiet paēduši. Jaunajiem, gudrajiem, veselajiem, centīgakiem un skaistajiem šodien visi ceļi vaļā. Nav jau padomijas laiki, kad tikai komunisti, vai lielu komunistu bērni varēja cerēt uz karjeru, šodien katrs var izvēlēties sev pareizo un vēlamo ceļu.

eh
18:59 | 23/07/14
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Kas viņai ko prasīja, kālab nav citu banku filiāļu pārstāvju viedokļu, koa?

...
15:45 | 29/07/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

SEBs ir viens no nodrošinātajiem kreditoriem, ja kas. Un Citadele ir otra banka. Kādas bankas vēl gribēji?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki