Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas ostā ienāks kruīza kuģis "Saga Sapphira"


atlikušas 250 zīmes


Liepājas ostā ienāks kruīza kuģis "Saga Sapphira" (7)

Autors: Līga Ratniece, SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste
Trešdienā, 15. augustā, 2018 | BIRKAS: osta , SEZ , Terrabalt , kruīza kuģis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Liepājas ostā pēc vairāku gadu pārtraukuma 17. augustā plāno piestāt kruīza kuģis "Saga Sapphire, atvedot uz Liepāju aptuveni 600 ceļotāju.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde nupat kā kļuvusi par "Cruise Lines International Association" (CLIA) biedru un caur šo organizāciju popularizēs Liepājas ostu kā vienu no kruīza galamērķiem.
 
Kā atzīst Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, jau vēsturiski Liepājas osta ir bijusi daudzfunkcionāla osta, kas apkalpo gan kravas, gan pasažieru kuģus un tieši tādēļ tiek attīstīta Jahtu osta un veicināta prāmju satiksmes paplašināšanās, kā arī strādāts, lai Liepājai piesaistītu kruīza kuģus. Tas veicina Liepājas ostas atpazīstamību un dod  ieguldījumi vietējā ekonomikā.
 
Kruīza kuģis "Saga Sapphire" savu ceļojumu pa Baltijas jūru "Baltijas piedzīvojums" uzsāka Duvrā (Lielbritānija) šā gada 7. augustā. Liepāja ir viena no 6 ostām, kurās plānots piestāt  Baltijas jūrā. Kuģa garums ir 200 metri, platums 29 metri un tas var uzņemt līdz 720 pasažieriem.
 
"Galvenais kruīzu galamērķis Baltijas jūrā ir Sanktpēterburga, bet kruīza kompānijas pa ceļam iekļauj arī citas ostas, lai padarītu ceļojumu interesantāku un varam būt gandarīti, ka šogad savā maršrutā ir iekļauta arī Liepājas osta, norāda LSEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš,  uzsverot, ka svarīgi, lai kruīza dalībnieki jauki un interesanti pavadītu laiku, iegūstot spilgtas un neaizmirstamas emocijas un sajūtas Liepājā, ko nodot tālāk un kas varētu veicināt Liepājas ostas iekļaušanu arī citu kruīzu maršrutos. "
 
Kruīza kuģis piestās LSEZ SIA "Terrabalt" piestātnē un tā uzņemšanu nodrošinās Liepājas SEZ pārvalde un termināls un, savukārt Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs nodrošināt kruīza  kuģa pasažieru atpūtas un izklaides programmu Liepāju, iepazīstot mūsu pilsētu, pludmali un  kultūrvēsturisko mantojumu.
 
Kruīza kuģa ierašanās ikvienā Baltijas jūras ostā nodrošina ne tikai atpazīstamību, bet dod arī pienesumu vietējai ekonomikai. "Cruise Baltic" apkopotā informācija liecina, ka vidēji viens Baltijas jūras kruīza dalībnieks ikvienā pilsētā atstāj 79,22 eiro. Kopumā Baltijas jūrā kruīza ceļojumus organizē 37 kompānijas. Ceļojumu "Baltijas piedzīvojums" organizē Lielbritānijas kruīza kompānija "Saga", un tas ir kruīza  brauciens pa Baltijas jūru ar mērķi iepazīstināt ceļotājus ar UNESCO mantojumu. Tas aizsāksies un noslēgsies Duvrā (UK) un ilgs no 2018. gada 7. – 22. augustam,  piestājot Karlskrūnā (Zviedrija), Helsinkos (Somija), St.Pēterburgā (Krievija), Rīgā un Liepājā (Latvija) un Gdaņskā (Polija).
 
Iepriekšējo reizi kruīza kuģis Liepājas ostā viesojās 2006. gadā, atvedot uz pilsētu vairāk nekā 500 ceļotāju.
 


Sludinājums

v
10:45 | 15/08/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Un aizvedīs tūristus uz pilnīgi sačakēto centru....ko talāk ?

Sesks
14:23 | 15/08/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Nesapņo, kā tad viņi uz to centu tiks! :D

R
22:01 | 15/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Šiem tūristiem noteikti būtu jāparāda Liepājā izgatavotos koka pulksteņus un ar tūristu vilcieniņu jāizvadā pa Beberliņiem.

hggh
07:04 | 16/08/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Varbūt arī nokāps uz kādu stundu Pagrozīsies un ies atpakaļ dzert.

hggh
07:04 | 16/08/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Varbūt arī nokāps uz kādu stundu Pagrozīsies un ies atpakaļ dzert.

Acīgais
07:53 | 16/08/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Derētu arī sakārtot pievedceļa apkārtni visā tā garumā un sakārtot labierīcības terminālī, lai nav kauns vest tūristus uz Liepāju.

mes
09:43 | 21/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Iepriekšējo reizi kruīza kuģis Liepājas ostā viesojās 2008.g 02 augustā ! ..un tas nav 2006 gads! bet cita info portalā ir arī feiks?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki