Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas šokolādes pastkartes visvairāk tīk pašiem liepājniekiem


atlikušas 250 zīmes


Liepājas šokolādes pastkartes visvairāk tīk pašiem liepājniekiem

Autors: Nika Ķīnasta
Trešdienā, 09. jūlijā, 2014 | BIRKAS: Šokopasts , LRTIB , Agita Vucena
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Šokolādes pastkartes jeb „Šoko pasts” ar Liepājas dizainu visvairāk iecienīts pašu liepājnieku, ne ārzemnieku vidū.

Par to portālu informēja Agita Vucena, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā (LRTIB) pārstāve.

Šokolādes pastkartes ar īpašo dizainu Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā ir iespējams iegādāties kopš 2012.gada vasaras, bet šobrīd tās mazliet zaudējušas savu sākotnējo popularitāti, atzīst Vucena.

Pēc viņas teiktā, sākotnēji, kad pastkartes tika izveidotas, tās izpirka ļoti strauji, bet šobrīd tiek nopirktas pāris pastkartes nedēļā. „Kopumā kopš 2012.gada ir pārdotas aptuveni 400 šokolādes pastkartes,” saka Vucena.

„Visvairāk pircēji iecienījuši tieši Liepājas dizaina pastkartes, tās kopš 2012.gada ir pārdotas aptuveni 200,” stāsta Vucena. „Nākamās populārākās ir šokolādes pastkartes ar Latvijas kontūru. Savukārt pārējie dizaini tiek piedāvāti salīdzinoši nesen tāpēc arī tie ir pārdoti mazākā apjomā.”

„Šoko pasta” projekta vadītāja Ilze Ošāne atzīst, ka Liepājas dizaina pastkartes izveidošana ir bijusi veiksmīga, un Liepājā tiek pārdots pietiekami daudz.

Visvairāk šo suvenīru pērk paši liepājnieki, lai nosūtītu draugiem vai radiem ārzemēs un citur Latvijā. Savukārt ārzemju tūristi labprātāk izvēlas tradicionālās papīra pastkartes, atzīst Vucena.

„Protams, ir arī cilvēki, kuri šīs šokolādes nesūta pa pastu, bet uzdāvina tāpat, jo to iepakojumi ir piesaistoši un interesanti.”

Pēc Vucenas teiktā, visvairāk pastkartes tiek pārdotas tieši Ziemassvētku laikā, bet arī vasaras sezonā tām ir piekrišana.

„Šobrīd pieprasījums pēc pastkartēm nav tik liels, lai mēs palielinātu piedāvājumu, bet kādreiz, iespējams, varētu izveidot vēl kādu Liepājas dizaina pastkarti,” spriež Vucena.

„Uz tās varētu būt Liepājas siluets, kāds diemžēl mūsu pilsētai vēl nav tapis, lai gan tiek veidots jau ilgus gadus.”

Iespējams, uz šīs pastkartes varētu būt attēlota arī Liepājas jūra un kāds no Jūgendstila ēkām vai to elementiem, jo tie patiesi raksturo mūsu pilsētu.

Ošāne teic, ka šobrīd jau ir uzrunājusi LRTIB, lai saņemtu iespējamos attēlus jauna dizaina šokolādei, bet „tas ir Liepājas ziņā, izlemt vai papildus esošajām ir nepieciešamas pastkartes ar jaunu dizainu”.

Šokolādes pastkarte ir īpaši iepakota 100 gramu „Laima” šokolāde, kuru var nosūtīt pa pastu. Produkts apvieno klasiskās pastkartes funkcijas un šokolādi. Iepakojums izveidots tā, lai ikvienu uzrakstīto apsveikumu varētu izlasīt tikai tā saņēmējs, speciāli atverot pastkartes sadaļu. Viena šokolādes pastkartes cena ir 2,40 eiro.

Vucena stāsta, ka kopumā pirktākie suvenīri no gada uz gadu ir dažādi nieciņi, piemēram, magnētiņi un pastkartes ar Liepājas uzrakstu vai simboliku.

„Ārzemniekiem interesē arī dažādi suvenīri no dabīgā materiāla, piemēram, pārstrādātie papīra blociņi ar latviešu rakstiem,” atzina Vucena.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki