Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas tramvaja" apgrozījums lielāks, bet zaudējumi pieaug


atlikušas 250 zīmes


"Liepājas tramvaja" apgrozījums lielāks, bet zaudējumi pieaug

Pirmdienā, 07. septembrī, 2015 | BIRKAS: tramvajs , Lursoft , tramvajs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: "Liepājas tramvajs".

Uzņēmums "Liepājas tramvajs" pērn strādāja ar 1,36 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,5% vairāk nekā 2013.gadā, un cieta 516,8 tūkstošu eiro zaudējumus, kas ir 2,7 reizes vairāk.

Par to liecina datubāzē "Lursoft" publiskotais kompānijas finanšu pārskats, raksta BNS.

"Liepājas tramvaja" vadības ziņojumā teikts, ka lielāko daļu 2014.gada zaudējumu - 303,1 tūkstoti eiro - veido saimnieciskās darbības izdevumos iekļautā aprēķinātā amortizācija jaunās tramvaja līnijas izbūves un esošo sliežu ceļu posmu rekonstrukcijas objektiem.

"Lai samazinātu zaudējumus no uzņēmuma saimnieciskās darbības, kas radušies saistībā ar izdevumu pieaugumu, vadība ir iesniegusi aprēķinus pašvaldības aģentūrai "Liepājas sabiedriskais transports" pārskatīt un palielināt viena nobrauktā kilometra atlīdzību, kas ir galvenie uzņēmuma ieņēmumi. Ņemot vērā apgrozījumu, uzņēmumam 2016.gadā bez papildus finansējuma var būt grūtības atmaksāt kredītu Valsts Kasei saskaņā ar grafika atmaksas termiņiem," atzīmē kompānijā.

Vadības ziņojumā sacīts, ka pagājušajā gadā uzņēmumā Eiropas Savienības fonda projektā "Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošo sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā" izstrādāti tehniskie projekti tramvaja līnijas renovācijai posmos: Brīvības iela līdz Dzelzceļnieku ielai, Klaipēdas ielā no Robežu līdz Tukuma ielai, un Rīgas ielas posmā no 1905.gada ielas līdz īpašumam Rīgas ielā 54a.

Kompānijā norāda, ka šā gada februārī sākti sliežu ceļu renovācijas darbi posmā Brīvības ielā līdz Dzelzceļnieku ielai un atbilstoši Liepājas pilsētas domes lēmumam nolemts ņemt Valsts kasē ilgtermiņa aizņēmumu 886 996 eiro apmērā, lai varētu veikt šī posma renovāciju. Pārējo divu posmu renovācijai nepieciešams piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fondu (ERAF) finansējumu, piebilst "Liepājas tramvaja" vadība.

Savukārt turpmākajos gados uzņēmuma vadība plāno jaunus sliežu ceļu rekonstrukcijas darbus, kuriem jau izstrādāti tehniskie projekti. "Laika periodā līdz 2023.gadam plānots veikt jaunas tramvaju līnijas izbūvi uz Ziemeļu priekšpilsētu, kā arī jaunu tramvaja depo būvniecību un tramvaja vagonu iegādi," teikts "Liepājas tramvaja" vadības ziņojumā.

2013.gadā "Liepājas tramvajs" strādāja ar 1,277 miljonu eiro apgrozījumu un 191,5 tūkstošu eiro zaudējumiem.

"Liepājas tramvajs" ir dibināts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,431 miljons eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Liepājas pilsētas dome, liecina informācija datubāzē "Lursoft".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki