Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Metalurga mantas pārdošanas termiņu pagarina līdz 16.jūnijam


atlikušas 250 zīmes


Metalurga mantas pārdošanas termiņu pagarina līdz 16.jūnijam

Piektdienā, 17. martā, 2017 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , maksātnespēja , Dzintars Hmieļevskis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no noputnalidojuma.lv

"KVV Liepājas metalurgs" mantas pārdošanas termiņš ir pagarināts līdz 16.jūnijam, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma maksātnespējas administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

"Ņemot vērā apjomīgo darbu, kas saistīts gan ar investoru informēšanu, gan arī informācijas gatavošanu investoriem, mantas pārdošanas plānā tika veikti grozījumi. Precizētais mantas pārdošanas termiņš ir pagarināts līdz 16.jūnijam," skaidroja Hmieļevskis.

Viņš piebilda, ka šobrīd jau ir saņemti vairāki investoru intereses apliecinājumi.

Atbilstoši Maksātnespējas likumam mantas pārdošanas termiņš ir seši mēneši no procesa pasludināšanas dienas, tādējādi šis termiņš bija 2017.gada 16.marts.

Pārdošanas plānā pamatnostādnes nav mainītas – administrators iesaka pārdot uzņēmuma mantu kā lietu kopību, jo tikai šādā gadījumā iespējams atjaunot ražošanu.

Hmieļevskis iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmuma mantas kā lietu kopības pārdošana būs iespējama tikai tad, ja par ražotni būs pietiekami liela investoru interese, bet pretendentu piedāvātā cena un maksātspēja atbildīs kreditoru interesēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "KVV Liepājas metalurga" administrators noteiktajā termiņā saņēma kreditoru prasījumu pieteikumus par kopējo summu 116 587 921,86 eiro. Pieteikti arī 395 uzņēmuma darbinieku prasījumi par kopējo summu 722 791,68 eiro.

Kopējais nodrošināto kreditoru prasījumu apmērs ir 86 935 627,36 eiro, bet nenodrošināto kreditoru prasījumu kopējais apmērs ir 29 652 294,50 eiro.

Tāpat vēstīts, ka 2016.gada 16.septembrī Liepājas tiesa atzina "KVV Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu. "KVV Liepājas metalurga" ražotnē maksātnespējas pasludināšanas dienā 16.septembrī bija nodarbināti 147 darbinieki.

Privatizācijas aģentūras meitasuzņēmums SIA "FeLM" prognozē, ka maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" aktīvus varētu sākt realizēt ne agrāk kā 2017.gada pavasarī.

Jau ziņots, ka pērn 22.martā valdība nolēma atļaut Privatizācijas aģentūrai dibināt sabiedrību, kurai Valsts kase cedē valsts prasījumu pret "KVV Liepājas metalurgu". Cesijas līgums paredz, ka tiek cedēts valsts pamatsummas prasījums pret "KVV Liepājas metalurgu" ar visiem nodrošinājumiem un blakus prasījumiem. Šāds risinājums tika atbalstīts, pamatojoties uz konsultanta SIA "Deloitte Latvia" ieteikumu. Cesijas līgums paredz, ka "FeLM" pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu atgūšanu, restrukturizējot valsts prasījumu, kā arī izvērtējot nepieciešamību restrukturizēt uzņēmuma pamatdarbību kopumā. Uzņēmuma parāds valstij ir 65 miljoni eiro.

Pagājušā gada 17.maija un 24.maija Ministru kabineta sēdēs tika izskatīts Privatizācijas aģentūras un "FeLM" sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju sagatavotais ziņojums par aktuālo situāciju saistībā ar "KVV Liepājas metalurga" parādu restrukturizāciju. Valdība pieņēma zināšanai, ka "KVV Group" piedāvātie saistību restrukturizācijas nosacījumi nav pieņemami un jāstrādā pie citiem risinājumiem uzņēmuma darbības atjaunošanai. "KVV Group" izteiktie priekšlikumi paredzēja būtisku valsts līdzdalību uzņēmuma darbībā bez uzņēmuma vadības kontroles nodošanas, kā arī nodokļu atlaides un citus pasākumus, kas varētu tikt vērtēti kā neatļauts valsts atbalsts.

Tāpat valdība tika informēta, ka "KVV Group" nespēs nodrošināt pašas izstrādātā uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" konservācijas plāna izpildi, jo tas prasītu papildu ieguldījumus, kurus "KVV Group" nav gatava veikt. "KVV Group" arī norādījusi, ka pašreizējās tirgus konjunktūras apstākļos ražošanas atsākšana nav pamatota.

Savukārt Ukrainas "KVV Group" ir paziņojis, ka gatavojas sūdzēties par Latviju Eiropas Komisijas antimonopola un korupcijas apkarošanas komitejās, kas varot novest pie tā, ka Latvijai tiks uzlikts 150 līdz 300 miljonu eiro sods.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki