Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Metalurga vietā – industriālais parks vai datu centrs?


atlikušas 250 zīmes


Metalurga vietā – industriālais parks vai datu centrs? (4)

Svētdienā, 03. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , ražošana , Ekonomikas ministrija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no noputnalidojuma.lv

Darbību apturējušās AS "KVV Liepājas metalurgs" teritorijā nākotnē varētu izveidot industriālo parku vai datu centru, svētdien vēstīja "LNT Ziņas", ziņo aģentūra LETA.

"LNT Ziņas" norāda, ka pie šādiem scenārijiem jau vairākus mēnešus strādā Ekonomikas ministrija (EM), kas vairs nepaļaujas tikai uz iespēju atjaunot metalurģijas uzņēmuma darbību.

"Lielākas vai mazākas jaudas datu centrs un diezgan attīstīts industriālais parks – šie ir ticamākie scenāriji, uz ko mēs šobrīd ejam," raidījumam atklāja EM valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko. Vienlaikus EM joprojām pieļaujot iespēju uzņēmuma teritorijā atjaunot ražošanu.

Interesi par datu centra izveidošanu jau esot izrādījuši globālie zīmoli. "Mēs kontaktējamies ar lieliem datu centru veidotājiem, piemēram, "Google", "Facebook". Mēs izsūtām informāciju, tiekamies gan ar reģionāliem, gan arī ar pasaules vadības cilvēkiem. Pats galvenais – mēs kontaktējamies ar kompānijām, kas sniedz konsultācijas," raidījumam stāstīja EM pārstāvis.

Pirmie signāli liecinot par šo kompāniju ieinteresētību, vienīgais Liepājas mīnuss – drošības aspekts Krievijas tuvuma dēļ. Ja izdotos pārliecināt, ka, pateicoties dalībai NATO un Eiropas Savienībā, Latvijā tomēr ir droši, tas nozīmētu līdz pat 300 miljonus eiro investīciju un ļoti augsti kvalificētu darbinieku piesaistīšanu. Ja ienāktu, piemēram, "Google", tas pavērtu durvis arī citiem biznesiem, vēstīja "LNT Ziņas".

Vēl lielāks ieguvums tiek solīts, ja teritorijā tiks veidots industriālais parks, kas kopumā neizslēdz arī datu centra izveidi. Pēc EM aplēsēm, Liepājā varētu izvietot 20 lielus, tai skaitā ražojošus, uzņēmumus, kuros darbs atrastos pat 5000 cilvēku. Par dalību šādā projektā interesi esot izrādījusi Vācijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Strādāt pie scenārijiem palīdz arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas dome, Privatizācijas aģentūra, kā arī banka "Citadele", kurai pieder lielākā daļa "KVV Liepājas metalurga" nekustamo īpašumu, kas palikuši kā ķīlas par nenokārtotām saistībām. "Citadele" esot gatava atbalstīt ministrijas idejas, tomēr pagaidām uz visu raugoties ar lielu piesardzību.

"Scenārijs ar industriālā parka attīstīšanu pagaidām ir tikai saruna. Man gribētos arī redzēt kaut kādus soļus, konkrētas EM apņemšanās, konkrētus lēmumus par nodokļiem, vēl kaut ko, lai var teikt, ka tas arī ir reāls scenārijs. Pašreiz tas savā ziņā ir ļoti optimistisks, bet tik pat reāls kā investoru solījumi iegādāties metalurgu un atjaunot ražošanu," raidījumam sacīja bankas vadītājs Guntis Beļavskis, kurš kā pamata scenāriju turpina izskatīt ražošanas atjaunošanu.

Ja situācija izveidosies par labu industriālā parka izveidei, tad jau nākamā gada laikā varētu parādīties pirmie klienti, bet datu centra izveides gadījumā līdz rokas spiešanai varētu nonākt ne ātrāk kā nākamā gada otrajā pusē, prognozē EM.

Tikmēr rūpnīca pagaidām tiek izpārdota pa daļām. Vēl nepārdots esot palicis vērtīgākais aktīvs – elektrotēraudkausēšanas krāsns. To nolūkojis Lielbritānijas uzņēmums "British Steel", tomēr pabeigt sarunas jau kādu laiku nekādi neizdodoties, un tas vēl vairāk gaisina cerību atjaunot teritorijā ražošanu.

Kā ziņots, lēmums metalurgu izpārdot pa daļām tika pieņemts pēc tam, kad uzņēmumam neizdevās piesaistīt investoru. "KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.


Sludinājums

Timurs
23:29 | 03/06/18
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Pirms Saemas vēlēšanām atkal Zemnieki sākuši murgot.

tas gan
09:09 | 04/06/18
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Kurš vispār tai čekistu, kompartijiešu, komunistu partijai vēl tic ?

Jeblonskis
19:47 | 05/06/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Brīnums kā nesāka stāstīt par cukurniedru pārstrādes rūpnīcas un pingvīnu inkubatora izveidi. Jobanie pirdēji.

Justin Williams
17:57 | 22/06/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kam tas var attiekties

Mēs piedāvājam individuālus, komerciālus un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām ikgadējām procentu likmēm, kas ir 3% no 1 gadu līdz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €100,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu zemāk.

Aizdevēja e-pasts: sloanslimited@gmail.com

INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU

NAME:
AIZDEVUMA SUMMA:
ILGUMS:
PHONE #:
VALSTS:

Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pastu sloanslimited@gmail.com.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki