Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ministrs: Pašvaldības viedoklis par Metalurgu būs izšķirošais


atlikušas 250 zīmes


Ministrs: Pašvaldības viedoklis par Metalurgu būs izšķirošais (17) Ekonomikas ministra vizīte uzņēmumos

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 05. janvārī, 2018 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , vizīte , UPB Energy , Aile , UPB , tehnikums , Gunārs Ansiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens 5. janvārī Liepājā pārrunāja šā gada attīstības tendences, iepazinās ar pilsētas ekonomisko aktivitāti, pārrunāja uzņēmējdarbības aktualitātes.

Ministrs šos jautājumus pārrunāja ar domes vadību un apmeklēja viena no Latvijas vadošajiem industriālajiem koncerniem – AS "UPB" – uzņēmumus "AILE grupa" un "UPB Energy grupa", kā arī Liepājas Valsts tehnikumu, kas ir profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC).

Pēc tikšanās domē, tehnikuma un "UPB" uzņēmumu apmeklējuma ministrs, kā arī domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Anisņš atbildēja uz žurnālistu jautājumiem.

Elektroapgāde un darbaspēks
Ansiņš atzina, ka pilsētas ekonomiskā attīstība iespējama tikai sadarbībā ar valsti. Ja industriālās teritorijas Liepājā arī turpmāk attīstīsies tikpat strauji kā patlaban, svarīgi būs nodrošināto to pamata infrastruktūru, "kas šajā gadījumā ir elektroapgāde". Tāpēc pašvaldība savlaicīgi sākusi diskusiju ar valdību par elektroapgādes uzlabošanu industriālajās teritorijās. Pēc Ansiņa sacītā, Karostas industriālajā parkā jau noslēgti divi rezervācijas līgumi ar investoriem, bet Meldru ielas parks noslogots pilnībā.

Tāpat par attīstības tempiem liecinot arī investīcijas jau esošajos uzņēmumos.

Vicemērs arī atzina – lai gan uz rūpniecības attīstību viņš raugās "ļoti cerīgi", tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst par to, kas tad strādās šajos uzņēmumos. "Profesionālā izglītība ir pieejama, par to pārliecinājāmies tehnikuma apmeklējuma laikā, bet jautājums ir par augstāko izglītību," sacīja Ansiņš.

Arī ministrs atzina, ka par darbaspēka problēmu runājuši arī apmeklēto uzņēmumu pārstāvji. "Kā pārliecinājāmies "UPB", ir ļoti lielas problēmas atrast darbiniekus, arī bezdarba līmenis Liepājā pazeminās, un šobrīd ir ap 5%."

Ašeradens norādīja, ka ministrija strādā vairākos virzienos, lai šo problēmu risinātu – viens – ir PIKC Liepājas tehnikums, otrs – kā palīdzēt cilvēkiem uzlabot zināšanas un nodarbināt tos, kas ir mazkvalificēti. Ministrija arī būtu gatava atvieglot noteikumus, lai atvieglotu augsti kvalificēta darbaspēka piekļuvi Latvijas darba tirgum. Tomēr, uzsvēra ministrs, runa var būt TIKAI par augsti kvalificētu darbaspēku, jo "politiskais uzstādījums ir diezgan skaidrs – esam ļoti atturīgi [ārzemju] darbaspēka piesaistē".

Tas, ka darba vietu ir vairāk nekā strādājošo, var novest pie izaugsmes apstāšanās, jo nav darbaspēku rezervju – to ministram apgalvojuši "visi uzņēmumi pēc kārtas". Ašeradens kā pozitīvu piemēru minēja Valmieru, kura pirmā sākusi īstenot īres namu būvi, lai piesaistītu darbaspēku. "Projekts bija ļoti efektīvs – pirmās divas 70 dzīvokļu mājas bija pilnas uzreiz." Ministrs solīja pārrunāt arī ar Liepājas pašvaldību, "ko tā domā par to".

Runājot par industriālajām teritorijām un energoapgādi, Ašeradens solīja tuvākajā laikā organizēt tikšanos ar "Sadales tīklu", "lai rastu efektīvu risinājumu un kompromisu ar attīstītājiem, lai tie ražotāji, kas vēlas šeit ienākt, to varētu darīt", jo "izskatās, ka industriālās zonas attīstās ļoti labi".

Metalurgs – "A", "B" vai "C" scenārijs?
Turpmākajās divās nedēļās valdībai būs jāpieņem galīgais lēmums par "Metalurgu". Ministrs šo jautājumu gribot pārrunāt ar pilsētas vadību, lai noskaidrotu, "kāds ir viņu redzējums". To ministram esot svarīgi zināt.

Pēc Ašeradena sacītā, šobrīd ir potenciāls investors, bet tam nav skaidras rīcības, līdz ar to valdības "gaidīšanas potenciāls ir izsmelts", un valdība divu nedēļu laikā grib pieņemt galīgo lēmumu.

"Ir parādījušies cerību asni par spēju finansēt, bet šaubas ir palielas," neslēpa ministrs. Valdībai esot arī "B" scenārijs, kam ir vairākas daļas, taču jārunā arī ar maksātnespējas administratoru, jo "ir svarīgi atgūt kreditoru mantu, bet daudz svarīgāks ir runāt, ko darīt tālāk gadījumā, ja tas nenotiek".

Arī kā industriāla teritorija "Metalurgs" varētu būt izdevīgs, uzskata ministrs, jo teritorija ir apgādāta ar energopieslēgumiem – tur ir gan gāze, gan elektrība. "Pieprasījums ir, šobrīd tirgus ir ļoti aktīvs, arī enerģijas cenas ir uzlabojušās." Tomēr, lemjot par "Metalurgu", pašvaldības viedoklis būs izšķirošs, sacīja ministrs.

Kāds tad ir pašvaldības viedoklis? Domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs portālam irliepaja.lv sacīja: "No pilsētas skatupunkta raugoties, mēs negribētu vēl pāragri "norakstīt" ieceri par "Liepājas metalurga" darbības atjaunošanu kā vienotu veselumu. Alternatīvos scenārijus "B" vai "C" varam skatīt pēc šīm divām nedēļām, ja ar esošo investoru nekāds progress sarunās netiks panākts, un būs neieciešami citi risinājumi. Līdz tam esam vienisprāt ar valdību dot vēl šīs divas nedēļas."Attēli:

Sludinājums

Sikspārnis
18:10 | 05/01/18
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Ansiņa kungu tiešām gatavo par mēru, ja jau viņš pēdējo trīs mēnešu laikā tiek rādīts visur priekšplānā. Domāju, ka Vilnītim to būtu jāsaprot.

Hallo
18:03 | 06/01/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Viņš jau gadus trīs tiek rādīts visur priekšplānā... Ha-ha-ha

Fledermausis
18:16 | 05/01/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Vinitis klusam dzilu sakni rok

Andrīc Bandīc
18:22 | 05/01/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Nu tādus nu kroplēnus jūs ievēlējāt.
Ko ta nu tagad padarīs?
Nu ta tik turpinās balot par tiem, jo tie jau "vairāk nezags", va ne?
Vecie (un pusizdzemdētie) sūdapauri...

Kur ir Kronbergs???
20:28 | 05/01/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Ko tad pa šo laiku dara "lielais investoru piesaistītajs" Kronbergs? Laikam jau pirtī ar pudeles draugiem apspriež nopietnus jautājumus par Liepājas ekonomikas nākotni - nu jā, piektdiena taču ir klāt )))

atbilde
20:42 | 05/01/18
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Kronbergs visticamāk prāto kā atdot parādus.

atbildes variants
20:45 | 05/01/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Aizņemties no jauna no Ansiņa.

??
21:01 | 05/01/18
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Cik ilgi mūs turēs par aunu baru? Ar Metalurgu diemžēl viss ir sen nolēmts un tās pārrunas ar investoru ir tikai un vienīgi laika vilcināšana. Rūpnīcā nav ne darbinieku, ne lūžņu, ne tehnikas kura iekrauj lūžņus elektrokrāsnī. Par ko iet runa?. Kā industriālais parks- nav slikta doma. Vismaz kaut kas. Vai Ašerādens nevarētu paskaidrot kāpēc nepardēva šim investoram kad viņš piedāvāja 120 miljonus. Un pēdējais- ap metalurgu ir tik daudz slepenības- sākot ar Straujumu- ka grūti iedomāties kur ir taisnība kun kur tās nav.

Esder
21:05 | 05/01/18
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Ministrs: Pašvaldības viedoklis par Metalurgu būs izšķirošais
Tas gan ir pagrieziens- visu atbildību galu galā uzlikt uz pašvaldību.

viedoklis x
09:40 | 06/01/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Valsts kasē 2013.gada 25.jūlijā tika saņemta Itālijas bankas "UniCredit S.p.A." vēstule par to, ka AS "Liepājas Metalurgs" nav spējīgs samaksāt izsniegto kredītu, kas saistīts ar jaunas elektrokrāsns uzstādīšanu metalurgā. Par cik valsts galvoja kredītu (konkrētas valsts amatpersonas) metalurgam, tad tanī pašā dienā valsts kase Itālijas bankai pārskaitīja kredīta pamatsummas atlikumu 67 465 056 eiro. 2017.gadā metalurga pirkšanas cena pēkšņi nokritusi līdz 42 000 000 eiro, kas nesedz pat valsts galvoto un samaksāto vienas elektrokrāsns cenu. Ir jābūt laikam arī īpaši stulbam, lai uzstādītu metalurgā elektrokrāsni, kura dēļ politbiznesmeņu prettiesiski radītās Ziemeļeiropā dārgākās elektroenerģijas nekad nevar būt rentabla. Vai tik tiešām atbildīgām valsts tiesībsargājošām institūcijām vēl nav saprotams, ka ir notikusi apzināta valsts līdzekļu izsaimniekošana lielā apmērā, par ko konkrētas valsts amatpersonas ir jāsoda likumā paredzētā kārtībā.

garix
20:49 | 08/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

pagaidi divas nedēļas, investors nepirks, pateks, ka pa dārgu un valsts turpinās marinēt vēl 6 mēnešus metalurgu un beigās pārdos par20 ļimakiem tam pašam Samisam :)

9
00:27 | 07/01/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Agrāk valdības šausmīgi lepojās ar Metalurģijas Flagmani utt ....
Tagad katrs kratās nost no atbildības ....
CIRKS
Nav kam apglabāt nelaiķi, bius jārok nabagu kapos

tikkai
18:12 | 07/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

,,Ansiņš atzina, ka pilsētas ekonomiskā attīstība iespējama tikai sadarbībā ar valsti. ,,
Tikai uzņemoties savu personīgo atbildību par Liepājas nolaišanu nožēlojamā kārtā, tikkai labojot savas kļūdas, ir iespējama attīstība. Pilsēta jau neprasa Liepājas partijas nozagto naudu vai ielikteņu izmešanu.

metalurgs Seskam
18:17 | 07/01/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

a kur tad Sesks nosvīdis, vai ta jau Rīgā?! Ministrs taču šo jautājumu gribot pārrunāt ar pilsētas vadību, lai noskaidrotu, "kāds ir viņu redzējums". To ministram esot svarīgi zināt.

Justin
18:19 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:19 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:19 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki