Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pārbaudīs "Metalurga" velmēšanas iekārtu izsoles uzvarētāju


atlikušas 250 zīmes


Pārbaudīs "Metalurga" velmēšanas iekārtu izsoles uzvarētāju (4)

Otrdienā, 27. martā, 2018 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , izsole , Smart Stahl
Izdrukāt Ziņot

Drošības iestādēm būs jāpārbauda maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" velmēšanas iekārtu izsoles uzvarētāju, Austrijas uzņēmumu "Smart Stahl GmbH".

To Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" norādīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, ziņo LETA.

Ministrs pauda, ka "KVV Liepājas metalurgs" velmēšanas iekārtu pircējs tiks pārbaudīts, tiklīdz ieskaitīs naudu, paužot reālu gatavību iegādāties iekārtas. "[..] mēs šoreiz nerunājam par metalurģijas uzņēmumu, mēs runājam par vienu daļu, kas ir metalurģijas uzņēmuma pēcapstrāde, un šinī gadījumā, tas nav subjekts, kas tiktu no valsts puses pārbaudīts. Protams, drošības iestādēm ir jāpārbauda investori un, ja viņi atrodas sankcionēto uzņēmumu sarakstos vai ir kādi citi riski valsts drošībai, protams, tas tiks pārbaudīts," sacīja Ašeradens.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) raidījumam stāstīja, ka šī ir pārdošana pa daļām un pauda šaubas, vai uzņēmums patiešām atsāks strādāt, kā esot norādījis izsoles uzvarētājs. "Nešķiet, ka šis varētu novest pie kaut kāda ilgtermiņa apdraudējuma, bet jebkurā gadījumā uzmanība tam tiks pievērsta," pauda Ministru prezidents.

Savukārt bijušais "KVV Liepājas metalurgs" administrators un izsoles rīkotājs Guntars Koris raidījumam atzina, ka pretendenti netika pārbaudīti. "Nē, to es neesmu pārbaudījis un man nav arī tāda pienākuma. Neprasa to likums," viņš sacīja.

LETA jau ziņoja, ka Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH" 20.martā uzvarēja izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN. Izsolē piedalījās trīs pretendenti - bez Austrijas uzņēmuma vēl arī Latvijas uzņēmumi SIA "Tolmets" un SIA "FeLM". Uzņēmumam par iegādāto mantu ir jānorēķinās līdz 31.martam.

LNT ziņas iepriekš vēstīja, ka "KVV Liepājas metalurgs" velmētavas iekārtas, iespējams, iegādājies Volgogradas metalurģijas kombināta "Sarkanais oktobris" īpašnieks, Krievijas miljardieris Dmitrijs Gerasimenko.

Kā liecina raidījuma rīcībā esošā informācija, tad Gerasimenko esot patiesais labuma guvējs Kiprā reģistrētajai pastkastītes kompānijai "Segoa Ventures Limited", kurai pieder pērn aprīlī dibināts uzņēmums no Austrijas "Smart Stahl", kas nupat uzvarēja "KVV Liepāja metalurga" velmētavas iekārtu izsolē.

Saskaņā ar Krievijas mediju ziņoto, Gerasimenko Krievijā tika turēts aizdomās par liela apjoma kredīta zādzību no bankas. Viņš tika izsludināts starptautiskā meklēšanā un 2016.gada beigās aizturēts Kiprā. Kā ziņo mediji, šajā valstī viņš atradās arī vēl šā gada sākumā un attālināti turpināja kontrolēt rūpnīcas darbu Krievijā. Šobrīd gan viņam apsūdzības zādzībā vairs nav, bet viņam rosināta lieta par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un apzinātu uzņēmuma novešanu līdz bankrotam.


Sludinājums

Klauni
01:02 | 28/03/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nu vai nav klauni!? Kadas vel drosibas iestades!? Ko vini tur taisas baudit? Vinu uzdevums bija pardot par kapeikam un pircejam vispar nav nekadu ne pienakumu, ne atbildibas. Nav nekadu nosacijumu nekadu razosanu atjaunot un vispar neka nav! Kada jega kaut ko baudit, kas tas par teatri un kam to vajag? Lunji! Cik saprotu, vini var samaksat tos divus citronus, ietit tas iekartas lupatas, iestuket fures un aizvest prom. Ta ir kustama manta kas ir nopirkta! Tas tak nav atomreaktors ko varetu citadaka veida pielietot. Nu vnk hohma ar tiem valsts ieredniem.

Cirkus
11:25 | 28/03/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vai to nevajadzēja darīt pirms pārdošanas? KVV group tika baigi pārbaudīta, kā mums deklarēja Straujuma un ko? Tā neviens arī neatbildēja kāpēc toreiz pārdeva Ukraiņiem Metalurgu , kau tie deva par 8 miljoniem mazāk ne kā tas pats Šamis?
Vai tiešām metalurga likvidātori uzskata ka viņi var darīt visu ko grib, ka tik pašiem tiek?

Justin
17:42 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com

Email : unique2aal@gmail.com
Tālr. #: +12542420879

Justin
17:42 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com

Email : unique2aal@gmail.com
Tālr. #: +12542420879

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki