Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Politiķiem un uzņēmējiem liela interese par kazahu mākslu


atlikušas 250 zīmes


Politiķiem un uzņēmējiem liela interese par kazahu mākslu (12) Kazastānas mākslinieces izstādes atklāšana muzejā

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 11. jūnijā, 2019 | BIRKAS: muzejs , izstāde , SEZ , Kazahstāna , Uldis Sesks , Normunds Brucis , Uldis Hmielevskis
Izdrukāt Ziņot
Normunds Niedols (no kreisās) un Uldis Sesks izstādes atklāšanā.
Normunds Niedols (no kreisās) un Uldis Sesks izstādes atklāšanā.
FOTO: Maruta Eistere

83 gadus vecās Kazahstānas mākslinieces Rauzas Jeralijevas gleznu izstādes "Es – pasaules daļa" atklāšana 7.jūnijā Liepājas muzejā bija pulcējusi neredzēti daudz uzņēmēju un politiķu.

Izstādi atklāja Kazahstānas konsuls Latvijā Kairats Kambarovs, bet viesu vidū bija mākslas izstāžu atklāšanās reti sastopami vietējie politiķi – gan Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes priekšsēdētājs un domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks, gan Grobiņas novada mērs Aivars Priedols, kurš bija ieradies ar kliņģeri, tāpat "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols, SIA "EKO Kurzeme" izpilddirektors Andris Karlsons, SIA "IK projekts" valdes loceklis Normunds Brucis, bijušais Saeimas deputāts Valdis Skujiņš, SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis un citi.

Kā zināms, 2017. gadā Kazahstānā notika starptautiska izstāde "Astana Expo", kurā piedalījās Latvija, un darba vizītē Kazahstānā uzturējās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Šai vizītei savu komandējumu uz Kazahstānu pieskaņoja arī SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš un viņa vietnieks Uldis Hmieļevskis, cerot atvērt Liepājai vārtus uz Ķīnu.

SEZ pārvaldes  vizītei uz karstām pēdām sekoja Kazahstānas uzņēmēju viesošanās Liepājā. Kopš tā laika Liepājas uzņēmēji un SEZ amatpersonas Kazahstānu apmeklējuši ne reizi vien. Jau ilgstoša sadarbība kravu pārvadājumos no Eiropas Savienības uz Kazahstānu ir vairākiem SEZ uzņēmumiem, piemēram, "Liepaja Bulk Terminal", "Terrrabalt" un citiem, Kazahstānas galvaspilsētā Astanā strādājis arī "IK projekts".

Kazahstānas konsula, kā arī uzņēmēju parādīšanās Liepājā apstiprina, ka mēģinājumi iezīmēt Liepāju tranzīta ceļā starp Ķīnu un Eiropu turpinās.

Tiesa, par jauniem konkrētiem loģistikas projektiem, kas jau sākti ar Kazahstānas transporta nozares uzņēmējiem, par kuriem pirms diviem gadiem runāja Uldis Hmieļevskis, pagaidām nav dzirdēts.

Bet Rauzas Jeralijevas gleznu izstāde, kas Liepājā ieradās no Klaipēdas, būs apskatāma tikai vienu nedēļu – līdz 16.jūnijam, pēc tam tā ceļos uz Rīgu.


Attēli:

Sludinājums

Aprēķins
05:48 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Cik prasti. Aizvilkušies tikai tāpēc, lai censtos izbīdīt sev kādu darījumu, ne jau viņiem māksla patīk un interesē. Var jau braukāt viens pie otra kaut simtiem reižu un par nodokļu maksātāju naudu izklaidēties, labums pilsētniekiem no tā nav nekāds.

Slimība
06:25 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(17)
+

Aivars Priedols ar kliņģeri :) Tā jau ir diagnoze.

Daiļs
06:55 | 11/06/19
ZIŅOT
(-1)
(15)
+

Hmieļevskis kā vienmēr tukšdir.ējs daiļdi.ējs, kāds lūdzu novāciet beidzot viņu no trases. Cik ilgi imitēs darbu.

Ieva
07:18 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Šis gan ir lēti.

Mēslu mušas
08:41 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Ne tikai lēti, bet piedevām necienīgi, šīm personām māksla ir pēdējā vietā un neinteresē, tagad kā mušas ap sūdu aplipušas.

``kļūda! kļūda!``
09:18 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Tā pirms kādiem gana daudz gadiem, kad vēl cerēja paglābt pašus sevi no savas valodas izvarošanas, mēdza saukt raidījuma par dzimto valodu vadītājs. Tā jāsauc, izlasot šī artiķeļa virsrakstu.

Nu kas traucēja rakstīt tā, kā ir - ``Politiķiem un uzņēmējiem liela interese par kazahu tirgu``? Visa informācija taču ir tikai par štellēm, ne jau par mākslu. Un par Rauzu vispār - pašās beigās viens žēlīgs teikums - ka viņas darbu izstāde būs redzama vienu nedēļu.
Čomaki aizgājuši pabildēties kopā ar kazahu pārstāvi, ne jau Rauzu skatīties. Phe!

Liepājnieks parastais
10:44 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Būs jāiet paskatīties, kas tad tos politiķus tik ļoti ieinteresējis

dvl
13:06 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Darba laikā tik ej ... tad ir 3x intereseantāk visu skatīties

Ha!
15:19 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Sesks,Priedols,Niedols....atbalsta centrs!

Dace
15:21 | 11/06/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kādreiz muzejā staigāja ar čībām,lai saglabātu parketu,bet tagad parkets tiek skrāpēts ar dzelzs krēslu kājām.Tas saucas- nevienam nekas nerūp!

Sisins
15:44 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tagad nav jāšļūkā ar maisiņiem uz kājām, vēsturisko paklāju sargā paklājs.

to sisin
17:47 | 11/06/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

neviens nekad ar čībām šļūkājis nav,jo šļūkāšana rada troksni un tas ir nepiedienīgi muzeja apmeklētājam, tāpat kā ir kā nepiedienīgi ir nievājoši izteikties par Daces viedokli...
i

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki