Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Precizēs līgumu ar vēja elektrostaciju būvētāju „Rapsoil”


atlikušas 250 zīmes


Precizēs līgumu ar vēja elektrostaciju būvētāju „Rapsoil” (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 29. janvārī, 2014 | BIRKAS: Rapsoil , SEZ , Dome , būvniecība , Māris Egmanis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: www.everblue.edu

Liepājas domes sēdē ceturtdien, 30.janvārī, plānots apstiprināt lēmumprojektu par SIA „Rapsoil” vēja elektrostaciju būves nosacījumiem.

Lēmumprojekts saistīts ar vairākiem precizējumiem un izmaiņām līgumā ar SIA „Rapsoil” par septiņu vēja elektrostaciju (VES) būvi Lībiešu ielā 37/53.

Viens no precizējumiem saistīts ar nomas maksas aprēķināšanas kārtību.

Kā portālam skaidroja Liepājas domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, precizētais līgums paredz, ka nomnieks maksā nomas maksu saskaņā ar sertificēta vērtētāja novērtējumiem, kas tiek noteikti kā līdz, tā pēc objekta nodošanas ekspluatācijā.

Tāpat līgums uzliek par pienākumu nomniekam uzsākt būvniecību trīs gadu laikā pēc Administratīvās tiesas galīgā pozitīvā nolēmuma spēkā stāšanās (tiesvedība saistīta ar VES ietekmes uz vidi novērtējumu), kā arī ne vēlāk kā līdz 2017.gada 1.oktobrim septiņas VES nodot ekspluatācijā.

Līgumā iekļauti arī citi nosacījumi, piemēram, nomniekam jāizbūvē piebraucamais ceļš pie vēja elektrostacijām (ar vienas joslas brauktuvi 3,5 m platumā un 0,5 nomalēm katrā pusē); jānodrošina , lai tiktu izpildītas Vides pārraudzības valsts biroja VES parka ietekmes uz vidi novērtējuma noslēguma ziņojumā izvirzītās prasības; jāizstrādā priekšlikumi Baltijas jūras krasta aizsardzībai pret eroziju un jāvienojas ar pašvaldību par veicamajiem pasākumiem un termiņiem trīs gadu laikā pēc tehniskā projekta apstiprināšanas.

SIA „Rapsoil” arī jāizbūvē takas un noejas līdz jūras krastampie vēja elektrostacijām Nr.17, Nr.20, un Nr.23, kā arī jānodrošina labiekārtojuma elementi – soliņi, velostatīvi, norobežojošas barjeras, atkritumu urnas, kā arī jāvienojas par teritorijas apsaimniekošanu līdz 2017.gada 1.oktobrim.

Par zemes nomas līguma slēgšanu ar SIA „Rapsoil” 12 VES būvei Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) teritorijā – Lībiešu ielā 4, Lībiešu ielā 14 un 14.novembra bulvārī 88/98 – pērnajā septembrī lēma arī SEZ valde.

Kā portālu informēja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, SEZ valde nolēma noslēgt ar SIA „Rapsoil” ilgtermiņa nomas līgumu uz 12 gadiem būvprojekta izstrādei, kā arī 12 VES būvniecībai un komercdarbības veikšanai (kopējā iznomātā zemesgabalu platība ir ap 672 873 m2).


Sludinājums

Andrim Šķēlem
14:57 | 29/01/14
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Paldies, ka uzstādīsiet tos ģenerātorus pie mums Liepājā, paldies, mīļš paldies.

Švonders
15:15 | 29/01/14
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Bravo! Mūsējiem zaļā gaisma, neskatoties uz naivo, slimīgi godīgo un nejēgu prātuļošanu. Bratanu shodkā ar sešinieku uldēnu sarīvētais paliek spēkā-par tirgu atbildam!

Nu
15:20 | 29/01/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

vēl jau nezin ko tiesa lems

Māris
15:40 | 29/01/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tuvāk gan nevajag iet, tur tikai beigti putni un sikspārņi

Latvietis7
09:18 | 30/01/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Intervija ar bijušo tieslietu ministru Jāni Bordanu par kopējo ainu Latvijā.
http://www.youtube.com/watch?v=8q8RBG0JaDc

viedoklis x
11:10 | 30/01/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Rapsoil lieta ir izmeklēta un tur viss ir skaidrs, tā kā beidzies nav nekas. Žēl paliek tās valsts amatpersonas, kuras varbūt "lēkā" dažu Daugavpils valsts amatpersonu iespējamo kukuļotāju (120 000 eiro) priekšā!
Liepājas pilsētas Rapsoil aktīvistiem/virzītājiem vajadzētu iepazīties ar Aizsargjoslu likumā norādīto, proti, ko nedrīkst darīt vēja elektrostaciju aizsargjoslā, kuru grib perspektīvā palielināt ar 4X maksimālo augstuma aprēķinu. Elektrostacijas aizsargjoslu var Liepājas pilsētai atsavināt par vienreizēju samaksu vadoties no Enerģētikas likuma trešā nodaļā noteiktā.
Liepājnieki varbūt tiek muļķoti arī ar kaut kādiem labiekārtojuma elementiem, jo aizsargjoslās ir noteikti aprobežojumi.

qqq
11:28 | 30/01/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

kad tad ir tikšanās?
Šodien ir 29. janvaŗis, bet tikšanās 20. janvaŗi'.
Kaukas neiet kopā.

Gerka
11:33 | 30/01/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

kādas taciņas, kādi soliņi- kas tur ies pastaiga'ties, kad virs galvām griežas tornū spaŗņi. Un kā ir aizsargjoslu,?
Labāk būtu pieprasījuši krasta nostiprinājumu no vinīem.
Šie tornī padarīs muš visus par nabagiem, jo neviens nav atcēlis OIK trakos tarifus!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki