Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Prezentēs bezmaksas darba risku izvērtēšanas sistēmu


atlikušas 250 zīmes


Prezentēs bezmaksas darba risku izvērtēšanas sistēmu

Ceturtdienā, 27. oktobrī, 2011 | BIRKAS: LDDK , seminārs
Izdrukāt Ziņot

Šodien Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) vadība pulksten 14.30 "Līvas" konferenču zālē "Liedags" Kurzemes reģiona uzņēmējiem prezentēs jaunu ikdienas darba instrumentu.

Tas ikvienam sociāli atbildīgam darba devējam turpmāk bez maksas būs pieejams ar interneta starpniecību - www.darbariski.lv.

Kā liecina pētījums "Darba apstākļi un riski Latvijā, 2009-2010", kuru LDDK veica sadarbībā ar "Inspecta Prevention" un "TNS Latvia", virkne ar darba aizsardzību saistītu jautājumu Kurzemes reģionā ir nedaudz zemākā līmenī nekā vidēji Latvijā. Kaut arī ekonomiskās augšupejas gados kurzemnieki šai ziņā bija nedaudz pārāki, salīdzinot ar citu reģionu uzņēmumiem, pēdējo gadu laikā Kurzemes uzņēmumos bijuši 139 nelaimes gadījumi darbā uz 100 000 nodarbinātajiem, kamēr vidēji Latvijā šis rādītājs ir – 121 nelaimes gadījums.

Tāpat arī risku novērtējums darbavietās veikts retāk nekā citos Latvijas reģionos – ja vidēji Latvijā pēdējā gada laikā risku novērtējums un preventīvi pasākumi to novēršanai veikti aptuveni 30% uzņēmumu, tad Kurzemē tie ir 24% uzņēmumu, turklāt 16% uzņēmumu vadītāju norādījuši, ka neredz vajadzību veikt kādas papildu aktivitātes.

Elektroniskā darba risku novērtēšanas sistēma www.darbariski.lv, kā arī citas ar darba aizsardzības un darba tiesību jomas sakārtošanu saistītās aktivitātes LDDK īsteno Eiropas Sociālā fonda projekta "Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki