Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Prožektoru gaismā" pēta Biznesa inkubatora pirmo pusgadu


atlikušas 250 zīmes


"Prožektoru gaismā" pēta Biznesa inkubatora pirmo pusgadu (18) Vēlās brokastis Liepājas biznesa inkubatorā

Izdrukāt Ziņot
Inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis stāsta par LBI sasniegumiem pirmajā pusgadā.
Inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis stāsta par LBI sasniegumiem pirmajā pusgadā.
FOTO: Modris Helds

Liepājas biznesa inkubators (LBI) savas pastāvēšanas pirmo pusgadu otrdien, 29.augsutā, atzīmēja ar "vēlajām brokastīm" un gan skatu atpakaļ, gan uz priekšu.

Ja Liepājas biznesa inkubatora panākumus mērītu "caurkritušajos", tad aizvadīto pusgadu, kopš LBI sāka slēgt pirmos līgumus, varētu vērtēt kā veiksmīgu, jo "caurkritušo" vai "aizbēgušo" nav – pagaidām visi vairāk nekā 30 pirmsinkubācijā esošie (15) un jau inkubatorā uzņemtie (17) turpina darboties, pastāstīja brokastu rīkotājs un LBI vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.

Viņš gan nenoliedza, ka "mirstības procents" jaundibināto uzņēmumu vidū ir augsts, un arī dažs no LBI uzņēmumiem "varētu būt aktīvāks", tomēr pagaidām visi vēl esot ierindā.

Vēlo brokastu "prožektoru gaismā" pirmais stājās pats LBI vadītājs, kurš informēja par pirmā pusgada rezultātiem, un otra LBI darbiniece – projektu vadītāja Andra Jurgelāne, kura vairāk pastāstīja par vienu no LBI atbalstītajiem uzņēmējdarbības virzieniem, proti, tā saukto sociālo uzņēmējdarbību (tās pazīmes saskatāmas arī "Ideju bodē",  "Karosta Kids", "Zinoo" un citur, tipisks pārstāvis – "Otrā elpa"), kuru mērķis nav tikai peļņa, bet arī dažādu sociālo problēmu risināšana. Sociālajai uzņēmējdarbībai līdzās pastāv otrs LBI atbalstītais virziens – radošās industrijas.

LBI vadītājs atzina, ka nākamais solis, par ko jau jāsāk domāt, ir laboratorijas un ofisi. Pagaidām ar esošajām telpām, ko LBI nomā no pašvaldības, pietiekot, taču arī inkubatoram ir jāattīstās, tas nevar apstāties pie sasniegtā.

Te vietā atgādināt, ka Liepājas domes 13.jūlija sēdē jau pieņēma lēmumu lūgt Ministru Kabinetu atļaut paplašināt Dārza ielas biznesa inkubatora funkcijas, kā arī paredzējusi bijušo Dārza ielas kazarmu ēku pārbūvēt par biroju ēku un garāžu – par ražošanas ēku.

"Brokastu" dalībniekiem bija iespēja iepazīt arī vairākus LBI uzņēmumu pārstāvjus vai viņu ražoto produkciju. Piemēram, Elvisa Straupenieka radīto "AirBoard", kurā jau investējis pazīstamais uzņēmējs Uldis Leiterts. Tāpat "Boards Unlimited" un viņu elektrodēli "WildWeel", kas tikko bija inovāciju un tehnoloģiskās jaunrades festivāla "iNovuss" uzmanības centrā. "Lienas darbnīcu" un tās smaržīgos ķermeņa skrubjus. Kirilu Jonovu, kurš "Ideju bodē" cep bezglutēna maizi un kūkas, un piedalīsies ar šo produkciju arī izstādē "Riga Food 2017". SIA "Rodlen", kuru radītā pudele tējas pagatavošanai raisīju plašu interesi. Elīnas Štobes uzņēmumu "Slow", kura radītie peldkostīmi jau pabijuši uz glancēto žurnālu vākiem, un citiem.

"Vēlajās brokastīs" piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) klientu apkalpošanas speciāliste Linda Grīnfelde, kas pastāstīja, kādu atbalstu un cik lielā mērā LBI uzņēmumiem var sniegt LIAA, bet "brokastis" noslēdzās ar diskusiju, kurā uzņēmējs Artis Daugins, Latvijas Radio korespondente Inga Ozola un valsts finanšu institūcijas "Altum" Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Grundmane diskutēja par tēmu "Vai Liepāja var būt jaunuzņēmumu centrs".

Biznesa inkubatorā Dārzā ielā 4/8 šobrīd ir izveidota koprades telpa jeb open-office, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā ir iespēja bez maksas strādāt, tikties ar klientiem un veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus (mentorus, ekspertus, telpas u.c.) uzņēmējdarbības attīstībai ar 50% atlaidi, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības jāsedz tikai 50%, inkubators attiecīgi nosedz otru pakalpojuma vērtības daļu. Sākot no uzņēmuma otrā darbības gada, dažādiem mērķiem uzņēmumiem pieejams finansējums līdz 10 000 eiro.

LBI arī meklē iespējas un cer turpināt auglīgu sadarbību ar divām mācību iestādēm – Liepājas Universitāti (LiepU) un Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolu, kas jau aizsākusies, piemēram, ar Mākslas vidusskolas audzēkņa Valtera Krūtaiņa radīto rāpulīti, un par ko netieši liecināja arī LiepU rektores klātbūtne "brokastīs".

Svarīgākā ziņa – līdz 21.septembrim turpināsies jaunu kandidātu uzņemšana LBI. Lai palīdzētu sagatavot pieteikumu, LBI 12.septembrī pulksten 12 Dārza ielā 4/8 rīko informācijas stundu.

UZ LBI palīdzību var pretendēt uzņēmumi, kuri nav senāki par trim gadiem, un palīdzību var saņemt līdz brīdim, kad sasniegti inkubācijas mērķi, taču ne ilgāk kā četrus gadus. Inkubators palīdz arī personām un komersantiem, kuriem ir tikai biznesa ideja, bet vēl nav nodibināts uzņēmums, vai arī tas ir pašā savas darbības sākumposmā. Šāda palīdzība iespējama līdz sešiem mēnešiem.

Vairāk par LBI šeit.

Jau vēstīts, ka Liepājas pašvaldība 2016.gadā noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par biznesa inkubatora izveidošanu Liepājā. Kopumā Latvijā pērn darbu uzsāka 15 biznesa inkubatori. Pērnajā decembrī LBI sāka pieņemt pirmos pieteikumus no potenciālajiem LBI dalībniekiem, bet šā gada februārī ar viņiem slēdza pirmos līgumus.

Ar Ministru kabineta lēmumu reģionālajiem biznesa inkubatoriem tika piešķirti 25,7 miljoni eiro, ko veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 21,9 miljonu eiro apmērā un valsts budžeta finansējums 3,8 miljonu eiro apmērā.


 Attēli:

Sludinājums

Kumoss
06:19 | 30/08/17
ZIŅOT
(-4)
(26)
+

Kādi muļķi tur savākti. Ideju bode ir sociālā uzņēmējdarbība?????? Pārdodot krelles un sveces ar šausmīgi lielu uzcenojumu??? Vai tie bērni, kas ielikti inkubatorā un tērē milzu naudu imitējot darbu vispār kaut ko sajēdz no uzņēmējdarbības???? Atkal kur Egliņš, tur bardaks un nekompetence.

Uzņēmēja
07:16 | 30/08/17
ZIŅOT
(-3)
(28)
+

Nevajag piesavināties citu nopelnus. Boards Unlimited jau darbojas kopš 2015. gada, te biznesa inkubatoram nav nekāds nopelns. Arī ElīnasŠtobes peldkostīmi jau bija radīti pirms šāds inkubators bija atklāts.Kur ir reālie šī iestādījuma darbi un pienesums? Ideāla darbavieta, nekas nav jādara, noorganizē tikai pāris parunāšanas semināriņus un saņem milzu nodokļu maksātāju algu.

Juris
08:15 | 30/08/17
ZIŅOT
(-1)
(30)
+

Zinoo nav nekāda sociālā uzņēmējdarbība. Vienīgā sociālisma pazīme tur ir izmantot publiskos resursus dažu personu privātam labumam. Kad zilus brīnumus (zinoo) vēra vaļā, gan telpu remontu, gan eksponātu izstrādi finansēja Liepājas pašvaldība, apmaiņā pret apsolījumu, ka katra klase varēs reizi gadā apmeklēt to bez maksas. Atverot, tas viss uzreiz tika aizmirsts, un klases (simtiem/tūkstošiem bērnu) tika aizstātas ar atsevišķiem konkursu un olimpiāžu uzvarētājiem (daži desmiti gadā, varbūt pāris simti). Beigu beigās Ieva Hmļievska, kas, līdzīgi kā Egliņš, ir profesionāla Liepājas pašvaldību struktūru/uzņēmumu pārstāve visu mūžu bijusi, un dievs zin, vai vispār kautkur ārpus domes struktūrām ir strādājusi, ar saviem līdzgaitniekiem var vadīt nahaļava biznesu. Acīmredzot, ar sociālo uzņēmējdarbību šeit bija domāts, ka publisko naudu tērē atsevišķu personu privātam labumam. Rietumos gan to saprot, ka daļu peļņas uzņēmums, kas veic komercdarbību, novirza sociāliem mērķiem,publiskam labumam

Egliņam un Hmieļevskai
09:13 | 30/08/17
ZIŅOT
(-1)
(19)
+

Šie tiešām ir pilnīgākie pašvaldības naudas tērētāji. Neko nesaprot, nav nekādas kompetences un zināšanas, bet visur ielien.

Juris
08:26 | 30/08/17
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Katrai Liepājas skolu klasei reizi gadā būs iespēja bez maksas iepazīties ar jaunatklātā zinātkāres centra "Zili brīnumi" piedāvājumu. Protams, ja būs tāda vēlme.

To paredz pašvaldības un centra parakstītais deleģēšanas līgums, portālam apliecināja vicemērs Vilnis Vitkovskis un Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Kristīne Niedre-Lathere.

https://www.irliepaja.lv/lv/raksti/izklaide/reizi-gada-brinumi-bez-maksas-ikdiena-par-samaksu/

Hihi
08:55 | 30/08/17
ZIŅOT
(-0)
(19)
+

Paldies par informāciju. Ir jātur pie vārda, un jāpieprasa,lai Ziino pilda līguma noteikumus. Liepājas bērniem ir jāļauj apmeklēt Ziino reizi gadā kopa ar klasi, bez maksas.

Kulise
11:12 | 30/08/17
ZIŅOT
(-1)
(20)
+

Šeptmaņi, kuriem zināšanas 0, bet kuri piesūcas valsts un pašvaldības naudai, imitējot darbību. Bērnudārza audzinātājai lielāka saprašana par biznesu, nekā Egliņam.

Muris
11:28 | 30/08/17
ZIŅOT
(-1)
(22)
+

Izskatās pēc paviršu tīņu tusiņa, nevis pēc nopietnu biznesmeņu sarunām. Nopietni biznesmeņi zina kā strādāt, viņiem ir savs adekvāts kompanjonu loks un tie nekad nepiedalīsie līdzvērtīgās teātra izrādēs. Bet šie bērni.....:D Skumji, ka tiek izniekota mūsu nauda absolūti tukšam un nevajadzīgam trādirīdi ķeksīša pēc.

Andris Lagzdiņš
14:42 | 30/08/17
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Kā tāds parazīts vel nav nosprādzis bada nāvē?

redaktoram
15:47 | 30/08/17
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Starp citu, Valters ir KRĒTAINIS, nevis Krūtainis...Pieklājīgi būtu atvainoties, ne?

bērnudārzs
16:00 | 30/08/17
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Pieklājīgi būtu atvainoties par mūsu naudas nomešanu zemē par šādām bezjēdzīgām izrādēm!

Drausmīgi
18:32 | 30/08/17
ZIŅOT
(-13)
(2)
+

Komentāri. #vissirslikti #skauģiemskauž

Štobju kantoris
19:51 | 30/08/17
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

Štobe ar saviem peldkostīmiem pat te paspēj izkrāpt naudu no pašvaldības. Tā ģimene no tā vien tik dzīvo!

Juta
20:44 | 30/08/17
ZIŅOT
(-12)
(5)
+

Šis portāls reāli ir kā mēslu bedre. Kad vienreiz aizliegsiet anonīmos komentārus?! Jebkurš cilvēks tiek vienkārši apliets ar samazgām, vienalga- pelnīti vai nepelnīti. Pretīgi.

Jebalacēns
23:00 | 30/08/17
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

JUTA! PISIES DIRSĀ! KUŅA!

to Juta
21:13 | 30/08/17
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Tu pati esi mēslu bedre! Internetā neviens komentārs nav anonīms, zeķe tāda! Tā kā nedirs uz portālu! Nevienu ar mēsliem neaplej! Viedokļi ir dažādi, to nu tev vajadzētu sajēgt, un visam ir savs pamatojums! Saprati?

Jaunajiem deputātiem
07:54 | 01/09/17
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Tukša muca-tālu skan! Tas ir par A. Egliņu .Ne no viņa bija kāda jēga, kad Egliņ'" Strādāja" mūsu universitātē, nedz no viņa ir jēgas tagad domes amatos! Vai tiešām pašvaldībai tik daudz līdzekļu, ka šādiem " fruktiem" visu laiku mākslīgi jāradi kaut kādi amati?????

Skafandrōns
12:25 | 02/09/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Es visu laiku jums kladzinu - viņi dod atpakaļ otkatu!!!
Tas ir līdzīgi kā ar Lattelekoma pideraseli, tikai mazākos apmēros.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki