Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apstrādes rūpniecības saražotās produkcijas apjomi Liepājā šī gada pirmajos trijos ceturkšņos ir pieauguši par 20,7 procentiem, sasniedzot 200,4 miljonus eiro.

Tā rāda jaunākie apkopotie Centrālās Statistikas pārvaldes dati, informē Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem Liepājā saražotās produkcijas apjoms šī gada pirmajos deviņos mēnešos ir palielinājies par 34,4 miljoniem eiro, salīdzinot ar līdzīgu periodu gadu iepriekš, un Liepājā saražoti četri procenti no visas Latvijas kopapjoma. Salīdzinot ar citām Latvijas lielajām pilsētām, Liepājā saglabājies visaugstākais saražotās produkcijas apjoms ārpus Rīgas, nākamajā vietā pēc produkcijas izlaides apjoma atstājot Valmieru (137,5 milj.eiro), Daugavpili (132,6 milj.eiro) un Jelgavu (131,6 milj.eiro).

"Statistikas dati rāda, ka Liepājas ražojošie uzņēmumi lēnām kāpina savus ražošanas apjomus un lielā mērā tas ir saistīts gan ar būvniecības sektora aktivitātēm, gan situācijas uzlabošanos starptautiskajos tirgos. Protams, Liepāja joprojām būtiski izjūt lielākā pilsētas ražojošā uzņēmuma – "Liepājas metalurgs" – darbības apturēšanu, kas atspoguļojas arī ražošanas apjomos, taču redzams, ka citi ražošanas uzņēmumi ir sasparojušies un palielinājuši darba jaudas. Šai pieaugošajai tendencei saglabājoties, šogad Liepājā varētu izdoties sasniegt pēdējos četros gados lielākos produkcijas apjomus," vērtē Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Liepājas ražotāji šī gada pirmajos deviņos mēnešos realizējuši produkciju 206,8 milj. eiro vērtībā, kas ir par 27,8 milj. eiro jeb par 15,6 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš. Lielākoties Liepājā saražotā produkcija tikusi eksportēta (76%), taču pakāpeniski pieaug arī vietējos tirgos realizēto produkcijas apjoms – šī gada pirmajā ceturksnī vietējā tirgū realizēti vien 18,1% saražotās produkcijas, turpretī trešajā ceturksnī pašmājās realizētās rūpniecības produkcijas īpatsvars bija jau 28,6%.