Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sākas apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa forums


atlikušas 250 zīmes


Sākas apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa forums (3)

Ceturtdienā, 25. oktobrī, 2018 | BIRKAS: LIAA , forums , Lielais Dzintars , ražošana , eksports
Izdrukāt Ziņot

Latvijas apakšveļas nozarē 95% no visa saražotā tiek eksportēts. Nozares apgrozījums 2017.gadā sasniedza vairāk nekā 35 miljonus eiro, turklāt tieši Liepājas uzņēmumi veidoja 60% no tā.

Pilsētā ir vairāk kā 50 apakšveļas ražotājiem, tāpēc likumsakarīgi, ka par 4. apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa foruma norises vietu ir izraudzīta Liepāja, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pasākums notiks 25. un 26. oktobrī, un tajā satiksies vairāk nekā 200 nozares pārstāvju no 9 valstīm, lai diskutētu par nozares turpmāko attīstību.

Apakšveļas nozarē 95% saražotā eksportē, turklāt Eiropas valstu vidē tikai Francija pārspēj Latviju apakšveļas ražotāju skaitā. Latvijā veiksmīgi darbojas vairāk nekā 1600 tekstilkompānijās, kurās ir nodarbināti apmēram 13 000 cilvēku. No Latvijas pilsētām līderis šajā jomā ir Liepāja, kas vēsturiski veidojusies kā apakšveļas ražošanas lielpilsēta, jo 20. gadsimta septiņdesmitajos gados Liepājā tika uzbūvēta viena no lielākajām Latvijas apakšveļas ražotnēm "Lauma", kas veicinājusi nozares uzplaukumu reģionā.

"Liepāja ir pilsēta, kurā ik dienu top neizsakāmi daudz lietu – sākot no smalkas mežģīņu veļas līdz koģenerācijas stacijām, lidmašīnu angāriem un betona paneļiem. Tekstilnozare gan vēsturiski, gan arī šodien ir viens no pilsētas ražošanas stūrakmeņiem, kas nodrošina ar darbavietām vairāk nekā 2300 liepājnieku un ik gadu saražo ap 10 miljoniem krūšturu," stāsta Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Ņemot vērā nozares nozīmību gan valsts, gan arī starptautiskajā līmenī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību organizē jau 4. apakšveļas nozares uzņēmēju forumu, kurā divu dienu garumā dalībnieki iepazīsies ar jaunākajām apakšveļas ražošanas tendencēm Latvijā un pasaulē, vērtēs labākos tirdzniecības un eksporta risinājumus, kā arī iezīmēs nozares nākotnes iespējas. 4. apakšveļas nozares biznesa forums pulcēs ne tikai apakšveļas ražotājus, bet arī ārvalstu iepircējus, kas ir ieinteresēti importēt Latvijā radītos tekstilizstrādājumus un veidot jaunu sadarbību. Foruma ietvaros plānotas divpusējas uzņēmēju tikšanās ar iepircējiem, kā arī īpašas iepircēju vizītes apakšveļas ražotnēs Liepājā.


Sludinājums

Diezgan neprofesionāli
19:41 | 28/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

rakstā ir milzums skaitļ;u un faktu, taču nav nevienas atsauces uz avotu. Tā jau var apgalvot nezin ko....

Sesks?
19:42 | 28/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tiešām Sesks ir tik neapšaubāms veļas ražošanas speciālists, kurš perfekti pārzina saražoto krūšturu skaitu?!

Barclays loan
03:42 | 10/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien pieteikties aizdevumam tagad
Es izsniedz aizdevumus no 1000 līdz 10000000 rubļu, dolāru un eiro privātpersonām,
profesionālas organizācijas, uzņēmumi, nekustamā īpašuma investori un citi
laba personība, kurai ir vajadzīga nauda. Es esmu a
BARCLAYS AIZDEVUMU UZŅĒMUMS, kurš vēlas jums finansiāli palīdzēt, neatkarīgi no jūsu
problēma, kamēr jūs esat šķīdinātājs. Jūtieties brīvi sazināties ar mani
customercareatstandardloans@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki