Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Šamiss joprojām ir gatavs pirkt "Liepājas metalurgu"


atlikušas 250 zīmes


Šamiss joprojām ir gatavs pirkt "Liepājas metalurgu" (10)

Pirmdienā, 15. janvārī, 2018 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , ražošana , investīcijas , Igors Šamiss
Izdrukāt Ziņot
Igors Šamiss
Igors Šamiss
FOTO: no LETA video.

AS "KVV Liepājas metalurgs" administratora lēmums par uzņēmuma pārdošanu izsolēs pa daļām ir negaidīts, tomēr investora piedāvājums par uzņēmuma iegādi joprojām ir spēkā.

To pirmdien žurnālistiem sacīja potenciālais investors Igors Šamiss, ziņo LETA.

Viņš norādīja, ka joprojām ir gatavs atsākt uzņēmuma darbu, taču viņa piedāvātais plāns paredz uzņēmuma darbības atjaunošanu un iegādi pa posmiem. Šamiss kategoriski noliedza to, ka investors nebūtu izpildījis nodrošināto kreditoru prasības.

Šamiss uzsvēra, ka joprojām lūdz nodrošināto kreditoru – valsti dot iespēju realizēt piedāvāto plānu jau panākto vienošanos ietvaros. "Esam uzņēmušies saistības un gatavi tās izpildīt, tikai dodiet mums šo iespēju," sacīja Šamiss. Viņš piebilda, ka prasītā pirmā iemaksa bija 7,5 miljoni eiro un to viņš ir gatavs ieguldīt brīdī, kad tiek panākta vienošanās par ražotnes pārdošanu. "Es tam dodu savas personiskās garantijas," uzsvēra Šamiss.

Investors piebilda, ka kopumā par rūpnīcu ir gatavs samaksāt 42 miljonus eiro. "Uzskatu, ka rūpnīcas darbība jāatjauno nekavējoties, bet pārdot pa daļām nav jēgas. Daudzas valstis par šādu uzņēmumu prasa simbolisku vienu eiro, es esmu gatavs maksāt 42 miljonus un dodu tam savas garantijas," norādīja Šamiss.

Viņš norādīja, ka patlaban nav skaidrs, cik naudas būtu jāinvestē, tāpēc tas ir jāizpēta un jāpārbauda. Šamiss turpinās uzstāt uz sava piedāvātā plāna realizāciju.

"Mēs patlaban nezinām, cik daudz naudas būtu jāiegulda darbības atjaunošanā – 42 miljonus eiro, 25 miljonus eiro, 15 miljonus vai 10 miljonus. Tāpēc ir nepieciešams laiks un uzņēmuma iegāde pa posmiem," sacīja Šamiss.

Viņš sacīja, ka viena lieta ir investīcijas iekārtu iegādei, otra lieta – uzturēšana. "Patlaban nav zināms, cik naudas būtu jāiegulda remontā. Iekārtas ilgstoši netika izmantotas, tāpēc nav zināms, cik būtu nepieciešams ieguldīt to atjaunošanā. Tāpat arī uzņēmumā nav darbinieku, kuri jau vairumā ir pametuši valsti. Ceru, ka pakāpeniski izdosies savākt komandu," norādīja Šamiss.

Investors piebilda, ka liela problēma ir arī produkcijas sertifikācija, jo tā ir beigusies jau 2015.gadā un tagad būtu jāveic no jauna.

Šamiss norādīja, ka nepastāv uzņēmuma darbības atjaunošanas problēmas. "Par to nav nekādu šaubu, jautājums – cik tas maksā. Domāju, ka uzņēmuma pārdošana pa daļām būtu liela kļūda," sacīja Šamiss.

Viņš arī piebilda, ka viņam jau ir noslēgti līgumi ar dažādiem tirdzniecības namiem, kuriem varētu nekavējoties sākt pārdot 750 000 tonnas armatūras gadā.

Kā ziņots, "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas administrators Guntars Koris pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām.

Administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis iepriekš informēja, ka šāds lēmums pieņemts, jo neviens no "KVV Liepājas metalurga" iegādes pretendentiem nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

Atbilstoši Maksātnespējas likumā paredzētajai kārtībai, administrators veiks izmaiņas uzņēmuma mantas pārdošanas plānā.

Hmieļevskis aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmuma mantu plānots pārdot pa daļām vairākās izsolēs. "Tuvāko nedēļu laikā tiks izstrādāts mantas pārdošanas plāns un, iespējams, ka februārī jau varētu sākties izsoles. Pagaidām vēl nav zināms, kādas uzņēmuma daļas tiks piedāvātas katrā no izsolēm, līdz ar to nav zināma arī iespējamā izsoļu sākumcena," skaidroja Hmieļevskis.

Valdība šā gada 4.janvārī nolēma, ka "KVV Liepājas metalurgs" potenciālajam investoram dotas divas nedēļas, lai izlemtu par metalurģijas uzņēmuma iegādi. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) pēc valdības lēmuma atzina, ka sarunas ar metalurģijas uzņēmuma potenciālo investoru nav pārtrauktas, tomēr investors sarunās vēlas panākt sev labvēlīgākus nosacījumus. Tajā pašā laikā valdība ir ieinteresēta atgūt maksimāli daudz uzņēmumā ieguldītos valsts līdzekļus, lai gan ir skaidrs, ka visu ieguldīto summu nebūs iespējams atgūt.

Pēc Ašeradena teiktā, valdība potenciālā investora lēmumu par "KVV Liepājas metalurga" iegādi gaidīs vēl divas nedēļas. Šajā laikā potenciālajam investoram ir jāiesniedz valdībai garantijas un jāieskaita finansējums "KVV Liepājas metalurga" kreditoru kontos. Ja divu nedēļu laikā tas netiks izdarīts, valdība ir gatava lemt par metalurģijas uzņēmuma pārdošanu pa daļām.

Ekonomikas ministrs iepriekš arī atklāja, ka par "KVV Liepājas metalurga" iegādi interesējas vairāki potenciālie investori. "Šis ir vienīgais potenciālais investors, ar kuru norit aktīvas sarunas, tomēr paralēli interesi izrāda arī citi investori, bet, tiesa, ar viņiem nenotiek aktīvas sarunas," piebilda Ašeradens.

Vaicāts par iespējām attīstīt "KVV Liepājas metalurga" teritoriju gadījumā, ja tomēr valdība lemtu metalurģijas uzņēmumu pārdot pa daļām, ekonomikas ministrs sacīja, ka šajā teritorijā varētu attīstīt industriālo parku. "Tur var attīstīt industriālo parku, ņemot vērā izcilo infrastruktūru, piemēram, energoresursu apgādi utt. Tā būtu iespēja Liepājā attīstīt jaunu industriālo zonu," teica Ašeradens.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2017.gada septembra beigās Latvijā tika reģistrēta AS "K–1 Liepaja Metallurgical Plant", kas, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās neoficiālās informācijas, ir juridiska persona, kas nodibināta, lai pārņemtu "KVV Liepājas metalurga" mantu. Pagājušā gada oktobra pirmajā pusē minētā kompānija palielināja pamatkapitālu no 35 000 eiro līdz 7,535 miljoniem eiro. "K–1 Liepaja Metallurgical Plant" vienīgais valdes loceklis ir Izraēlas pilsonis Igors Šamiss.

Šamiss bija viens no diviem galvenajiem pretendentiem arī pirms trim gadiem notikušajā maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" mantas pārdošanā, kad uzņēmumu tika izlemts pārdot Ukrainas "KVV Group". 2014.gadā Krievijas izcelsmes miljonāram Šamisam piederošais Luksemburgā reģistrētais uzņēmums "United Group" piedāvāja iegādāties "Liepājas metalurga" pamatražotni par 120 miljoniem eiro, savukārt par uzņēmuma pircēju izvēlētā "KVV Group" piedāvāja 107 miljonus eiro.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.


Sludinājums

Opis VA
15:52 | 15/01/18
ZIŅOT
(-2)
(14)
+

Ja nepirka veselu, tad pa daļām nav vajadzīga netik. Kam vajadzīga plika velmētava, vai martenkrāsnis bez velmētavas. Vienīgi Tolmetam. Nedevāt Lipmanim, tagad graužiet paši.Nu nav mums vajadzīgs tāds metalurgs, kurš ražo tikai armatūru. Palasiet kādu produkciju ražoja līdz 2. pas karam un vēl pēc tam 20 gadus. Jāražo ar lielu PIEVIENOTO VĒRTĪBU.

NKUT
20:36 | 15/01/18
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

valdībai un ik sevišķi administrātoriem nav nekādas saprašanas kas ir metalurģiskā ražošana, tamdēļ viņi sen jau ir izlēmuši pārdot pa daļām- tā ir vieglāk. nav svarīgi cik tad valsts atgūs naudas, galvenais, ka starpnieki kārtējo reizi nopelnīs lielas summas no katras pārdotās vienības. Vienmēr kāds ir vainīgs. Tagad tas ir Šamis, kura piedāvājums nesakrīt ar administrātora un t.t. vēlmi nopelnīties uzreiz, bet ne pa daļām. Metalurga pārdošana pa daļām ir tā bezcerīga nāve!!!

jonas
21:01 | 15/01/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

šampis ir apčakarētājs, tas jau sejā lasāms. Bez tam, viņš kaut ko gvelza, ka metalurgu normāli būyu viņam pārdot par 1 Ls. Tā darot Šveicē.

Liepājnieks
22:33 | 15/01/18
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Viņš joprojām ir gatavs PIRKT, bet joprojām nav gatavs MAKSĀT.....

Rendels
09:40 | 16/01/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Šamiss - acīmredzot maksāt negrib, bet cer tikai nozagt to kas vēl atlicis...
Domāju, ka vajadzētu visiem saprast, ka metalurģijas nozarei visā Eiropā iet grūti un domājams, ka īpaši labāk nekļūs, un acīmredzot LM ziedu laiki ir pagātne... (vēsture). Šai gadījumā, iespējams, administratora lēmums ir pareizs, jo šādi muļļājoties uzņēmuma/iekārtu vērtība ar katru dienu samazinās un drīz tur nekas nebūs atlicis... Tagad svarīgākais ir atlikušo pārdot pēc iespējas par augstāku cenu un uz LM bāzes (zeme, loģistika, gāzes, elektrības jaudas utml) piesaistīt citus investorus, attīstot mašīnbūves, metālapstrādes vai cita veida ražotnes, kuras radītu gan jaunas darba vietas, gan būtu videi draudzīgākas. Domāju, ka ilgtermiņā LP būs tikai ieguvēja - arī gaiss būs tīrāks.
Veiksmi viesiem !

aisfin
23:35 | 16/01/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Vai tiešam kāds vēl domā, ka kādām rūp Metalurga lktenis. Te ir tikai viens mērķis ātrāk pārdot un sanēmt savus starpnieka tūkstošus. Kārtējais administrātors un konsultants saņems simtiem tūkstoši eiro!

Davila
07:41 | 20/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien,
Nekustamā cilvēki ir tie, kuri zina, kā, lai nāk viņu glābt, lai to līdzīgu, kad tie cieš. Šī Dāma LYSE man deva aizdevumu 50000 eiro bez manis sarežģīt uzdevumu līmenī dokumenti, ko pieprasa bankas, kas kredītu pieteikumiem. Ja jums ir finansiālās grūtībās, sazināties ar viņu. Tāpēc, pateicoties tai, es tagad mana vietējā lielveikalā, tas ir mans pestītājs. Šodien es nezinu, ko darīt, tāpēc, ka ir iemesls, kāpēc es nolēmu, lai liecinātu viņa labā, jūs varat sazināties ar viņu pa e-pastu un sekot tā vadlīnijām, un jūs būsiet apmierināti ar 48 stundas maksimāli. Es varu apstiprināt, un no šī brīža tā ir noticis, ka jums ir nepieciešama aizdevuma, lūdzu, sazināties ar viņu. Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un izskaidrot viņam savu situāciju, tas var jums palīdzēt, e-pasts :
lysemarie3@gmail.com

justin
18:15 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

justin
18:15 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

justin
18:15 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki