Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

SEB un "Citadele" nesteidz piekrist "Liepājas metalurga" pārdošanai


atlikušas 250 zīmes


SEB un "Citadele" nesteidz piekrist "Liepājas metalurga" pārdošanai (1)

Ceturtdienā, 25. septembrī, 2014 | BIRKAS: Haralds Velmers , Liepājas metalurgs , KVV Group , SEB banka , Citadele , investīcijas
Izdrukāt Ziņot

"Liepājas metalurga" administrators Haralds Velmers gaida ražotnes pārdošanas saskaņojumu no nodrošinātājiem kreditoriem – "SEB bankas" (SEB) un bankas "Citadele".

"Šobrīd turpinās līguma nosacījumu skaņošana. No nodrošinātajiem kreditoriem saskaņojumu pārdošanas darījumam devusi tikai valsts. No bankām vēl gaidu," aģentūrai BNS sacīja Velmers, paužot cerību, ka attiecīgais process notiks raiti.

Tāpat viņš pastāstīja, ka "Liepājas metalurga" ražotnes izraudzītā pircēja – Ukrainas uzņēmuma "KVV Group" (KVV) – pārstāvji šobrīd atrodas Liepājā, apsekojot situāciju rūpnīcā un pieejamos cilvēkresursus. Pēc administratora teiktā, KVV nevar oficiāli uzrunāt potenciālos darbiniekus, kamēr nav noslēgts pārdošanas līgums.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka par "Liepājas metalurga" pamatražotnes pircēju izraudzīts KVV, kas par to piedāvāja 107 miljonus eiro. Pirmais maksājums paredzēts 17 miljonu eiro apmērā, savukārt nākamie – deviņi miljoni eiro ik gadu līdz summa būs segta. KVV plāno ražošanas atjaunošanā "Liepājas metalurga" rūpnīcā investēt 30 miljonus eiro – ražošanu plānots atjaunot novembra vidū.

Otrs pretendents ražotnes iegādei bija Krievijas privātpersonai Igoram Šamim piederošais uzņēmums "United group", savukārt sākotnēji saistošos piedāvājumus iesniedza desmit pretendentu. "United Group" par ražotni piedāvāja 120 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem "Liepājas metalurga" investoru meklējumiem Liepājas tiesa atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu.


Sludinājums

...
18:02 | 25/09/14
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Es banku vietā arī nesteigtos...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki