Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sesks cietuma būvniecību Liepājā uzskata par iespēju uzņēmējiem


atlikušas 250 zīmes


Sesks cietuma būvniecību Liepājā uzskata par iespēju uzņēmējiem (5)

Otrdienā, 17. jūnijā, 2014 | BIRKAS: cietums , Uldis Sesks , 14.novembra bulvāris , nodarbinātība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: keenetrial.com

Jaunā cietuma būvniecība Liepājā ir iespēja Liepājas uzņēmējiem piedalīties dažādu saimniecisku pakalpojumu nodrošināšanā, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas mērs Uldis Sesks.

"Jebkuras šāda veida investīcijas ir ieguvums pilsētas infrastruktūras sakārtošanai. Tās ir arī darbavietas, kas mums, neapšaubāmi, ir vajadzīgas," sacīja Sesks.

Jaunā cietuma atrašanās Liepājā radīs jaunas iespējas arī pilsētas uzņēmējiem, kuri varēs izvietot ražošanu slēgtā teritorijā, sacīja Sesks, norādot, ka šādā veidā uzņēmēji varētu panākt arī zemāku pašizmaksu saviem ražojumiem un labāk konkurēt eksporta tirgos.

"Cietums tiktu būvēts līdz šim neapgūtā teritorijā 14.novembra bulvārī, kas ir netālu no galvenajiem autoceļiem, taču vienlaikus nekrīt liepājniekiem acīs," sacīja Sesks.

Jau ziņots, ka tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) atklājusi, ka pirmais jaunais cietums tiks būvēts Liepājā. Šāds lēmums pieņemts tādēļ, ka infrastruktūra Liepājā esot visvairāk gatava būvniecības darbu sākšanai. Savukārt Olainē un Daugavpilī process prasītu ilgāku laiku, jo nepieciešama zemes lietošana mērķa maiņa, kā arī jāveic citas administratīvās procedūras.

Jau ziņots, ka Tieslietu ministrija valsts budžetā paredzējusi 59 miljonus eiro jaunā cietuma izbūvei. Summā iekļautas projektēšanas un būvniecības izmaksas, iepriekš preses brīfingā norādīja Broka, gan neizslēdzot, ka cietuma kopējās izmaksas varētu būt mazākas par paredzēto summu, jo Latvija cietuma projektu būs aizguvusi no kaimiņvalsts Igaunijas, kura jau ir uzcēlusi divus Eiropas prasībām atbilstošus un modernizētus cietumus.

Sākumā bija plānots cietumu būvēt Olainē, taču Olaines teritorija ir attīstījusies tādā veidā, kas neļauj izpildīt jaunā cietuma būvniecībā izvirzītās prasības. Cietumam ir nepieciešami aptuveni 20 hektāri zemes, un Olainē pašreiz nav pieejams zemes gabals, kurš ļautu šādu projektu realizēt, iepriekš sacīja tieslietu ministre.


Sludinājums

Jautājums Seskam
16:40 | 17/06/14
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Vai jauna cietuma būvniecība ir iespēja arī viņa draugam Norkusam?

Kā vecā anekdotē
16:41 | 17/06/14
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Senāk viņš dzīvoja pretim cietumam. Tagad - pretim savam majam.

Kranovščica
19:41 | 17/06/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Uzņēmējiem, kuri nemaksā algas saviem strādniekiem?

Normāla fleksibilitāte
20:20 | 17/06/14
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Kāda starpība- kurortoloģija vai cietumoloģija, ierēdņiem jau ša ka tā kas atleks. Uztaisam no Liepājas vienu lielu "zonu" dodot izmantošanas iepējas arī kaimiņuvalstīm- būs kapitāla piesaiste, iespējas vietējiem un ārzemju uzņēmējiem, jaunas darbavietas.Vienvārdsakot- Liepāja rullēs!!!

87
16:13 | 24/06/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vienu lielu speckameru ar visaam eertiibaam Uldim jaapasuuta speciaali ...

KNABS jau intereseejas paaris gadus par US darbiibaam - DAZI SAAKUSI SNIEGT LIECIIBAS

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki