Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sesks: "Liepājas metalurga" pārdošana izsolē ir pamatota


atlikušas 250 zīmes


Sesks: "Liepājas metalurga" pārdošana izsolē ir pamatota (25)

Ceturtdienā, 18. janvārī, 2018 | BIRKAS: Uldis Sesks , Liepājas metalurgs , izsole
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" administratora lēmums par uzņēmuma pārdošanu izsolēs pieņemts, iekļaujoties likuma normās un grafikos.

Šāda pārdošana nevar ritēt mūžīgi, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ("Liepājas partija"), skaidrojot, ka pārdošanas procesā ir aizvadīts vesels gads, bet rezultāta nav.

"Es joprojām uzskatu, ka vislabākais variants būtu uzņēmuma kā viena veseluma pārdošana, taču investoru piesardzība rāda, ka metalurģijas nozare visā pasaulē piedzīvo lejupslīdi. Daudzi uzņēmumi, kas metalurģijas nozarē darbojušies veiksmīgi, šobrīd stāv dīkstāvē," skaidrojot investoru vilcināšanos, teica Sesks.

Viņš norādīja, ka nav zudušas teorētiskas iespējas, ka uzņēmums varētu atsākt darbību iepriekšējā režīmā. "Vēl līdz izsoles sākumam investoriem ir iespēja iesniegt privatizācijas aģentūrā (PA) savus priekšlikumus. Iespējams arī uzņēmumu izsolē iegādāties pa daļām, jo skaita ziņā akcionāru nemaz nav tik daudz," skaidroja Liepājas domes priekšsēdētājs, norādot, ka lielākie "KVV Liepājas metalurgs" akcionāri ir PA, kura uztur valsts prasības un banka "Citadele".

"Ir divas milzīgas teritorijas, kas faktiski var funkcionēt, kā divas atsevišķas rūpnīcas, savstarpēji sadarbojoties. Viens no potenciāli labākajiem variantiem būtu industriālā parka izveide," minēja Sesks, norādot, ka Liepājā jau pieredzēti pozitīvi piemēri līdzīgos gadījumos. "Bijušajā gaļas kombinātā Kapsēdes ielā ir diezgan veiksmīgi izdevies piesaistīt uzņēmumus. Tagad tur darbojas moderni, šodienīgi uzņēmumi, kas radījuši teju 1000 darba vietas dažādās nozarēs," teica Sesks.

Vaicāts par "KVV Liepājas metalurgs" dīkstāves ietekmi uz pilsētas ekonomiku, Liepājas mērs atklāja, ka "KVV Liepājas metalurgs" savulaik bijis viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem, taču tā dēvētās "metalurga sāgas" laikā, Liepājā radušies daudz jaunu uzņēmumu, gandrīz pilnīgi aizpildot plaisu, ko atstāja "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespēja.

"Iespējams, ja uzņēmums atsāktu darbu, rastos pat zināmas problēmas ar darba spēku, jo vairums speciālistu, nevarēdami sagaidīt "KVV Liepājas metalurga" darbības atsākšanos, atraduši citus darbus Liepājā, citās Latvijas pilsētās un ārzemēs," piebilda Sesks.

Kā ziņots, "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas administrators Guntars Koris pirmdien pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām. Šāds lēmums pieņemts, jo neviens no "KVV Liepājas metalurga" iegādes pretendentiem nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

Valdība šā gada 4.janvārī nolēma, ka "KVV Liepājas metalurgs" potenciālajam investoram dotas divas nedēļas, lai izlemtu par metalurģijas uzņēmuma iegādi. Ekonomikas ministrs toreiz atzina, ka sarunas ar metalurģijas uzņēmuma potenciālo investoru nav pārtrauktas, tomēr investors sarunās vēlas panākt sev labvēlīgākus nosacījumus. Tajā pašā laikā valdība ir ieinteresēta atgūt maksimāli daudz uzņēmumā ieguldītos valsts līdzekļus, lai gan ir skaidrs, ka visu ieguldīto summu nebūs iespējams atgūt.

AS "KVV Liepājas metalurgs" administratora lēmums par uzņēmuma pārdošanu izsolēs pa daļām ir negaidīts, bet investora piedāvājums par uzņēmuma iegādi un darbības atjaunošanu joprojām ir spēkā, pirmdien žurnālistiem sacīja potenciālais investors Igors Šamiss.


Sludinājums

protams
15:17 | 18/01/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

apzināti tiek veidota sabiedriskā doma,ka šāds uzņēmums kā metalurgs pilsētai nav vajadzīgs.skumji,lai neteiktu vairāk,... ražošana,ražošana,tik viegli visu norakstīt,,,bet cilvēki joprojām brauc meklēt labāk apmaksātu darbu uz ārzemēm.

protans 2
17:43 | 18/01/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Sabiedriskā doma ir kā plastalīns, kā vajag-tā veido....Sākumā veidoja domu, ka vajag dārgu rekonstrukciju+ kredītu, tad, ka kredīts jāsedz valstij...tagad doma tiek veidota, ka metalurģija nav vajadzīga...

pasaku teicējs
15:33 | 18/01/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Metalurga sāga tuvojas noslēgumam- uzņēmums pārdots pa daļēm un pārstājis pastāvēt.
Metodiskais putiniešu plāns izpildīts!
Var jau stāstīt pasaciņas par lejupslīdi pasaulē, bet pie mums tā bez metalurģijas izslīdināta cukura rūpniecība, vieglā rūpniecība, zivjrūpniecība,pārtikas rūpniecība, mašīnbūve utt,utj....
Lai veicas sīkražotājiem .

piena kombināts
15:51 | 20/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kāpēc tu mani aizmirsi...

ha,ha
15:44 | 18/01/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

varbūt pilsēta atgriezīsies pie sīkražošanas,mitrās salvetes utt....

Dagoberts
18:26 | 18/01/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Industriālā parka ideja vairs nedarbosies - ir kādi trīs, četri gadi gadi par vēlu, lai piesaistītu tos, kas kaut ko vēlētos šeit darīt.

Jana
21:34 | 18/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Individual solution for your business https://www.cityfinances.lv/mikrokredits-uznemumam/

hmm Grantinam
01:53 | 19/01/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Ka tik ne ta, vel piesauc krievus vai citplanetiesus.
Pasi izlaupijusi savu valsti pec neatkaribas atgusanas, alkatigie zagleni, izsalkusi pec rietumu pajkas un dzives veida kas redzets pa TV neko labaku nespeja ka noorganizet dziras 25 gadu laika un nobankrotet visu kas palicis pari pec sovoka. Var jau muldet par to ka uznemumi bija paklauti planu ekonomikai un nespetu izdzivot tirgus ekonomikas apstaklos, bet nu pienu, desu, maizi, cukuru, ellu ed visi un ka minimums no siem uznemumiem tapat nepalika neviens. Nav jegas pieminet linoleju, bernu ratinu, apavu, adas, serkocinu, masinbuves un parejos uznemumus, jo "patrioti" grantini blautu ka tas viss bijis dzivotnespejigas padomju atraugas. Var jau but ka tam ari butu dala taisnibas, bet nu kartigs saimnieks sava zeme spetu kko izdomat, bet viss ko spej tavi latviesu "saimnieki" , teiksim Vl/TB-LNNK ir laupit un uzdzivot uz visu pec kartas caur uznemumu bankrotesanas shemu - maksatnespejas administratiru kantori...

hmm Grantinam
01:54 | 19/01/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kas to butu iedomajies ka var pamanities pelnit miljonus nevis kko radosu izdomajot, bet iznicinot!!! te nu tev ari ir zidi vainigi, pasi kropli ar zaglenu instinktu

hmm Grantinam
02:05 | 19/01/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Par zidiem neko neteiksu,katra gadijuma tas pat vienigais Metalurgs kas bija dzivs savulaik Lipmanim pateicoties ari izdzivoja un ari saja reize ja ari bija kada iespeja tad ta iniciativa ari naca no ebreja puses.Man personigi dzili vienalga kas butu ipasnieks un veidotu darba vietas Liepajai.Ja cilvekiem ir darbs tas jau ir loti darbs un loti svarigi.No tavas muldesanas parazitiskas jau nu noteikti nav nekadas jegas.Ari par krieviem runajot ar kuriem neesi muzigi apmierinats,ir labi zinams ka parsvara tie nedrikst stradat ne valsts iestades,ne agenturas,ne ministrijas,ne pasvaldibas iestades jo neatbilst Civillikumam,nu tad vini procentuali nemot ari ir tie kas daudz lielaka skaita strada industrija,dara melno darbu,un pa lielam necikst,netaisa demonstracijas un neprasa pabalstus,ka makakas no arabijam.Ja tur var strideties pa 9.maiju utml,bet no krieviem vietejiem Latvijai pavisam noteikti nav nekadas lielas problemas,drizak otradi, dala var pateicoties viniem est bulcinas kantoros

Vilnis
07:18 | 19/01/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Apjukums jau pārgājis un sirmgalvim kāds ir sagatavojis viedokli?!?

as
10:51 | 19/01/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

sliņķim vienmēr kāds būs vainīgs, ka viņš nevar piecelties kājās un dzīvot labāk. Viņam vienmēr būs kāds liels kungs kas teiks ko darīt, bet pašam nav ne ideju ne prāta.
Jābeidz meklēt vainīgos.

frosta
11:04 | 19/01/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Starp citu, visi Liepājas ebreji tika nogalināti Šķēdē 1941. gada decembrī!
Skaudība, necieņa, naids ir lielākais cilvēka bende!

grobiņnieks
13:15 | 19/01/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Līdz šai dienai nesaprotu - kā SEZ-tulks vēl var paskatīties liepājniekiem! acīs un gudri babelēt un turklāt vēl spēt baroties no šīs siles. Agrāk no Zahariem tagad no valsts.

Durbenieks
21:40 | 19/01/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Kas Tulkam nekait,ka no Piles udens,Sieksatee pieklusa, "Bagataa " Mamma aizejot atstaja Setnieces Miljonus,pie Ebrejiem labi ieredzets,nevajadzes ,kaa Breolina Bondaram raudat,ka jamuk uz Arzemem :(......

protams3
19:24 | 20/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pārsteidz dažu personu,teiksim - vai gandarījums,ka metalurgs vairs nebūs,jo saslimstība ar tuberkulozi samazīnāsies(kaut gan daudzi uzskata,ka iemesls šai saslimšanai ir piejūras mitrais klimats,sliktais uzturs utt.,bet pārliecinoši skaitļi nav uzrādīti,kā arī prieks par tīro gaisu.Bet kāda cīņa ar smakām un putekļiem teritorijā pie ostas?

jatrau
12:33 | 22/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

informācija pārdomām^
1- metalurga liktenis bija lemts jau tad, kad 2011.gada lūdzu( ne jau naudu) iesaldēt OIK apmaksu uz 3 gadiem.
2- valdība lepojās ar strauji augošu valsts ekonomiku, pie tam, Vācījā tā izaugusi par 2,7%, Latvijā kaut kur pāri 4%. Vai tas nav saistīts ar to, ka pie ienākumiem pieraksta arī tos miljonus, kurus mēs aizņēmamies? kas var paskaidrot??
3) Liepājā ir kritis bezdarbnieku skaits. Tas tomēr ir saistīts ar liela skaitļā izbraucējiem no valsts, no pilsētas.
4) kur var atrast datus par to, cik dzeramūdeni patērē liepājnieki? Tad varēs saprast arī reālo iedzīvotāju skaitli pilsētā.

Gina
00:15 | 31/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mans vārds ir Gina Acampora, un šodien es runāju kā vislaimīgākā persona visā savvaļas pasaulē šodien un es teicu savam, ka jebkuram aizdevējam, kas glābj manu ģimeni no mūsu sliktās situācijas, es pastāstīšu vārdu visam savvaļas pasaulei, un es esmu tik priecājos teikt, ka mana ģimene ir atgriezusies par labu, jo man bija nepieciešams 100 000 aizdevums, lai sāktu savu dzīvi visā, pateicoties manai profesijai, jo es esmu viena māte, ar 4 bērniem un visa pasaule šķita, ka tas bija pakārts uz mani, līdz es tikos ar Dievu sūtīja aizdevumu Kompānija, kas mainīja manu un manas ģimenes dzīvi, dievs, kas baidās no firmas, Nora Mildred, viņa bija glābējs Dievs nosūtīts, lai glābtu manu ģimeni ar 100,000 aizdevumu sazināties ar viņu noramildred.loan@hotmail.com

Justin
18:10 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:10 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:11 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:11 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Walsh Robert
11:32 | 11/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

We are authorized Financial consulting firm that work directly with
A rated banks eg Lloyds Bank,Barclays Bank,hsbc bank etc

We provide BG, SBLC, LC, LOAN and lots more for client all over the world.

Equally,we are ready to work with Brokers and financial
consultants/consulting firms in their respective countries.

We are equally ready to pay commission to those Brokers and financial
consultants/consulting firms.

Awaiting a favourable response from you.

Best regards
WALSH SMITH, ROBERT
email : info.iqfinanceplc@gmail.com
skype: cpt_young1

HGR
10:33 | 15/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,

HGR
10:33 | 15/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki