Valdība AS "Liepājas metalurgs" maksātnespējas procesā koncentrējās uz to, lai atgūtu iespējami vairāk, galvojot LM kredītus, pazaudētās naudas, kas nebija Liepājas interesēs.

Liepājas interesēs bija uzņēmuma attīstība un ražoto preču klāsta paplašināšana, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija), informē LETA.

"Pats [maksātnespējas] process bija vērsts uz to, kurš maksās vairāk, tas arī nopirks. "KVV Group" maksāja vairāk, bet, redziet, viņiem ar šī uzņēmuma darbināšanu neiet pārāk labi," sacīja Sesks. "Zinu, ka bija arī citi investori, kuri runāja par investīcijām, rūpnīcas modernizāciju un sortimenta paplašināšanu. Tā ir tā filozofiskā atšķirība. Valdībai bija interese atgūt maksimāli daudz naudas, kamēr Liepājai interese bija cita. Lēmēja bija valdība, un diemžēl tā tas šobrīd ir sanācis."

Runājot par "KVV Liepājas metalurga" tālāko darbību, Sesks norāda, ka uzņēmuma īpašniekiem un vadībai jādomā ar plašāka preču klāsta ražošanu.

"Par to jau ir daudz runāts, tikai jāsāk spert arī reālus soļus," sacīja Sesks, norādot, ka būvniecība vairs nav tik aktīva kā 2008.gadā un arī būvēts tiek ar citādām konstrukcijām, mazāk izmantojot armatūru, bet vairāk - metāla konstrukcijas un stiklu. "Īpašniekam, kurš ir galvenais atbildīgais par šo uzņēmumu, jādomā par sortimenta paplašināšanu. Tā dara arī citi metalurģiskie uzņēmumi, kuri grib turpināt strādāt un nostiprināties tirgos."

Jau ziņots, ka maija sākumā "Liepājas metalurgā" strādāja aptuveni 960 darbinieku, taču pagājušajā nedēļā uzņēmuma vadība paziņoja, ka pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieku.

"KVV Liepājas metalurgs" spiests sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, aģentūrai LETA iepriekš sacīja "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Kovaļenko