Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skatīs "KVV Liepājas metalurga" teritorijas attīstības variantus


atlikušas 250 zīmes


Skatīs "KVV Liepājas metalurga" teritorijas attīstības variantus

Otrdienā, 07. augustā, 2018 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , Ministru kabinets , FeLM , Privatizācijas aģentūra
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no putnalidojuma.lv

Valdība nākamnedēļ vērtēs iespējamos AS "KVV Liepājas metalurga" teritorijas turpmākās attīstības variantus, aģentūra LETA noskaidroja Privatizācijas aģentūrā (PA).

Otrdienas valdības sēdes slēgtajā daļā tika uzklausīts informatīvais ziņojums par situāciju maksātnespējīgajā "KVV Liepājas metalurgā" un šī jautājuma izskatīšana turpināsies arī nākamnedēļ.

Lielākais vēl nepārdotais "KVV Liepājas metalurga" aktīvs – elektrotēraudkausēšanas krāsns – patlaban jau ir pārņemts PA meitasuzņēmuma SIA "FeLM" īpašumā, taču krāsns tālākais liktenis ir jāskata kontekstā ar visas uzņēmuma teritorijas attīstību, norādīja PA.

Pastāv vairāki varianti – krāsns tiek izmantota ražošanā esošajā teritorijā, krāsns var tikt pārdota metāllūžņos, vai arī pārdota un demontēta. PA norādīja, ka patlaban investoru interese ir par dažādiem teritorijas attīstības risinājumiem, tostarp arī par ražošanas atjaunošanu.

Jūnija sākumā Ekonomikas ministrija norādīja, ka jau vairākus mēnešus notiek darbs pie dažādiem darbību apturējušā "KVV Liepājas metalurgs" attīstības scenārijiem un, ka tiek pieļauts uzņēmuma teritorijā nākotnē izveidot industriālo parku vai datu centru.

Jau ziņots, ka Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH" 20.martā uzvarēja "KVV Liepājas metalurga" velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN. Austrijas uzņēmums norēķinājies par pirkumu un izsole atzīta par notikušu.

Savukārt 28.martā "KVV Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas – elektrotēraudkausēšanas krāsns – elektroniskā izsole atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

PA meitasuzņēmums "FeLM" aprīlī paziņoja par plāniem maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" elektrotēraudkausēšanas krāsni pārdot publiskā izsolē. "FeLM", izlietojot savas nodrošinātā kreditora procesuālās tiesības, ir paziņojusi "KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas administratorei Dikai par elektrotēraudkausēšanas ceha kustamās un nekustamās mantas kā lietu kopības paturēšanu sev pēc tam, kad administratora rīkotā minētās mantas izsole tika atzīta par nenotikušu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Lielbritānijas uzņēmuma "British Steel" vadīts konsorcijs atkārtoti paudis vēlmi iegādāties visu "KVV Liepājas metalurga" mantu kopumā. Konsorcijs, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi "British Steel", "Greybull Capital" un Igaunijas uzņēmums "Baltic Metal Holding" 17.aprīlī vēstulē "KVV Liepājas metalurga" administratorei, "FeLM" valdes loceklim Jānim Rībenam un bankai "Citadele" apliecinājis ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki