Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Starp pirmajiem galvotā kredīta saņēmējiem – arī liepājnieki


atlikušas 250 zīmes


Starp pirmajiem galvotā kredīta saņēmējiem – arī liepājnieki

Piektdienā, 20. martā, 2015 | BIRKAS: SEB banka , kredītņēmēji , Kaspars Liniņš , armija
Izdrukāt Ziņot

"SEB banka" šodien klientiem izsniegusi pirmos divus aizdevumus ar valsts galvojumu mājokļu iegādei, kas tiek īstenota kopīgi ar ''Latvijas attīstības finanšu institūciju "Altum"''.

Abi aizdevumi piešķirti ģimenēm ar diviem bērniem – viena no tām plāno iegādāties savu mājokli Liepājā, bet otra – Jūrmalā, raksta LETA.

Bankas valdes locekle Ieva Tetere vērtē, ka tuvākajā laikā banka varēs izsniegt vēl vismaz vairākus desmitus mājokļu aizdevumu ar valsts galvojumiem.

Klientu interese par iespēju iegādāties savu ģimenes mājokli ar valsts galvojumu ir augsta. Aptuveni nedēļas laikā kopš "SEB bankas" pievienošanās valsts atbalsta programmai bankā vērsušies vairāk nekā 100 klienti, lai saņemtu konsultācijas par programmas nosacījumiem un iespēju saņemt aizdevumu sava mājokļa iegādei.

"SEB banka" informē, ka tā iegulda daudz darba, lai kopīgi ar klientiem varētu atrast katrai ģimenei labāko risinājumu. Banka atzinīgi vērtē sadarbību ar "Altum", kas ļauj nodrošināt raitu dokumentu sagatavošanas un lēmumu pieņemšanas procesu virzību.

Līgumu šodien parakstījis liepājnieks Kaspars Liniņš, kurš dienē Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos un strādā uz viena no Latvijas militārajiem kuģiem. Liniņa ģimenē aug divi bērni un, izmantojot valsts atbalsta programmu, plānots iegādāties trīsistabu dzīvokli. Līdz šim ģimene mitinājās īrētā vienistabas dzīvoklī.

Arī jūrmalnieki Multiņu ģimene ar divām atvasēm līdz šim dzīvojuši īrētā dzīvoklī, un plāno ar valsts atbalsta programmas palīdzību iegādāties savu ģimenes māju Jūrmalā.

Abām ģimenēm "Altum" piešķīris valsts galvojumu 15% apjomā no aizņēmuma summas, tādējādi samazinot nepieciešamo pirmās iemaksas apjomu līdz 5,8% no iegādājamā īpašuma vērtības.

Valsts atbalsta programmas galvenais mērķis ir ar valsts galvojuma palīdzību samazināt pirmās iemaksas apjomu, kas nepieciešams ģimenes mājokļa iegādei. Ģimenēm, kuru apgādībā ir viens bērns, ir iespēja saņemt valsts galvojumu 10% apmērā no mājokļa aizdevuma summas (ne vairāk kā 10 000 eiro). Ģimenēm ar diviem bērniem valsts galvojuma summa noteikta 15% apmērā (ne vairāk kā 15 000 eiro), bet ģimenes ar trim vai vairāk bērniem var saņemt galvojumu 20% apmērā no aizdevuma summas (ne vairāk kā 20 000 eiro).

"SEB banka" klientiem piedāvā 0% komisiju par mājokļu aizdevuma ar valsts galvojumu noformēšanu. Visiem klientiem, kas saņems mājokļu aizdevumu ar valsts galvojumu, tiks piešķirts arī SEB Zelta klienta statuss, kas sniedz priekšrocības ikdienas finanšu pakalpojumos.

Pieteikties konsultācijai par mājokļu aizdevuma saņemšanu valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem iespējams jebkurā "SEB bankas" filiālē vai sazinoties ar SEB Klientu centru pa tālruni 8777.

Kā ziņots, valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem kopumā pieejams nepilns miljons eiro, kas ļauj sniegt atbalstu 600 ģimenēm.

Šajā programmā bez "SEB bankas" iesaistījusies arī banka "Citadele" un "Swedbank".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki