Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tīdens: Īpašumu darījumi pērn par "burbuli" neliecina


atlikušas 250 zīmes


Tīdens: Īpašumu darījumi pērn par "burbuli" neliecina (1) Ieskats nekustamo īpašumu darījumos pērn un iepriekšējos piecus gadus

Izdrukāt Ziņot
Tirdzniecības nama "Kurzeme" pārdošanu (7.milj.eiro) Liepājas domes izpilddirekrora vietnieks Mārtiņš Tīdens sauc par "ārkārtas darījumu".
Tirdzniecības nama "Kurzeme" pārdošanu (7.milj.eiro) Liepājas domes izpilddirekrora vietnieks Mārtiņš Tīdens sauc par "ārkārtas darījumu".
FOTO: irliepaja.lv

Lielākie nekustamo īpašumu darījumi pērn saistīti ar lielveikaliem "Lidl", "Baata", "Kurzeme", "K-Senukai" un dažām privātmājām.

Par to Pilsētas attīstības komitejas deputātus informēja izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens, iepazīstinot arī ar darījumu statistiku. Pēc Tīdena sacītā, nekustamo īpašumu darījumu dinamika ir "mēreni pieaugoša" un neliecina par "burbuļa pūšanu".

Šādam apgalvojumam it kā pretrunā ir kopējā darījumu summa, kas 2018.gadā vairāk nekā divas reizes pārsniedz 2017.gada darījumu kopējo summu. Tomēr, kā portālam irliepaja.lv sacīja Tīdens, šāds pieaugums saistīts ar vairāku dārgu komercobjektu pārdošanu (sk.grafiku), ko var uzskatīt par ārkārtas notikumiem. Turklāt, mainoties īpašniekiem, paši objekti – tirdzniecības centri "Kurzeme" (7 milj.eiro), "Baata" (2,2 milj.eiro), "K-Senukai" (1,8 milj. eiro) – nekādas būtiskas pārmaiņas nav piedzīvojuši un turpina esošo komercdarbību. Izņēmums ir zemesgabals Ganību ielā 182, ko par 1 694 000 eiro iegādājās SIA "Lidl Latvija" – tur tiks būvēts "Lidl" veikals un autostāvvieta.

Diemžēl nekādu tālāko attīstību nepiedzīvo objekti, ko sistemātiski iegādājusies viena persona – uzņēmējs Oļegs Hramovs, un kas sastāda diezgan ievērojamu īpatsvaru darījumu kopainā (jau pieminētais "K-Senukai", nami Kūrmājas prospektā 8/10, Lielā ielā 3, Vēžu 3, tāpat 937 000 eiro vērtais ēku komplekss Vecajā ostmalā).

Augot komercapbūvju un ražošanas objektu darījumu skaitam, pērn mazāk darījumu, nekā gadu iepriekš bijis individuālo māju un neapbūvēto zemesgabalu sektorā. Tiesa milzīgais pārdoto zemesgabalu skaits 2017.gadā (58) saistīts ar vienu finansiāli nelielu darījumu, kurā par 19 000 eiro pārdoti 24 apbūves gabali. Salīdzinot ar 2017. gadu, pērn ievērojami palielinājusies daudzdzīvokļu māju darījumu summa – no 0,5 miljoniem eiro 2017.gadā uz 1,5 miljoniem eiro 2018.gadā, lai gan pašu darījumu bijis par trešdaļu mazāk. Arī tas saistīts ar vienu lielāku darījumu – namu Kūrmājas prospektā 8/10, kura pārdošanas cena bija 1,2 miljoni eiro. Lielākie individuālo māju pirkumi pērn bijuši Hika ielā 10 (700 000 eiro) un Kūrmājas prospektā 15 (450 000 eiro).


Attēli:

Sludinājums

huiiuiu
14:53 | 23/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Neviens neko nepērk bet vis bunbās .Kaut ko biezie un Ba..ĪTI PAPĒRK .

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki