Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"top!": No "Lidl" ienākšanas vairāk cietīs zemo cenu veikali


atlikušas 250 zīmes


"top!": No "Lidl" ienākšanas vairāk cietīs zemo cenu veikali (16)

Piektdienā, 04. augustā, 2017 | BIRKAS: Top! , Lidl
Izdrukāt Ziņot

Vācijas zemo cenu veikalu tīkla "Lidl" ienākšana Latvijas tirgū visvairāk skars šeit jau strādājošos zemo cenu veikalus, aģentūrai LETA sacīja veikalu tīkla "top!" mārketinga vadītāja Ilze Priedīte.

Priedīte norādīja, ka pircējiem jauna tirgus spēlētāja ienākšana vienmēr vērtējama pozitīvi, jo tas veicina dažādu preču kategoriju cenu kritumu. "Jautājums, vai tas būs ilgtermiņā, vai tikai uz "Lidl" ienākšanas laiku? Pašlaik grūti spriest, to rādīs laiks, viss atkarīgs no pircējiem, to lojalitātes konkrētam veikalu tīklam. Visvairāk cietīs zemo cenu pozicionējuma veikali. Lielāko pieprasījumu "Lidl" tīklam paredzam tieši Latvijas reģionos un mazpilsētās," prognozēja Priedīte.

Runājot par "Lidl" ietekmi uz konkurenci tirgū, Priedīte sacīja, ka pieaugošās konkurences apstākļos mazumtirdzniecības nozarē, kur tirgus ir ļoti piesātināts un iedzīvotāju daudzums nepalielinās, jebkura tirgus dalībnieka ienākšana radīs papildu konkurenci un veidos pieprasījumu pēc darbavietām. "Situācija būs ļoti atšķirīga katrā reģionā. Tomēr, ņemot vērā, ka ir daudz nezināmo, pašlaik grūti par to spriest," atzina "top!" pārstāve.

"Tirgus ir sadalīts, tajā jau tagad valda asa konkurence. Tādējādi jauna spēlētāja ienākšana, ja tas spēs piedāvāt pircējiem krietni zemākas cenas vai arī pilnīgi jaunu iepirkšanās pieredzi, iespējams, pircējiem liks mainīt savu ierasto iepirkšanās kārtību. Kā zināms, veikalu tīkls "Lidl" ir lielākais mazumtirdzniecības tīkls Eiropā un pircējiem piedāvā gan vietējo, gan importēto pārtikas un nepārtikas klāstu, kas marķēts ar privāto preču zīmi. Pašlaik nav zināms, kā ilgtermiņā sabiedrībā to spēs pieņemt, jo Latvijā privātās preču zīmes īpatsvars ir mazāks par vidējo Eiropā," sacīja Priedīte.

Kā ziņots, "LNT ziņas" jūlija beigās vēstīja, ka Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls "Lidl", kas jau iegādājies zemes gabalu vairumtirdzniecības bāzes izbūvei.

Raidījums noskaidrojis, ka zemesgabala Rīgā, Dzelzavas ielā 75b, kur plānota koku izciršana jaunbūvējama lielveikala dēļ, īpašuma attīstītājs ir SIA "Investīciju aģentūra", kurai ir noslēgts līgums par zemesgabala pārdošanu uzņēmumam SIA "MMS Property", kurš savukārt pieder vācu uzņēmumam "CE - Beteiligungs GmbH". Balstoties uz publiski pieejamu informāciju, šis uzņēmums ir "Lidl" ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan Lietuvā.

"Lidl" līdz šim nav paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū. "Lidl" veikalu tīkls patlaban darbojas Lietuvā. Daudzi liepājnieki regulāri brauc iepirkties uz "Lidl" veikaliem Kretingā un Klaipēdā.

"Lidl" 2003.gadā sāka gatavoties ienākšanai Baltijas valstu tirgū, tomēr vēlāk no šiem plāniem atteicās un pārdeva visus aptuveni 50 veikalu celtniecībai iegādātos zemesgabalus. Savu lēmumu "Lidl" pārstāvji pamatoja ar Baltijas valstu pārāk mazo tirgu. Latvijā uzņēmums tolaik labi nopelnīja, pat neatvēris nevienu veikalu, jo nekustamo īpašumu buma laikā izdevīgi pārdeva iegādātos īpašumus. Trīs gadu laikā - no 2006. līdz 2008.gadam – SIA "Lidl Latvija" peļņa sasniedza kopumā 7,2 miljonus latu, liecina "firmas.lv" informācija. Daļu no "Lidl" īpašumiem Latvijā pārpirka igauņu veikalu tīkls "A-Selver", taču šis tirgotājs bija spiest pamest Latvijas tirgu ekonomiskās krīzes iespaidā.


Sludinājums

Egiliņš
10:14 | 04/08/17
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Maximas un Rimi finansiālā un kvalitātes kapacitāte lai cīnītos ar Lidl ir pietiekami lielas,ko nevar teikt par citiem LV tīkliem.

xt
10:16 | 04/08/17
ZIŅOT
(-1)
(38)
+

Lai tak cieš tie pārējie veikali.... Gaidām Lidl Liepājā... un arī kaut pāris, bet darba vietas būs

Es par!
10:30 | 04/08/17
ZIŅOT
(-0)
(26)
+

Arī cenas nokritīs

nu
13:18 | 04/08/17
ZIŅOT
(-1)
(37)
+

nu Top vispār varētu paklusēt, dārgas un reti garlaicīgas bodes, izvēles nekādas. Tops jau nu Lidlam nav konkurents

PR
13:46 | 04/08/17
ZIŅOT
(-0)
(36)
+

Vairāk cietīs nevis zemo cenu veikali, bet gan tieši dārgo cenu veikali. "Top" ir viens no dārgākajiem veikaliem, vai pat dārgakais veikals, tāpēc arī tā uztraucas, tam cenas ir lielākas nekā "Rimi". Liepājā un Latvijā kopumā tieši ir vajadzīgi zemo cenu veikali tiešajā nozīmē, nevis tikai saukļa pēc kā dažiem te ir.
Labprāt vēl gaidītu pārējos Eiropas zemo cenu veikalus, it īpaši ''Rossmann''!

phe
18:30 | 04/08/17
ZIŅOT
(-13)
(4)
+

nekas tur necietīs,Lidlā nekā nav,neuzrunā tās preces kur majonēzei ,zobupastai un kurpju smērei ir viens ražotāja nosaukums

phe
18:31 | 04/08/17
ZIŅOT
(-1)
(20)
+

katrā ziņā cerēsim ka cenas kritīs,jo tā jau viss ir par dārgu

Opis2
00:23 | 05/08/17
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Kretingas lidlā sviests maksā 0,99 centi.

dgdgdg
07:17 | 05/08/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Nu nevajag stāstīt Opi pats biju pirku 6.00 eiro kg. un pieejami tik 2 veidi Kaut kas jau tur ir atrodams lētāk bet tā baigi jāskatās

dgdgdg
07:17 | 05/08/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Nu nevajag stāstīt Opi pats biju pirku 6.00 eiro kg. un pieejami tik 2 veidi Kaut kas jau tur ir atrodams lētāk bet tā baigi jāskatās

taops
09:47 | 05/08/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

top veikalos kasieres krāpjas vai ir spiestas krāpties. pieskaita čekā preces, kuras nemaz nav, esiet uzmanīgi. pārbaudiet čekus un izdoto naudu pērkot top veikalos

KKK
20:59 | 05/08/17
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

"Zemo cenu veikali" kas tie tādi? Visos cenas ir aptuveni vienādas.

Jajeblonskijs
03:00 | 06/08/17
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

TOP varētu beigt muldēt un uztaisīt veikalu 1. ezerkrastā. Savādāk mums te izvēle starp ELVI un 2*Maxima. Pilni plaukti ar šņagu, neko ēdamu/dzeramu nopirkt nevar. Var kātot 2km uz veikalu. Urbanizācija, blyad.

gjgj v
07:41 | 06/08/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Tādā mazā pilsētā kā Liepāja jau tā veikalu ir par daudz.

fb
11:01 | 06/08/17
ZIŅOT
(-1)
(20)
+

1. Ja LIDL ienāks, tad ar 30 veikaliem nevis ar vienu

2. RIMI un MAXIMA būs spesta nolaist savas arprāta cenas

3. Gaidam LIDL ar nepacietību

nekāda
12:16 | 06/08/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

nekada debesmanna jau nu nav arī Lidlā, dažas preces nedaudz lētākas, citas tikpat dārgas kā citur. Visumā varbūt par dažiem centiem lētāk, tomēr nebūsim naivi - tirgotājam vajadzīga peļņa. Sākumā pircēju piesaistīšanai varbūt arī ir kas lētāks, bet visumā videjās cenas visur vienādas, jo viss tiek iepirkts un ražots vienās un tajās pašās vietās

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki