Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Trelleborg Wheel Systems" nostiprinās Liepājā


atlikušas 250 zīmes


"Trelleborg Wheel Systems" nostiprinās Liepājā (11) Žurnālisti iepazīst

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 03. decembrī, 2018 | BIRKAS: Trelleborg , Trelleborg Wheel Systems Liepaja , SEZ , Liepājas Biznesa centrs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Zviedru uzņēmums "Trelleborg Wheel Systems Liepāja" paplašinājis ražotni, nodarbināto skaitu un nākamgad gatavojas dubultot ražošanas apjomus.

"Apmierināt klienta vēlmes, pat, ja tas īsti nezina, ko vēlas" – tāda ir Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) kapitālsabiedrības "Trelleborg Wheel Systems Liepāja" devīze, piektdien, 30.novembrī, žurnālistiem pauda uzņēmuma ražotnes vadītāja Liene Giertmane-Done.

Preses konferenci uzņēmuma ražotnē Kapsēdes ielā 4 Liepājas SEZ pārvalde rīkoja kopā ar "Trelleborg Wheel Systems Liepāja" un "Trelleborg Wheel Systems" ražošanas viceprezidentu, itālieti Marko D’Andželo, un tās mērķis bija iepazīstināt ar uzņēmuma jauno riteņu sistēmu (wheel systems) ražotni, ko plānots pilnā mērā darbināt jau no jaunā gada pirmās darba dienas.

Ražotnes paplašināšana uzņēmumam bija nepieciešama, jo šogad pieņemts lēmums pilnībā pārcelt riteņu disku ražošanu no Zviedrijas uz Liepāju. Kā pastāstīja D’Andželo, kurš saistībā ar jaunās ražotnes palaišanu kopš maija Liepāju apmeklē regulāri katru mēnesi, "Trelleborg Wheel Systems" pieder 17 ražotnes dažādās pasaules valstīs – Ķīnā, Šrilankā, Čehijā, Itālijā, ASV un citur, taču tikai Liepājā tiek izgatavoti riteņu diski, tāpat Liepājā tiek komplektēti riteņi, montējot kopā no Šrilankas atvestās riepas ar šeit ražotajiem diskiem, un, ja nepieciešams, arī gultņiem. Gatavie riteņi tālāk tiek sūtīti klientiem visā pasaulē – Francijā, Vācijā, Skandināvijā, ASV, Āfrikā, tur, kur tie tiek izmantoti lauksaimniecības un dažādas cita veida speciālās tehnikas (izņemot sabiedrisko transportu) ražošanā.

"Trelleborg Wheel Systems" ar savām 17 ražotnēm dažādās pasaules valstīs ir tikai viena no piecām "Trelleborg" ražošanas nozarēm, kopumā šim zviedru koncernam pieder vairāk nekā simts ražotnes visā pasaulē, un to kopējais apgrozījums gadā līdzinās gandrīz visam Latvijas valsts gada budžetam, pastāstīja ražošanas viceprezidents.

Liepājas ražotnes vadītāja Liene Giertmane-Done savukārt atklāja, ka uzņēmuma inženieri paši projektē un pēc tam arī uz vietas top ražotnei nepieciešamie instrumenti, kā unikālā 12 m augstā un 2200 t smagā prese, roboti un automatizētās iekārtas. Tāpat Liepājas biznesa centra (LBC) būvētajā ražotnes korpusā ("Trelleborg" ir LBC nomnieks) ir pašu projektēta un izgatavota infrastruktūra, piemēram, siltuma paneļi izvietoti pie griestiem. Ražotnē nav ne smaku, ne dūmu, tajā ir gaiši, patīkami un droši, uzsver ražotnes vadītāja, un tā tas izskatās arī žurnālistiem. Tagad, kad pabeigta jaunā ražotnē, uzņēmums ķersies pie apstākļu uzlabošanas arī vecajā ražotnē, teic Giertmane-Done.

Kopumā "Trelleborg Wheel Systems Liepāja" ražotnes šobrīd aizņem 17 tūkstoš kvadrātmetrus lielu platību, kurai vēl jāpieskaita 2,5 tūkstoši m2 noliktavu platības. 2007.gadā, uzsākot ražotnes veidošanu Liepājā, uzņēmums aizņēmis tikai 11 tūkstoš kvadrātmetru kopā ar visām noliktavām.

Lai nodrošinātu jauno ražotni ar darbaspēku, šā gada laikā ražošanas operatoru skaits ir trīskāršojies, sasniedzot 96, bet kopumā uzņēmumā strādā ap 130 darbinieku. Pēc nodarbināto skaita "Trelleborg Wheel Systems Liepāja" ir ceturtais lielākais no 16 LBC uzņēmumiem aiz "Lauma Fabrics", "Jensen Metal" un "Caljan Rite Hite".

Giertmane-Done arī uzsver, ka uzņēmums saviem darbiniekiem sniedz plašas izaugsmes iespējas, to pierāda arī fakts, ka izņemot vienu inženieri no Horvātijas, kurš Liepājā strādā jau piecus gadus, visi pārējie ir vietējie.
Jaunās ražotnes izveidē ieguldīti 7 miljoni eiro, un, kā sacīja D’Andželo, uzņēmums nedomā pie tā apstāties, jo iecerējis attīstību turpināt – "Gribam būt izcilākie!".

2019.gadā, desmit gadus pēc tam, kad "Trelleborg Wheel Systems Liepāja" uzsāka disku ražošanu, līdzšinējo ražošanas apjomu plānots dubultot. Ja pirmsākumos tika izgatavoti tikai mazie diski – līdz 20 collām diametrā, tad jaunajā ražotnē iespējams ražot diskus, kuru diametrs sasniedz 54 collas.

"Trelleborg Wheel Systems"

Kopējās investīcijas 2018.gada 1.pusgadā: 9825, 82 tūkst.eiro
Neto apgrozījums 2018.gada 1.pusgadā: 6 268 944,00 eiro (2017.gadā – 10,8 milj. eiro)
Nodokļos 2017.gadā samaksāti 196 tūkst.eiro
Strādājošo skaits 2018.gada 1.pusgadā: 99Attēli:

Sludinājums

Ivars
07:01 | 03/12/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Ļoti interesanti, ja žurnāliste arī pastāstītu, kāds ir šīs ražotnes reālais pienesums Liepājai nodokļu sadaļā.

un algas
08:31 | 03/12/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

kādas

Khm
15:18 | 03/12/18
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Esot labākās Biznesa centra uzņēmumos

juio
13:32 | 03/12/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Aizbrauc pajautā ? Droši ka labas.

Opis VA
13:26 | 03/12/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Kā strādā, tā maksā.

c
19:49 | 03/12/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Visās bildēs tikai priekšnieki AR KASKĀM .....Tur šauj, vai kā ?

gura
07:38 | 04/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kam un priekš kam tur kaska varētu būt vajadzīga ? Tie visi ir ekskursanti . Lai Darba inspekcijas jocīgie nepiesienas uzmauca

Xece
21:46 | 04/12/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ko var visu laiku publicēt tos mārketinga rakstus.
Trelleborga ir haoss, vini nevar atrast darbiniekus.
Jaunu darbinieku mainība ir liela.
Algas vel prieks liepajas ir ok, bet nu nav augstākās.

jkiio
13:41 | 05/12/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

A kādēļ būtu jābūt augstākām kā citur ?

EllinasFinances@gmail.com
01:52 | 05/12/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

taa runaa
10:12 | 10/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tā runā, ka finanšu direktore isti nesaprot neko no ražošanas un ražošanas vadītāji tikai soļo prom

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki