Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tūristu skaita pieaugums Liepājā vērojams arī 3. ceturksnī


atlikušas 250 zīmes


Tūristu skaita pieaugums Liepājā vērojams arī 3. ceturksnī

Trešdienā, 21. novembrī, 2018 | BIRKAS: tūrisms , CSP , LRTIB , Inta Šoriņa
Izdrukāt Ziņot
FOTO: K. Volkovskis

Šā gada 3. ceturksnī apkalpoti par 6 procentiem vairāk pilsētas viesu nekā pērn šajā pašā periodā jeb 36 526 cilvēki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kā liecina apkopotie dati, pieaudzis gan ārvalstu viesu, gan Latvijas tūristu skaits, to  pavadīto nakšu skaits pilsētā, kā arī vidējais uzturēšanās ilgums, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

"Analizējot kārtējos statistikas datus, iespējams secināt, ka interese par Liepājas pilsētu turpina pieaugt, kā arī palielinās viesu pārstāvēto valstu saraksts. Tas nozīmē, ka informācija par pilsētu ir sasniegusi ne tikai Liepājas tiešās mērķauditorijas, bet daudz plašāku ģeogrāfiju. Liepājas teātra un koncertzāles "Lielais dzintars" sezonu uzsākšanās, Liepājas restorānu nedēļas aktivitātes septembrī pievērsa Latvijas iedzīvotāju interesi izmantot Liepājas viesnīcu pakalpojumus. Šie dati, lai arī tikai no 24 naktsmītnēm un neiekļauj informāciju par augošo apartamentu segmentu, ir ļoti nozīmīgs materiāls mārketinga pasākumu plānošanai un īstenošanai, kā arī ietekmē lēmumu pieņemšanu saistībā ar dažādām uz tūrisma izaugsmi vērstām aktivitātēm," komentē Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Šoriņa.

2018. gada jūlijā, augustā un septembrī pieaudzis kopējais pilsētas viesu pavadīto nakšu skaits Liepājā par gandrīz 13% un veido 63 192 naktis. Tas nozīmē, ka arī uzturēšanās ilgums ir nedaudz pieaudzis un šī gada 3. ceturksnī tas vidēji ir 1,7 naktis (2017. gadā tās vidēji bija 1,6 naktis).

Aplūkojot datus par ārvalstu viesiem, redzams, ka to skaits pieaudzis par 14%, bet pavadīto nakšu skaits –  par 21%. Pieaudzis arī ārvalstu tūristu uzturēšanās ilgums Liepājas naktsmītnēs un šī gada 3. ceturksnī tas bijis vidēji divas naktis.

Savukārt Latvijas tūristu pavadīto nakšu skaits Liepājā pieaudzis par 5,5%. Līdz ar to šogad pirmo reizi vērojams arī Latvijas tūristu uzturēšanās ilguma pieaugums.  

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem Liepājas viesnīcu noslogojums šī gada 3. ceturksnī bijis 54%, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par 3,3 procentiem.

Skatoties kopumā nakšņotāju skaitu Kurzemes reģionā, 2018. gada 3. ceturksnī tas pieaudzis par 3%, bet naktsmītnēs pavadīto nakšu skaits – par 5%. Vidējais uzturēšanās ilgums paaugstinājies no 1,8 naktīm pērn uz 1,9 nakti šajā gadā. Ārvalstu tūristu skaits Kurzemes naktsmītnēs pieaudzis par 6,2%, bet pavadīto nakšu skaits par 7%, savukārt uzturēšanās ilgums sasniedzis divas pilnas naktis.

Latvijas tūristu skaits arī Kurzemes reģionā nav audzis tik strauji – pieaugums ir 1,6%, bet pavadīto nakšu skaits ir pieaudzis par 3,5%. Pieaudzis ir arī vidējais uzturēšanās ilgums, un šī gada 3. ceturksnī tas bijis 1,8 naktis.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki