Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ulrika Gēce: Problēmas liecina par lielo nodokļu slogu


atlikušas 250 zīmes


Ulrika Gēce: Problēmas liecina par lielo nodokļu slogu (1)

Trešdienā, 19. septembrī, 2012 | BIRKAS: SEB banka , Ulrika Gēce , nodokļi
Izdrukāt Ziņot
SEB bankas Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce.
SEB bankas Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce.

Pēdējā laikā vērojama tendence, ka uzņēmējiem ir problēmas ar nodokļu maksājumiem, un tas liecina par nesamērīgi lielo nodokļu slogu.

Tā "Rietumu Radio" sacīja SEB bankas Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce, raksta LETA.

"Pērn un šogad vērojama pozitīva tendence, – uzņēmēji kļuvuši atbildīgāki un seko līdzi saviem maksājumiem, problemātisko kredītņēmēju skaits nepieaug, bet drīzāk vērojama situācija, ka uzņēmējiem ir problēmas ar nodokļu maksājumiem. Tas liecina, ka uzņēmējiem nodokļu slogs ir nesamērīgi liels," sacīja Gēce, norādot, ka par nodokļu nomaksu atbildīgs pats uzņēmums un bankas šādos gadījumos palīdzēt nevarot.

Runājot par jaunajiem kredītņēmējiem, bankas pārstāve norāda, ka "klienti pēdējos gados ir guvuši pietiekami labu pieredzi un uz banku nāk ar pārdomātiem projektiem un iepriekš izvērtējuši savas iespējas kredītu atdot".

"Pēdējos gados ļoti liela nozīme ir Eiropas savienības strukturālajiem fondiem, – gandrīz visiem projektiem, kuru realizācijai tiek prasīts kredīts bankā, ir arī Eiropas Savienības līdzfinansējums," atzīst SEB bankas Liepājas filiāles vadītāja. Tas liecinot, ka uzņēmēji vēl nejūtas tik droši un finansiāli stabili, lai pilnībā paļautos tikai uz saviem spēkiem.

Uz jautājumu, vai bankas, salīdzinot ar tā dēvētajiem treknajiem gadiem, nav kļuvušas piesardzīgas attiecībā uz kredītu piešķiršanu, Gēce sacīja: "Mūsu bankas kredītu politika, vismaz pēdējos sešus gadus, nav mainījusies un arī tā dēvētajos treknajos gados, lemjot par kredīta piešķiršanu, esam bijuši pietiekami konservatīvi."

Banka kopā ar klientu cenšoties saprast, "vai tieši šis projekts vai pakalpojums ir vajadzīgs un būs pieprasīts" un kādas ir iespējas kredītu atmaksāt. Attiecībā uz jauno uzņēmēju kreditēšanu, kā atzīst Gēce, banka ir piesardzīga, jo jaunie uzņēmēji ir riskantākā klientu daļa. Viņa minēja virkni citu atbalsta instrumentu, ko banka piedāvā jaunajiem vai topošajiem uzņēmējiem.

Runājot par Liepājas uzņēmējdarbības vidi, Gēce uzsvēra Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) lielo nozīmi. SEZ strādājošajiem uzņēmumiem, kā atzina bankas pārstāve, ir nodokļu atlaides, kas atvieglo darbu, veicina jaunu investīciju piesaisti pilsētā un uzņēmējdarbības vides attīstību kopumā.


Sludinājums

fdr
01:26 | 20/09/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Malacis, Ulrika ....Pareizi visu saproti

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki