Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

UPB holdinga apgrozījums pērn sasniedzis 142 miljonus eiro


atlikušas 250 zīmes


UPB holdinga apgrozījums pērn sasniedzis 142 miljonus eiro (14)

Ceturtdienā, 16. februārī, 2017 | BIRKAS: UPB , eksports , ražošana , RK Metāls , MB Betons , Aile , UPB Energy , UPB Nams , Uldis Pīlēns
Izdrukāt Ziņot
Biroju un daudzdzīvokļu ēku komplekss "Sorkedalsveien" Oslo.
Biroju un daudzdzīvokļu ēku komplekss "Sorkedalsveien" Oslo.
FOTO: no www.rkmetals.lv

UPB holdinga apgrozījums 2016.gadā pieaudzis par 31,5%, sasniedzot 142 miljonus eiro, kas ir lielākais tā vēsturē, informēja Mārketinga departamenta direktore Ilze Rosicka.

Viņa aģentūrai LETA norādīja, ka apgrozījuma kāpumu par 31,5% izdevies nodrošināt, pateicoties stabilai izaugsmei eksporta tirgos, tehniski sarežģītāku projektu realizācijai, jaunu produktu izstrādei un sinerģijas efekta izmantošanai starp holdinga dažādajām biznesa grupām.

Pagājušā gada peļņa UPB holdinga uzņēmumos vēl nav apkopota, sacīja Rosicka.

Būtisks apgrozījuma kāpums holdingam pērn bijis eksporta tirgos, sevišķi Skandināvijā, kur aizvien pieaug pieprasījums pēc UPB apvienotajiem karkasa un fasādes būves risinājumiem – pagājušajā gadā realizēti vairāki šādi projekti, tostarp lielākie no tiem ir "Sorkedalsveien" – biroju un daudzdzīvokļu ēku komplekss Oslo, Norvēģijā, un "Blenda" – biroju ēka Gēteborgā, Zviedrijā. Gandrīz puse no 2016.gadā būvētajiem projektiem atbilst kādai no videi draudzīgajām vai ilgtspējas sistēmām.

Risku diversifikācijai pērn holdings strādāja pie jaunu eksporta tirgu apguves, informēja Rosicka. Tostarp sākts darbs pie pirmajiem stikla fasāžu projektiem Īrijā, savukārt mašīnbūves rūpnīcas izstrādātie produkti eksportēti uz tādām valstīm kā ASV, Itālija, Ēģipte, Ķīna, Peru, Čīle, Serbija, Vjetnama un Bulgārija. Vācijā "UPB GmbH" pērn uzrādījis stabilus Latvijā ražoto koģenerācijas staciju pārdošanas un servisa rezultātus.

Pagājušā gada oktobrī UPB reģistrēja filiāli Azerbaidžānā un sāka projektēšanu lidmašīnas angāram Baku lidostā. Kopumā 8046 kvadrātmetrus plašā angāra seismiskās, vēja slodzes un ugunsdrošības augstās prasības šo būvi padara par vienu no sarežģītākajiem metāla konstrukciju objektiem līdz šim. UPB nodrošinās arī lidmašīnas angāra būvniecību.

Pagājušajā gadā arī Latvijas tirgū UPB holdings realizēja vairākus lielus industriālos projektus. Tostarp Brocēnu novadā uzbūvēta Kurzemē lielākā biomasas koģenerācijas stacija ar elektrisko jaudu 3,98 megavati (MW) un siltuma jaudu 16,6 MW. Šis projekts realizēts pēc "atslēgas projekta" principa – UPB nodrošināja pilnu projekta ciklu, ieskaitot inženiertīklu, būves un enerģētikas tehnoloģiju projektēšanu un uzstādīšanu. "Atslēgas principa" projekti sniedz priekšrocības būvniecības laika un izmaksu samazināšanā, kā arī fokusē atbildību vienās rokās. UPB veiks arī koģenerācijas stacijas pilnu tehnisko apkalpošanu, kas līdz ar koģenerācijas moduļu servisu, paplašina UPB pakalpojumu spektru.

Pagājušo gadu veiksmīgi noslēdzis arī UPB metālapstrādes un mašīnbūves klasteris, kas šobrīd veido būtisku daļu no UPB kopējā apgrozījuma. Viens no nozīmīgākajiem vietējiem projektiem ir Latvijas Nacionālās operas un baleta kravas lifta projektēšana, ražošana un uzstādīšana. Lifta celtspēja ir 30 tonnas.

Pērn turpinājās investīciju projekti inovatīvajos tehnoloģiskajos risinājumos. Izmantojot lietojumprogrammas saskarnes interfeisu ("Open API"), UPB inženieru komanda izstrādāja programmatūras papildinājumus ("plug–in") progresīvākajam projektēšanas rīkam TEKLA. Šie risinājumi ļauj apvienot metāla, betona un stikla konstrukciju projektēšanu atbilstoši būves informācijas modelēšanas (BIM) principiem vienuviet, kas līdz šim pasaulē netika piedāvāts. Šāda projektēšanas procesu optimizācija un to integrācija ar UPB biznesa procesu atbalsta informācijas sistēmu, kā arī pastāvīgā ražošanas infrastruktūras modernizācija virza UPB holdingu "Industrija 4.0" koncepta virzienā.

UPB holdings ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Latvijā, kas vairāk nekā 25 gadus darbojas gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos. UPB pamata darbības nozares ir projektēšana, ražošana, būvuzņēmējdarbība, montāža, tirdzniecība un serviss. Holdinga ražotņu tīkls pārklāj visu Latvijas teritoriju ar kopējo ražošanas platību 60 000 kvadrātmetru. Šobrīd UPB ir darba devējs vairāk nekā 1500 darbiniekiem. Koncernā ietilpst uzņēmumi un pārstāvniecības Latvijā, Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā, Dānijā, Islandē, Vācijā, Šveicē, Baltkrievijā un Azerbaidžānā.

Lielākās holdinga ražotnes un uzņēmumi ir "MB Betons grupa", "RK Metāls grupa", "Aile grupa", "UPB Energy grupa" un "UPB Nams grupa". UPB holdings ārvalstīs projektē, ražo, piegādā, montē un uzstāda Latvijā ražotās dzelzsbetona, metāla, stiklotās alumīnija un koka–alumīnija konstrukcijas, aktīvi darbojas energoapgādes jomā, uzstādot un apkalpojot koģenerācijas stacijas, kā arī nodarbojoties ar mašīnbūves risinājumiem un ģenerālo būvniecību. Holdingā iekļauts arī flīžu un apdares materiālu tirdzniecības uzņēmums "H&L Studija", kā arī ēku tehniskās apsaimniekošanas uzņēmums "ENNA".

UPB holdinga lielākie eksporta tirgi ir Zviedrija, Norvēģija, Vācija un Lielbritānija. 2015.gadā UPB holdinga apgrozījums bija 108 miljoni eiro, bet UPB holdinga konsolidētā peļņa 2015. gadā bija 3 414 022 eiro.


Sludinājums

uob
16:57 | 16/02/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

peļņa tikai 3% no apgrozījuma? tad jau banka lielākus procentus izmaksā

Zloj
17:37 | 17/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nevar pateikt kur bankas maksa vairak pa 3%? Paldies.

patiesībā
12:47 | 17/02/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

peļņa ir ļoti nosacīts rādītājs. Jo tikpat labi daudzi nemaz to neuzrāda, lai nav jāmaksā milzīgais peļņas nodoklis

T
17:06 | 16/02/17
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Pīlēna kompānija ir kā liels zirgs uz stārķa kājā, Pie šāda peļņas procenta Pīļukam jādraudzējas ar maksātnespējas administratoriem.

fgdg
07:04 | 18/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Cik tad jūs kas vairāk par 300 nav rokās turējuši iedomājaties ka smeļ baiso piķi . Maxima ar apgrozijumu 440 mio peļņa 4 % un tas ir baigi pat daudz

Realy??
18:57 | 16/02/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Tad nu gan veiksmes stāsts, pret tādu apgrozījumu peļņa smieklīga. Nu, varbūt ieguldījuši milzu piķi attīstībā?

di.....
22:24 | 16/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pārējie mazumakcionāri karājās matu galā/

G
22:28 | 16/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ja būvmehanizācija praktiski bez reāliem iepirkumiem pilsētā nestrādātu ar supper peļņu, tad arī kopējā peļņa būtu tuvu nullei.

Ants
08:18 | 17/02/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Prieks par UPB, audzēt eksportu nav viegli, lai veicas! "Gudriniekiem" vajag zināt, ka uzņēmuma peļņa ir pietiekoša, ja tā pārsniedz depozītu likmi. Kurā bankā jūs šodien varat dabūt kaut vai 2%?

krauklīts
08:59 | 17/02/17
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

sāk jau apnikt visu laiku jaunumos ieraudzīt ļoti "svarīgās" ziņas par Pīlēniem- precas, šķiras, dzemdē, pelna, nepelna....

Juris
10:06 | 17/02/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

;)))) Kapitāla atdevi mēra pełña pret pašu kapitālu, nevis apgrozījumu. Banka Jums depozīta 1% likmi maksā no summas, ko noguldat, nevis no gada konta apgrozījuma. UPB malači - kaut būtu vairāk uz eksportu orientēti, inovatīvi uzñēmumi.

Sieva
11:44 | 17/02/17
ZIŅOT
(-5)
(6)
+

Prieks, ka uzņēmums pelna un darbiniekiem ir ļoti labas algas.

Vīrs
23:15 | 17/02/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Par darbinieku ļoti labajām algām-tas ir joks?

Es
02:50 | 18/02/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Par darba vietām. Liepājai tas ir ļoti labi, lielo uzņēmumu pilsētā vairs nav daudz.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki