Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"UPB": Nemainot cietuma projektu, izmaksas samazināt nevar


atlikušas 250 zīmes


"UPB": Nemainot cietuma projektu, izmaksas samazināt nevar (5)

Trešdienā, 23. augustā, 2017 | BIRKAS: cietums , UPB , būvniecība
Izdrukāt Ziņot

Nemainot jaunā Liepājas cietuma projektu, AS "UPB" neredz iespējas samazināt tā būvniecības izmaksas, aģentūrai LETA sacīja "UPB" mārketinga direktore Ilze Rosicka.

"Ja tiek saglabāts esošais projekts, tad iespējas samazināt izmaksas neredzam. Ja projekts tiek mainīts, tad jāskatās un jārēķina, kādas varētu būt izmaksas," skaidroja Rosicka.

Viņa piebilda, ka "UPB" patlaban gaida valdības lēmumu par Liepājas cietuma būvniecības iepirkumu. "Līdz šim gan pasūtītājs nav runājis ar "UPB" par nepieciešamību samazināt izmaksas," sacīja Rosicka.

Iepirkuma nolikumā ir atrunātas pasūtītāja tiesības pārtraukt iepirkumu, tāpēc gadījumā, ja valdība pieņems šādu lēmumu, "UPB", visticamāk, iepirkuma pārtraukšanu neapstrīdēs, skaidroja Rosicka.

Jautāta, vai "UPB" varētu iesniegt pieteikumu arī jaunā iepirkumā, Rosicka atbildēja, ka interese par šo objektu uzņēmumam ir. "Ja būs jauns iepirkums - skatīsimies, vērtēsim," piebilda Rosicka.

Savukārt būvuzņēmuma SIA "Re&Re" ģenerāldirektors Didzis Putniņš aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka "Re&Re" atturas no komentāriem par Liepājas cietuma būvniecības iepirkumu līdz brīdim, kad valdība pieņems konkrētu lēmumu par šo iepirkumu.

Uzņēmums "Re&Re" ir informēts, ka Ministru kabinets izskata dažādus rīcības variantus Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma lietā.

"Līdz šim brīdim par pieņemtiem lēmumiem neesam informēti un ar mums nekādas sarunas nav uzsāktas. Varēsim komentēt tikai pieņemtus, konkrētus valdības lēmumus," sacīja Putniņš.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

Vvakar pēc valdības sēdes Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Raivis Kronbergs aģenūrai LETA pastāstīja, ka pagājušajā gadā TM solīja valdību informēt par pretendentu iesniegtajiem piedāvājumiem iepirkumā, lai projektu varētu virzīt tālāk. Būvniecības izmaksu pieauguma iespaidā piedāvājumi ir lielāki nekā projektam pieejamais finansējums, tāpēc Ministru kabinetam tika piedāvāti trīs risinājumi, kā projektu īstenot tālāk.

Pēc TM valsts sekretāra paustā, sarunās ar Finanšu ministriju secināts, ka vislabākais risinājums valstij un fiskālajai telpai būtu pārtraukt pašreizējo iepirkumu un sākt sarunas ar būvniekiem gan par cenu, gan par termiņu - būvniecības laiku. "Tātad nesasteigt būvniecību tik ātri, kas noslogo valsts budžetu, bet būvniecību pagarināt līdz 2023.gadam," teica Kronbergs.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka iecerēts pašu būvniecību sākt pēc iespējas ātrāk, ņemot vērā, ka pirmajiem būvniecības gadiem finansējums ir pieejams.

Jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas - "Re&Re" un "UPB". Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka "UPB" darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt "Re&Re "- par 123 416 618 eiro.


Sludinājums

Tā neko
15:30 | 23/08/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

3 Lielie dzintari

Tukums
15:52 | 23/08/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

NA ir apjukumā kā naudu pasmelties.

UPB
22:35 | 23/08/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Jo? Nesanāk starpība ar apakšniekiem?

Ko nu
06:18 | 26/08/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nav skaidrs, vai šis cietums būs vienīgais valstī? Ja plāno katrā novadā pa šādam monstra, tad valsts sēdinās cietumā daudzus... Ja parēķina, ka LR ir 4 novadi, tad ap 1 miljardu jāiegulda (kā Parex). Goda lieta!!! Urā!!!

Jānis
10:03 | 28/08/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tur arī izskatās, ka katrā sektorā būs pa vienam PORZIŅĢA laukumam!:)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki