Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

UPB paaudžu maiņa: Pīlēns, Mors un Horsts nodod stafeti


atlikušas 250 zīmes


UPB paaudžu maiņa: Pīlēns, Mors un Horsts nodod stafeti (8)

Autors: Ilze Rosicka, "UPB" holdinga mārketinga departamenta direktore
Pirmdienā, 09. februārī, 2015 | BIRKAS: UPB , Uldis Pīlēns , Oskars Mors , Normunds Horsts , MB Betons , Aile , UPB Energy , RK Metāls , H&L Studija , Vīna studija
Izdrukāt Ziņot
Uldis Pīlēns
Uldis Pīlēns

Pirmdien, 9.februārī, "UPB" holdinga valdi atstāj tā dibinātāji Uldis Pīlēns un Oskars Mors, nododot uzņēmuma vadības stafeti jaunās menedžeru paaudzes rokās.

Abi pēc aiziešanas no uzņēmuma operatīvās vadības turpmāk koncentrēsies darbam "UPB" holdinga padomē. Padomē turpmāk darbosies arī "UPB" holdingā ietilpstošās "MB Betons" grupas līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Normunds Horsts.

Tādējādi uzņēmums, atrodoties savas līdzšinējās attīstības augstākajā punktā, nolēmis pārgrupēt holdinga vadības spēkus, piesaistot operatīvai biznesa vadībai aktīvu un enerģisku menedžeru jauno paaudzi, kas izaudzināta uzņēmumā – Daini Bērziņu, Noru Kalnu, kura darbojās jau uzņēmuma iepriekšējās valdes sastāvā, un Uģi Grīnbergu, bet UPB holdinga padomi nodrošinot ar spēcīgu un pieredzes bagātu komandu. Jaunā situācija ļaus Uldim Pīlēnam, Oskaram Moram un Normundam Horstam intensīvāk koncentrēties "UPB" holdinga tālākās attīstības stratēģijai, kā arī eksporta, jaunu produktu, ģeogrāfiskās attīstības un risku diversifikācijas politikai.

""UPB" holdings jau 24 gadus ir veiksmīgi strādājošs un labi pārvaldīts uzņēmums. No neliela Liepājā dibināta uzņēmuma – “Arhitekta Ulda Pīlēna biroja" tas ir izaudzis par modernu industriālu koncernu, kas jau vairākus gadus ir viens eksporta līderiem valstī. Konsolidētais neto apgrozījums pērn bija labākais holdinga vēsturē – 117 miljoni eiro (pēc neauditētiem datiem), arī realizēto objektu un jauno produktu skaits ir bijis lielāks nekā jebkad agrāk. Salīdzinot ar 2013. gadu, apgrozījumu esam palielinājuši par 9,5 procentiem, kā arī iekarojuši jaunus eksporta tirgus četrās valstīs – Lielbritānijā, Šveicē, Īrijā un Horvātijā," atzīmē Pīlēns.

Bērziņš "UPB" holdingā strādā kopš 2007. gada, bijis "Aile Grupa" finanšu direktors, kopš 2012. gada ir bijis šī uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, bet kopš 2010. gada pilda arī "UPB Energy" valdes priekšsēdētāja pienākumus. Viņš ir ieguvis maģistra grādu vadības zinībās Ventspils augstskolā, kā arī papildinājis zināšanas globālā audita, transakciju un Eiropas Savienības nodokļu sfērās, apguvis Starptautisko finanšu pārskatu standartus (IFRS).

Kalna "UPB" holdingā strādā kopš 2001. gada. 2008. gadā viņa kļuva par holdinga valdes locekli un "UPB" izpilddirektori. Studējusi Rīgas Starptautiskajā biznesa un administrācijas augstskolā finanses un Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē tiesību zinātnes. Viņa ir ieguvusi zināšanas arī publisko iepirkumu sfērā, būvniecības likumdošanas, nodokļu un darba tiesību jautājumos.

Arī Grīnbergs darba gaitas "UPB" holdingā ir sācis 2001. gadā, kopš 2006. gada vadījis "UPB" holdinga Eksporta departamentu, kā arī piedalījies "UPB" uzņēmējdarbības paplašināšanā un eksporta tirgu apguvē un ārvalstu meitas uzņēmumu veidošanā un vadīšanā. Rīgas Celtniecības koledžā absolvējis arhitektūras un civilās būvniecības programmu, kā arī papildinājis zināšanas projektu vadības, starptautisko tiesību pamatu un starptautisko projektu vadības jomās Latvijas Biznesa skolā un Rīgas Juridiskajā augstskolā.

"Mūsu uzņēmuma stabilās un ilgtspējīgās izaugsmes pamatā ir pārdomāts risku sadalījums – saprātīga proporcija starp importu un eksportu un "UPB" holdinga pārstāvētajām nozarēm –, kā arī sinerģija starp holdinga uzņēmumiem, inovatīva pieeja un kvalitāte. "UPB" holdinga ārvalstīs īstenoto projektu īpatsvars jau vairākus gadus ir virs 60 procentiem no kopējā apjoma, taču mūsu mērķis ir vēl vairāk padziļināt integrāciju Eiropas tirgos, un es esmu pārliecināts, ka jaunajai komandai šis uzdevums ir pa spēkam," uzsver Pīlēns.

"UPB" holdingā strādā vairāk nekā 1300 darbinieku, tajā ietilpst 40 uzņēmumu, tajā skaitā meitas uzņēmumi astoņās ārvalstīs – Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Lielbritānijā, Šveicē, Īslandē un Baltkrievijā.

Koncernam ir pārstāvniecības septiņās valstīs.

Lielākās holdingā ietilpstošās ražotnes un uzņēmumi ir "MB betons" grupa, "RK Metāls" grupa, "Aile grupa", "UPB Energy" grupa un "UPB Nams" grupa. "UPB" holdinga galvenās uzņēmējdarbības sfēras ir projektēšana, ražošana, loģistika, montāža un serviss. "UPB" holdings ārvalstīs projektē, ražo, piegādā, montē un uzstāda Latvijā ražotās dzelzsbetona, metāla, stiklotās alumīnija un koka-alumīnija konstrukcijas, kā arī aktīvi darbojas energoapgādes jomā, uzstādot un apkalpojot koģenerācijas stacijas, kā arī nodarbojoties ar mašīnbūves risinājumiem un ģenerālo būvniecību.

Holdingā ietilpst arī flīžu un apdares materiālu tirdzniecības uzņēmums "H&L Studija", vīna veikalu un restorānu tīkls Vīna Studija, kā arī ēku tehniskās apsaimniekošanas uzņēmums "ENNA".

"UPB" holdinga lielākie eksporta tirgi ir Zviedrija, Norvēģija un Vācija. Lielāko daļu eksporta apjomu – 36% – veido betona konstrukcijas, 27% – metāla konstrukcijas, 19% – stiklakonstrukcijas, bet 18% – koģenerācijas stacijas.

Pēdējo trīs gadu laikā uzņēmuma investīcijas attīstībā ik gadu bijušas aptuveni piecu miljonu eiro apmērā, turpinot veidot jaunu un modernu holdinga ražošanas infrastruktūru. "UPB" holdinga pašu kapitāla īpatsvars bilancē ilgtermiņā saglabājies virs 50%.


Sludinājums

Hm
13:55 | 09/02/15
ZIŅOT
(-6)
(8)
+

Tad rodas iespaids, ka draud kādas ziepes, ka tā pēkšņi tiek atstāti krēsli.

nav jau gan
15:17 | 09/02/15
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Sen jau tika runāts, ka līdz 60 gadu vecumam jānotiek paaudžu maiņai. Kad gan labāk aiziet, kā tad, kad sasniegta virsotne?

y
16:22 | 09/02/15
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

kas būs atbildīgs par % pocentu nodošanu????

azse
19:42 | 09/02/15
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

smuka bilde

jaa
16:34 | 15/02/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

rubenhair?

Jahnis
20:05 | 09/02/15
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Mums ir galīgi aplami vecuma vērtību kritēriji.Neko neteikšu , iesaka visiem izlasīt E.Goldberga grāmatu" gudrības paradokss".

d
09:15 | 10/02/15
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Saada kalibra PRIEKSNIEKI taapat vien nekad neatkaapjas....

Iisteniibaa - stulbs likums pienemts , vairs nevarees zinaat nevienai firmai kurs ir patiesais iipasnieks

14:07 | 10/02/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Kaut kā tas nav uz labu, ja pēkšņi tā visi...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki