Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vairums iedzīvotāju vēlas, lai Metalurgs tiktu izglābts


atlikušas 250 zīmes


Vairums iedzīvotāju vēlas, lai Metalurgs tiktu izglābts (4)

Ceturtdienā, 07. aprīlī, 2016 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , aptauja , nodarbinātība
Izdrukāt Ziņot

Vairākums jeb 59 procenti Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstij jādara viss iespējamais, lai glābtu "KVV Liepājas metalurgu" un saglabātu tā darbvietas.

Par to liecina tirgus un sociālo pētījumu kompānijas "GfK Baltic" sadarbībā ar aģentūru LETA internetā veiktā aptauja.

Nedaudz mazāk nekā trešdaļa jeb 31% uzskata, ka valstij noteikti jādara viss iespējamais, lai glābtu šo uzņēmumu, bet vēl 28% uz jautājumu "Vai, jūsuprāt, valstij būtu jādara viss iespējamais, lai glābtu uzņēmumu "KVV Liepājas metalurgs" un saglabātu tā darbavietas?" atbildēja ar "drīzāk jā".

Savukārt 17% aptaujāto uzskata, ka valstij, visticamāk, nebūtu jāglābj uzņēmums, bet 15% aptaujāto pilnīgi noteikti uzskata, ka valstij nav jāiesaistās.

9% aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā.

Lielākais atbalsts valsts iesaistei uzņēmuma glābšanā ir 25-34 gadu vecu respondentu vidū, savukārt vecuma grupā no 55 līdz 65 gadiem ir lielākais to aptaujāto īpatsvars, kas drīzāk neatbalsta valsts iesaistīšanos uzņēmuma glābšanā.

Salīdzinoši vairāk nekā citi iedzīvotāji valsts iesaisti noteikti atbalsta strādnieki, iedzīvotāji ar zemiem personiskajiem ienākumiem mēnesī (līdz 200 eiro), Latgalē dzīvojošie un tie, kas dzīvo lielajās Latvijas pilsētās, neskaitot Rīgu.

Analizējot pēc tautības, pētījuma dati liecina, ka cittautieši būtiski biežāk nekā latvieši atbalsta valsts iesaisti uzņēmuma glābšanā. To noteikti atbalsta 46% citas tautības iedzīvotāji, bet latvieši - 20%.

Aptauja veikta no 23.marta līdz 29.martam, izmantojot "GfK Online Panel" resursus, internetā aptaujājot 812 respondentus vecuma grupā no 18 līdz 65 gadiem.

Kā ziņots, valdība nolēmusi sarunas par "KVV Liepājas metalurga" restrukturizāciju nodot Privatizācijas aģentūras (PA) dibinātas kapitālsabiedrības kompetencē, kas neizslēdz metalurģijas uzņēmumam izsniegtā kredīta atmaksas grafika pārskatīšanu.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja, ka valdība uzdeva PA sadarbībā ar Valsts kasi ne vēlāk kā līdz šā gada 1.jūnijam ziņot par progresu "KVV Liepājas metalurga" restrukturizācijas procesā.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) skaidroja, ka PA kapitālsabiedrība ar "KVV Liepājas metalurgu" risinās jautājumu par to, kā valsts varēs atgūt savu aizdevumu uzņēmumam 60 miljonu eiro apmērā.

Lai gan patlaban uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" ir problēmas, norakstīt to kā neveiksmes stāstu noteikti nevar, iepriekš medijiem atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). "Nekādā gadījumā "KVV Liepājas metalurgs'' nav jānoraksta. Viss ir akcionāru rokās," viņš uzsvēra. Turklāt valdība ir skaidri pateikusi, ka netiks ieguldīti papildu līdzekļi, lai glābtu vai pārņemtu uzņēmumu.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori "KVV Group" ir pieņēmuši lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - "pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei".

Iekonservējot rūpnīcu, "KVV Liepājas metalurgs" plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā.


Sludinājums

kādas
00:44 | 08/04/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

muļķības, pie tam par katru cenu

q
19:05 | 08/04/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Valstij bija jādara viss, lai glābtu 2500 nodokļu maksātāju-metalurgu darba vietas! Tie droši vien ir aizmirsuši, ka valdības aldziņās bija arī metalurgu nodokļi.
Šodien ir pilnīgi skaidrs, ka ir patiesi teikts, ka lauzt un iznīcināt ir viegli, bet radīt kaut ko jaunu ir ļoti grūti un pie tam ir jābūt vēlmei kaut ko darīt savas tautas labā. Valsts taču pirmkārt ir tās tauta!

kartais
19:09 | 08/04/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

"KVV Group" ir pieņēmuši lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju". Tāpēc ka"... ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - "pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei".
Liekās to pašu teica Metalurga bijusī vadība.

meča
19:10 | 08/04/16
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

tas nav atkarīgs no iedzīvotājiem. VALDĪBAI METALURGS NAV VAJADZĪGS AR SAVU 130 GADU VĒSTURI!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki