Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Veicinās gliemeņu audzēšanas biznesa uzsākšanu Latvijā


atlikušas 250 zīmes


Veicinās gliemeņu audzēšanas biznesa uzsākšanu Latvijā

Pirmdienā, 27. augustā, 2012 | BIRKAS: gliemenes , zvejniecība , ES , seminārs
Izdrukāt Ziņot

Kurzemes Plānošanas reģions aicina Latvijas zivsaimniekus uz pirmo reģionālo diskusiju par gliemeņu audzēšanas biznesa potenciālu Baltijas jūras reģionā.

Diskusija tiek rīkota 2012.gada 30.augustā Liepājā, viesnīcas "Europa City Amrita" Jēkaba hallē, pulksten 11.

Piedalīties aicināti pārstāvji no zivsaimniecības nozares, t.sk. zvejnieki, kuģu īpašnieki, zinātnisko, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, t.sk. politikas veidotāji, biogāzes ražotāji, zivju un vistu barības ražotāji, augsnes mēslojuma un bagātinātāju ražotāji un mediju pārstāvji.

Dalībai pasākumā pieteikties līdz 2012.gada 29.augustam, nosūtot informāciju uz e-pastu ligita.laipeniece@kurzemesregions.lv vai zvanot pa tālruni 29400634.

Diskusija sadarbībā ar Latvijas Vides investīciju fondu  tiek rīkota projekta "Baltic EcoMussel" ietvaros. Projekta mērķis ir attīstīt gliemeņu audzēšanas biznesu Baltijas jūras reģionā.

Gliemeņu audzēšana ir populāra tādās Eiropas valstīs kā Francija, Spānija, Nīderlande, Itālija, Vācija u.c. un Baltijas jūras reģionā līdz šim nav attīstīta. Tomēr Somijā veiktā pētījuma rezultāti liecina par gliemeņu audzēšanas potenciālu arī Baltijas jūras teritorijā. Baltijas jūrā izaudzētās gliemenes var tikt izmantotas pārtikas ražošanā, zivju un putnu barībai, biodegvielas ražošanai u.c. Līdz ar gliemeņu audzēšanas nozares attīstību Latvijas zivsaimniekiem tiktu sniegta iespēja palielināt ražotās produkcijas apjomu, tādējādi palielinot savu ieņēmumu potenciālu.

Projektu "Baltic EcoMussel" īsteno Austrumzviedrijas Enerģētikas aģentūra Zviedrijā, Kurzemes plānošanas reģions un Latvijas Vides investīciju fonds Latvijā un "Novia" Augstskola Somijā. Tā ilgums 24 mēneši, projekta aktivitātes turpināsies līdz 2013. gada decembrim. Tā ietvaros plānots gliemeņu audzēšanu attīstīt kā komerciāli izdevīgu zivsaimniecības virzienu.

Projekta gaitā tiks izstrādātas praktiski pielietojamas metodes un informatīvie materiāli, tiks rīkoti informatīvie pasākumi potenciālo uzņēmēju un citu ieinteresēto pušu iesaistīšanai gliemeņu audzēšanas nozarē. Tāpat projekta laikā tiks veikti pētījumi un izstrādāta metodoloģija racionālai un ilgtspējīgai nozares attīstībai Baltijas jūras reģionā.

Projektu 77,5% apmērā līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekta kopējais budžets ir 723 051 eiro, informē Kurzemes Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ārniece.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki