Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vienojas par Liepājas cietuma būvniecības atlikšanu


atlikušas 250 zīmes


Vienojas par Liepājas cietuma būvniecības atlikšanu (7)

Trešdienā, 06. septembrī, 2017 | BIRKAS: cietums , Ministru kabinets
Izdrukāt Ziņot

Valdošās koalīcijas politiķi trešdien panākuši vienošanos atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu, lai rastu papildu līdzekļu avotu, ziņo aģentūra LETA.

Tomēr par daudziem citiem nākamā gada valsts budžeta jautājumiem skaidrības vēl nav.

Koalīcijas partiju līderi gan pagaidām vēl atturējās nosaukt konkrētu līdzekļu apmēru, cik dotu Liepājas cietuma būvniecības atlikšana. Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL–TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars skaidroja, ka tas būs atkarīgs no tā, kā notiks būvniecības termiņu pārskatīšana. Koalīcija nelemšot par šo jautājumu, tas jādara valdībai, piedaloties atbildīgajiem nozares ministriem.

Tāpat partneriem ir dažādas domas par to, vai panākta konceptuāla vienošanās ar nākamo gadu līdz 100 eiro palielināt pabalstus par trešo un katru nākamo bērnu. Dzintars sacīja, ka pabalsta palielināšana līdz 100 eiro ir kopīgā koalīcijas nostāja un tas tiks īstenots. Tomēr "Vienotības" valdes loceklis Kārlis Šadurskis norādīja, ka pabalsti tiks palielināti tādā mērā, ka to atļaus fiskālā telpa.

Šadurskis piebilda, ka "Vienotība" atbalsta trešā bērna politiku pieejamo resursu ietvaros, turklāt būtiskas prioritātes ir arī Austrumu robežas stiprināšana, izglītība un sociālais darbs. Viņš piebilda, ka koalīcijas prioritāte ir veselības aprūpe, taču pārējie pieejamie līdzekļi ir "jādala saprātīgi" dažādu prioritāšu īstenošanai. Tikmēr Dzintars pauda viedokli, ka fiskālā telpa pabalstu palielināšanai līdz 100 eiro ir atrasta.

Valdošo partiju politiķi uzsvēra, ka ir pietuvojušies risinājumam, un diskusijas turpinās ceturtdien, 7.septembrī. Savukārt piektdien, 8.septembrī, kā arī bija iecerēts, notikšot ārkārtas valdības sēde par budžeta jautājumiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķa Augusta Brigmaņa vērtējumā partneriem šodien bija auglīga un koleģiāla saruna. Arī Šadurskis pauda cerību, ka koalīcija virzās uz labu risinājumu.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri iepriekš nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Finanšu ministre Dana Reizniece–Ozola (ZZS) iepriekš atzina, ka nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas – "Re&Re" un "UPB". Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka "UPB" darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt "Re&Re "– par 123 416 618 eiro.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka cietuma būvniecībai paredzētās izmaksas ir vairāk nekā 74 miljoni eiro.

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.


Sludinājums

Tirlambons
23:32 | 06/09/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Tagad jau var ne tikai atlikt bet arī izbeigt! Kā nekā par papīreļiem jau miljoni pārskaitīti, otkati ar jau izsūtīti, visi lielie parazīti ir paēduši pāris gadiem uz priekšu.

bet, Es!
11:18 | 07/09/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nav nekādas muļķības. Lāči, eži - visi, kas ziemā guļ, paēd ``uz priekšu`. Tāpat cilvēkveidīgie - sastūcī tikai kontos un pačuč, sastūcī kontos - un pačuč. Daudzums kontos arī ir tā paēšana ``uz priekšu``.

Es
08:41 | 07/09/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Muļķības !!! Uz priekšu paēst nav iespējams !

Bravo!
05:00 | 07/09/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labs komentārs!

ddd
13:05 | 07/09/17
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

skumji ,,vienigais zaudetajs ir Liepaja kurai nogrieza 100 mlj. investicijas,,,bet personigi man ir viens berns un es sanemu savus 11 euro,,,cik saprotu nekadu uzlabojumu nebus,,,,NA smird...un sheemoo.........

mnk
13:54 | 07/09/17
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Daudziem laikam par īsu lai apjēgtu ko tas nozīmē ... izbārstīs tagad pa Latviju 100 miljonus,katram pa ceinerim rokā un laime pilnīga ... pretstatā tam,ka 100nieks būtu palicis Liepājas būvniekam,darbs,algas,utt. + nākotnē 400 garantētas darba vietas ...

Vilnis
16:10 | 07/09/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Gaidām, kas notiks ar solītajām jaunajām ražotnēm un 0% bezdarbu 2018.gadā ...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki