Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vilnītis: Būs jāpieņem "spēles noteikumi" par atalgojumu ostā


atlikušas 250 zīmes


Vilnītis: Būs jāpieņem "spēles noteikumi" par atalgojumu ostā (11)

Trešdienā, 06. martā, 2019 | BIRKAS: investīcijas , Jānis Vilnītis , SEZ , osta , Satiksmes ministrija , Ministru kabinets
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no flickr.com/photos/liepaja_lv

Ministru kabinets ir tiesīgs lemt par ostas valdes locekļu atalgojuma samazināšanu un pašvaldībai būs jāpieņem jaunie "spēles noteikumi".

To aģentūrai LETA pauda Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Pašvaldība ir informēta par Satiksmes ministrijas (SM) ierosinājumu samazināt lielo ostu valdes locekļu atalgojumu, taču Vilnītis uzskata, ka šis nav aktuālākais jautājums valstī, kas būtu jārisina, arī saistībā ar ostām.

"Ministrijai ir tiesības ierosināt, bet Ministru kabinetam ir tiesības apstiprināt, un pašvaldībai atliek pieņemt spēles noteikumus. Tiesības ir, bet ir jautājums, vai ir izpratne. Tas, kas der Rīgai, neder Liepājai," komentēja pilsētas mērs.

Liepājas domes priekšsēdētājs paskaidroja, ka ir radies greizs priekšstats par valdes darbu, kas notiekot tikai dažas stundas mēnesī. Proti, tiek uzskatīts, ka valde sanāk uz sēdi, pieņem lēmumu un saņem lielu atalgojumu.

"Pie mums investori nestāv rindā. Ārpus valdes sēdēm tiek darīts milzu darbs, lai uzrunātu, pārliecinātu, stāstītu par iespējām, infrastruktūru, teritoriju, projektiem," ostas valdes darbu aprakstīja Vilnītis.

Liepājas mērs uzskata, ka lēmums samazināt algu neradīs tūlītēju negatīvo ietekmi, vismaz Liepājā, taču ilgtermiņā SM būs jādomā par labu kadru noturēšanu.

Jau vēstīts, ka SM rosina samazināt lielo ostu – Rīgas, Ventspils un Liepājas – valdes locekļu ikmēneša atalgojumu un mainīt prēmiju sistēmu.

SM ierosinājusi pielāgot ostu valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu mēnešalgas apmēru publiskas personas kapitālsabiedrību padomes priekšsēdētāju un padomes locekļu mēneša atlīdzībai, valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējās darba samaksu reizinot ar attiecīgu koeficientu.

Iecerēts samazināt ikmēneša atalgojumu un vispār likvidēt sistēmu, ka tiek maksāta piemaksa par iepriekšējo gadu visa gada garumā. Tas tiks aizstāts ar viena mēneša atalgojumu pēc tam, kad ir apstiprināts pagājušā gada pārskats un sasniegti uzdotie rādītāji.


Sludinājums

Piekrītu
16:49 | 06/03/19
ZIŅOT
(-11)
(2)
+

Par zemu atalgojumu neviens normāls cilvēks tādu atbildību neuzņemsies. Valdes locekļi ir atbildīgi par visu

uio
12:54 | 07/03/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Kur tu kādreiz esi redzējis ka kāds par kaut ko atbild ? Nav ne manīts ne dzirdēts.

Šauba
11:26 | 07/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Diez vai. Neviens cietumā nav ielikts

Mjaaa
17:20 | 06/03/19
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Trieciens nepajokam......Nu ko lai saka ar 3000tk Eur plus domes algu, diezvai galus var savilkt kopaa... . Varbuut atkaapties no amata, jo gurss mullkkis par taadu naudu straadaas.... Par to der padomaat!

Piekritējam
19:30 | 06/03/19
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Liepājas osta (vienlaicīgi arī SEZ valde) kopējās valdes bruto algu izmaksas 2018. gadā bija ~ 308 880 EUR, izmaksas par pašvaldības nominētajiem pārstāvjiem: ~205 920 EUR. Plus vēl ir pārvaldnieks un divi vietnieki, kuri arī nestrādā par miņimalku.
Cik osta ienes pilsētas budžetā? Kā tur Vilnītis teica, 0.10EUR no tonnas? Knapi nosedzās ne?

Malači
20:22 | 06/03/19
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Nu tad beidzot ti ktiešām saņems, ko pelnījuši!

1-----7
05:31 | 07/03/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Politiskā barotne sāk izsīkt.

Vilnītim
10:48 | 07/03/19
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

"Pie mums investori nestāv rindā. Ārpus valdes sēdēm tiek darīts milzu darbs, lai uzrunātu, pārliecinātu, stāstītu par iespējām, infrastruktūru, teritoriju, projektiem," ostas valdes darbu aprakstīja Vilnītis.
Labs ne?
ko tad dara pārvaldnieka vietnieks attīstības bla bla bla, tobiš mazais Uldis? Un ko dara mārketinga daļa un tur tak vēlviens Gints ir kas ķipa baigais piesaistītājs. Un ko tad Jūs piesaistat? Esošie uzņēmumi vnk paplašinās. Jensens un iCotons, a kur jaunie?

Vilnītim
10:46 | 08/03/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nu labi, Gatis, Tu labāk zini. :) Prieks par Jums.

Vilnītis
12:09 | 07/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Nevis Gints, bet Gatis!!!

Mhm
11:25 | 07/03/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Jautājums vietā

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki