Nepiekrītot kapitalizēt AS "LM" parādsaistības, maksātnespējas gadījumā valsts spēs atgūt tikai aptuveni 10% no uzņēmumā jau ieguldītajiem līdzekļiem.

Tā šodien žurnālistiem sacīja "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis, raksta biznesa portāls "Nozare.lv".

"Šis piedāvājums neparedz nekādu papildu līdzekļu ieguldījumu no valsts puses. Valsts šo naudu uzņēmumam jau ir aizdevusi, samaksājot kredītu Itālijas bankai "UniCredit S.p.A.". Piedāvājums paredz, ka valsts pret parādu saņem akcijas, kas ļautu nodrošināt uzņēmuma darbu un valsts pēc tam, pārdodot šīs akcijas, atgūtu ieguldītos līdzekļus," skaidroja Vilnītis.

Viņš norādīja, ka vērtība ir tikai strādājošam uzņēmumam, bet maksātnespējas gadījumā nestrādājoša uzņēmuma vērtība būtu no 20 līdz 50 miljoniem latu, saskaņā ar konsultantu vērtējumu. Ņemot vērā, ka valstij vēl būtu jāmaksā atlaišanas pabalsti un bezdarbnieku pabalsti, izdotos atgūt ne vairāk par 10% no patlaban uzņēmumā jau ieguldītajiem līdzekļiem.

"Parādu kapitalizācija ir pēdējā iespēja atjaunot uzņēmuma darbu, jo tad uzņēmuma parādsaistības samazinātos no 129,1 miljona latu līdz aptuveni 28 miljoniem latu, uzlabojot uzņēmuma bilanci. Šādā gadījumā rastos reālas iespējas kādā bankā aizņemties apgrozāmos līdzekļus darbības nodrošināšanai un uzņēmums divu nedēļu laikā varētu atsākt darbu," skaidroja Vilnītis.

Uzņēmuma padomes locekle Benita Imbovica norādīja, ka darbības atsākšanai uzņēmumam būtu nepieciešami aptuveni 25 līdz 27 miljoni latu, taču šī summa nebūtu nepieciešama uzreiz, bet gan pakāpeniski.

Jau ziņots, ka finanšu grūtībās nonākusī AS "Liepājas metalurgs" vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu kapitalizēt uzņēmuma parādus valstij un tai piederošajiem uzņēmumiem kopsummā par 78,8 miljoniem latu.

Uzņēmums piedāvā kapitalizēt Finanšu ministrijas kredītprasības 51,9 miljonu latu apmērā, AS "Citadele banka" kredītprasības 12,4 miljonu latu apmērā un AS "Latvenergo" kredītprasības 14,5 miljonu latu apmērā.