Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vilnītis: Noteikumus darba tirgū Liepājā sāk diktēt darba ņēmējs


atlikušas 250 zīmes


Vilnītis: Noteikumus darba tirgū Liepājā sāk diktēt darba ņēmējs (6)

Ceturtdienā, 20. decembrī, 2018 | BIRKAS: nodarbinātība , Jānis Vilnītis
Izdrukāt Ziņot
Jānis Vilnītis ceturtdien domes sēdē.
Jānis Vilnītis ceturtdien domes sēdē.
FOTO: Modris Helds

Strauji pieaugot darba vietu skaitam Liepājā, radusies situācija, ka noteikumus darba tirgū sāk diktēt darba ņēmējs, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas mērs Jānis Vilnītis (LRA).

Vilnītis gan norādīja, ka šāda situācija rada risku, ka algu pieaugums apsteigs produktivitātes pieaugumu, ziņo aģentūra LETA.

"Šobrīd šie abi skaitļi vēl korelē, taču spiediens uz to, ka trūkst darbinieku, ir," sacīja Vilnītis, piebilstot, ka tāda situācija Latvijas vēsturē bijusi jau iepriekš, kā pēdējo piemēru minot periodu pirms iepriekšējās krīzes pirms desmit gadiem.

Vilnītis atzina, ka, lielajām algām pieaugot krietni straujāk nekā mazajām, palielinās sabiedrības noslāņošanās, un risinājumi būtu meklējami izglītībā. "Jābūt spēcīgai izglītības kvalitātei un cilvēkiem pašiem ir jāgrib izglītoties," sacīja Vilnītis. "Cilvēki, kam ir visaugstākā profesionālā izglītība, var pretendēt uz visaugstāko darba samaksu."

Skaidrojot ievērojamo atšķirību atalgojuma pieaugumā starp privāto un sabiedrisko sektoru, Liepājas mērs sacīja, ka privātie uzņēmumi esot spējīgi ātrāk reaģēt uz situāciju tirgū. "Privātie uzņēmumi ir elastīgāki," sacīja politiķis.

LETA jau ziņoja, ka Liepājā deklarēto strādājošo vidējā bruto darba samaksa šā gada deviņos mēnešos bija 762 eiro, kas ir par 43 eiro jeb par 6% vairāk nekā pērn.

Vislielākais pieaugums novērots privātajā sektorā uzņēmumos ar nodarbināto skaitu 50 un vairāk cilvēku. Tur darba samaksa palielinājusies par 90 eiro jeb 9,2%, un tas ir augstākais rādītājs starp republikas pilsētām. Privātajā sektorā strādājošo darba samaksa Liepājā ir 1067 eiro.

Savukārt sabiedriskajā sektorā strādājošajiem 2018.gada deviņos mēnešos bija vidēji 853 eiro liela darba alga, kas ir par 30 eiro jeb par 3,6% vairāk nekā 2017. gadā. Tas ir zemākais darba algas pieaugums starp deviņām republikas nozīmes pilsētām.


Sludinājums

Darba ņēmējs
22:04 | 20/12/18
ZIŅOT
(-5)
(10)
+

Lasot visus šos jaunā mēra murgus, rodas iespaids, ka Vilnīša attieksme pret vienkāršo liepājnieku būs vēl sliktāka nekā Seska attieksme!

Rotiņa
06:08 | 21/12/18
ZIŅOT
(-7)
(8)
+

Bet Vilnīša partijā tak ir tādi neprofesionāļi kā Kronbergs un Deksnis, kuri domē un sezā saņem neadekvātu samaksu savam faktiskam ieguldijumam pilsētnieku labā.Kāpēc viņš nesāk savu vēstijumu ar šo faktu, bet brūk virsū parastajem darba darītājiem, kuri Liepājā grib saņemt mazliet vairāk par iztikas minimumu.

vilnitis tikai pasaka faktus, ko rada vid
09:26 | 21/12/18
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

vilnitis jau neko neizdoma, tie ir fakti no valsts ienemuma dienesta.... kas sanem nodoklus no oficialajam algam,,,, jarekiba vel + 20% aploksnu algas

jāpapapadomā
13:44 | 23/12/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Vai ar ciparu ``faktiem`` vajag manipulēt, jo vairāk priekšstāvjiem? Un ar frāzēm arī. Par tik sāpīgām lietām. Kas tas ir ``sāk diktēt darba ņēmēji``. Darba ņēmēji ne ir spējīgi diktēt, ne viņu ``diktēšanu`` kāds kad ņēmis pierē. Šai zemē. Citās zemēs gan viņi iziet uz ielas un nevis ko diktē, bet pieprasa pēc taisnības.

to 9:26
16:40 | 21/12/18
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Kādi tur fakti!? Aplokšņu algas valsts un pašvaldību iestādēs-neiespējami! Nelielā daļā privātsektora-jā, ir.Turklāt,bez t.s."faktiem"jau ir realitāte----reti kurš liepājnieks uz rokas saņem vairāk nekā 500 eiro.

paradīzes purns
23:07 | 22/12/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Ko nu stāsta, ka trūkst darbinieku un lielas algas! Kur tad ir tās lielās algas? Pasaki, iešu! Paša pārziņā esošājās pašvaldības iestādēs algas zem vidējās. Muldoņa!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki